Haber Ekonomi

Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

OKT Trailer, Ar-Ge Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi

Güncelleme :17.10.2018

OKT Trailer, 'Curiosity Center ismiyle Treyler sektörünün 4’üncü, Aydın’ın 8’inci ve Türkiye’nin 964’üncü Ar-Ge Merkezi’ni açtı. 

OKT Trailer, Aydın’ın Efeler İlçesi ASTİM Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan merkez binasında Ar-Ge Merkezinin açılışını gerçekleştirdi. 'Curiosity Center' adındaki  Ar-Ge Merkezi'nin açılışına, OKT Trailer firmasının üst düzey yöneticileri, çalışanları ile birlikte AK Parti TBMM Grup Başkanı ve Ankara Milletvekili Naci Bostancı, Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri, birçok iş adamı ve çok sayıda davetli katıldı. 

Açılışta bir konuşma yapan OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş, Ar-Ge Merkezi hayallerini gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. Açılışını gerçekleştirdikleri 'Curiosity Center' isimli AR-GE merkezinin Aydın’a ve sektöre büyük katkı saylayacağını belirten Hakan Maraş, “Merkezimiz yüksek teknolojiyi estetikle harmanlayacak ve yenilikçi bir yaklaşım ile sanayimize hizmet verecektir. Yüksek nitelikli istihdamla da pek çok kuruma cesaret verecek ve rol model oluşturacaktır dedi.

 OKT Trailer’in kurulduğu günden beri birçok ilke de imza attığının altını çizen Maraş, yapılan bu başarılı çalışmalarda, azim ve sabahat olduğu kadar meraklı bir yaşam tarzının da önemli bir payı vardır. İşte bu nedenle merkezimize, Curiosity Center, yani merak merkezi adını verdik. Merak bizleri dayanıklı kılar, sorunlar karşısında çözümler bulmamıza yardımcı olur. Bizi geliştiren en önemli bir duygudur. Gücümüzü meraklı yapımızdan alıyoruz” dedi. 

Ar-Ge Merkezi’ni kurarken iş ortaklarının beklentilerini de göz önünde bulundurarak en iyi AR-GE merkezini kurmaya çalıştıklarını belirten Maraş, açılışını yaptığımız “Curiosity Center'da en son teknolojiye yatırım yapılmış ve bilişim sektörünün en üst noktasına ulaşılmıştır. Burada görev yapan kalifiye mühendis ve teknik ekip sürekli tasarım çalışmaları yapacak, iş ortaklarımızdan gelen talepleri beklentiler doğrultusunda hızlı ve kusursuz olarak gerçekleştirecektir. Aynı zamanda tüm süreçlerimizde işlevselliği arayan, bakış açımız ile kurum hafızamızdaki verileri sanallaştıracağız ve yazılım faaliyetleri en iyi bir şekilde yapacağız. Sektörün 4’üncü, Aydın’ın 8’inci ve ülkemizin 964’üncü Ar-Ge Merkezi’ni açmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

OKT Tarailer Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Maraş ise açılışta yaptığı konuşmada OKT Trailer’in hizmet yolculuğuna 37 yıl önce başladığını hatırlatarak, kurucularımız Ramazan ve İsmet Maraş'ın açtığı yoldan birlik ve beraberlik içinde yolumuza devam ediyoruz. Günümüzde rekabet oldukça yoğun bir şekilde devam ettiğinden bu çetin rekabet ortamında yaşayabilmek, varlığınızı devam ettirmek ve başarınızı sürekli kılmak için inovatif olmak zorundasınız. Teknolojideki hızlı değişim, insanların beklentilerinin farklılaşması, global ekonomilerdeki değişiklikler karşısında yeni değerler ve farklılıklar yaratmanız gerekir. İnsani merkezli yaklaşımı benimseyen firmamız yıllardır teknolojiye, araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmaktadır.  Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz AR-GE merkezimiz araştırma ve geliştirme çalışmalarımızın önemli bir noktası olmakla birlikte ne ilk ne de son projemizdir. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir  düsturuyla hareket etmeyi benimsiyoruz. Bunu yaparken değişimin ülkemize, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza katkı sağlamasını hedeflemeye devam edeceğiz dedi.

OKT Trailer’in Aydın Efeler’deki AR-GE merkezinin açılışına katılan AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, açılışta yaptığı konuşmada ilimizdeki AR-GE merkezi sayısının daha da artması en büyük arzumuzdur. Devletimiz Ar-Ge Merkezi kurmaları için firmalara destek veriyor. Efeler şehri olan Aydın’a  OKT’nin kurarak bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz AR-GE merkezinin ilimize ve bölgemize büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bugünün efelerine hayırlı olsun dedi.

Açılış törenine katılan AK Parti TBMM Grup Başkanı Naci Bostancı ise, Türkiye genelinde kurulan AR-GE tesislerinin ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına çok büyük fayda sağladığını söyledi. Bugün buradaAydın’ın en büyük değerlerinden birisi olan efelerin çok güzel gösterilerini izlemekten oldukça gururlandığını belirten Bostancı,  önceleri efelerimiz adaletin ve hakkaniyetin temsilcisi olarak görülüyordu. Toplumun vicdanını temsil ediyordu. Bugünün efeleri ise burada gördüğümüz takım elbiseleri ve kravatları içeresinde küreselleşen dünyada bu milletin daha fazlasını temin etmesi için, ekmeğine ekmek katabilmek için çalışmalar yapmaktadır. Bugünün efeleri onlar. O efelere selam olsun dedi. 

AK Parti TBMM Grup Başkanı Naci Bostancı’nın konuşmasının ardından OKT Trailer’in yöneticileri, Milletvekilleri ve birçok iş adamı kestikleri kurdele ile AR-GE Merkezi’nin açılışı gerçekleştirerek hizmete soktu. AR-GE merkezini Milletvekilleri ve iş adamlarına gezdirerek bilgi veren OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş, aynı zamanda konuklara AR-GE merkezindeki teknik ekiplerden yaptıkları çalışmalar hakkında detaylı bilgi aktarılmasını da sağladı.

 AR- GE merkezinin açılışı aynı günün akşamı  Anemon Otel’de gerçekleştirilen muhteşem bir organizasyonla kutlandı.

  
 

 

 

 

Bu haber 11655 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
SEDAŞ’ın Kadın Enerjisi “Next” projesinde başvurular devam ediyor... 28.01.2022
Karsan, Otonom e-ATAK ile Kuzey Avrupa’ya Giriş Yaptı! ... 28.01.2022
SENTRUM projesi Küçükköy'de yeşil çözümler ve enerji verimli yatırımları teşvik ediyor... 28.01.2022
Otonom sürüş: Bosch ve Volkswagen’in yan kuruluşu Cariad, kapsamlı ortaklık konusunda anlaştı... 28.01.2022
Schneider Electric, Geleceğin Şebekeleri için Geliştirdiği Yeni Nesil Teknolojileri Tanıttı... 28.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.