Haber Ekonomi

Haberler > Ekipman Başlıkları

Kronos Energy, üretim ve AR – GE yatırımlarına devam ediyor

Güncelleme :20.10.2018

 Akaryakıt dışı gelirler firması olan Kronos  Energy’nin Genel Müdürü Tuğrul Akseki, gazetemize yaptığı özel açıklamalarda, bünyesinde üretimini ve AR– GE’sini yaptığı selfservis oto yıkama makineleri, sistemleri  ve akaryakıt istasyonlarında yer alacak Türk kahvesi otomatları ile ilgile yeni ve farklı adımlar attıklarının müjdesini verdi.

Akaryakıt sektöründe 17 yıldır kendi bünyesindeki imalatı ile akaryakıt - gaz istasyonlarına self servis oto yıkama makineleri ve sistemleri, yıkama tonozları, yıkama otomasyonları, barkod ve kart sistemleri, araç bakım kimyasalları, kahve otomatları ve otomasyonları ile ilgili hizmet veren Kronos Energy’nin Genel Müdürü Tuğrul Akseki, gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Kronos Energy’nin son 5 yıldır tamamen yıkama makineleri üretimi ve akaryakıt dışı ürünlerle sektöre hizmet ettiğini belirten Akseki, 2016 yılından itibaren İstanbul’da kendi tesislerinde üretime geçtiklerini ve sürekli yatırım yaptıklarını söyledi.

Akseki yaptığı açıklamada; ‘’Bir sektörde 17 sene hizmet edebilmek çok büyük bir zaman dilimidir. Kalıcı olabilmek, sektörümüzde bulunan birçok akaryakıt şirketine hizmet edebilmek, istasyonların ne istediğini bilmek, kendi bayilerimizin ne arzuladığını bilmek, kalıcı ve güven veren bir servis ve bayi teşkilatı oluşturabilmek, uluslararası alanda söz sahibi distribütörlerle çalışmak ve meslek yüksekokullarına önem vererek eğitimli teknisyen arkadaşlar yetiştirmek şu ana kadar başardığımız ve çalışmalarımızı sürdürdüğümüz konulardır’’ dedi.

‘YIKAMA ALANLARININ KESİNTİSİZ VE EMNİYETLİ ÇALIŞMASI EN BÜYÜK GÜVENCEMİZ’

Yıkama alanlarına ve yıkama makineleri üretimine yönelik ilk çalışmalarına başladıkları yıllarda Kronos Energy olarak çok şaşırdıklarını belirten Tuğrul Akseki, ‘’ SEÇ açısından istasyonlarımızda çok ciddi eksiklikler olduğunu tespit etmiştik.  Akaryakıt petrol şirketlerinin desteğiyle hızla bu alanda istasyonlarımızın eksikliklerini gidermeye çalıştık, çalışıyoruz. Ülkemizdeki akaryakıt istasyonlarımız da, akaryakıt ürünlerinden sonra yıkama alanlarında da güvenli ürünler kullanmaya başladı. Kronos Energy olarak faaliyet alanlarımızda, istasyonlarımızda hizmet veren self servis tüm paralı ve parasız yıkama makinelerinin üretimi, merkezi yıkama sistemleri, yıkama tonozları, yıkama otomasyonları, yıkama barkod ve kart sistemleri bulunuyor. Ayrıca kasa haricinde yıkama makinelerimizi oluşturan tüm ana ekipmanları Avrupa menşei olup tüm ürünlerimiz uluslararası ve yurtiçi tüm sertifikasyonlara sahip’’ dedi.

Kronos  Energy’nin servisler konusunda Türkiye’de 38 servis noktasına ulaştığını ve tüm servislerin SEÇ eğitimlerini belirli periyotlarla aldığını söyleyen Akseki, ‘’ Her servisimizde yeteri kadar yedek parça bulunması olmazsa olmazımızdır.  Ayrıca istasyonlarda yıkama alanlarının kesintisiz ve emniyetli çalışması en büyük güvencemizdir’’ sözleriyle devam etti.

‘OTO YIKAMA ŞAMPUANI KONUSUNDA ÇOK CİDDİ YATIRIMLAR YAPIYORUZ’

Oto yıkama şampuanı konusunda çok ciddi yatırımlar yaptıklarını belirten Tuğrul Akseki, yıllık 300 bin litre üzerinde bir üretim hacmine ulaştıklarını söyledi. Ürettikleri tüm kimyasallarda ve oto şampuanı ürünlerinde, tüm yurtiçi ve yurtdışı sertifikasyonlara sahip olup, kullandıkları tüm kimyasalların kostik maddesi içermemesi, doğada çözülebilmesi, kullanıcılara zarar vermeyecek şekilde üretilmekte olması, Kronos’u her geçen gün biraz daha faklı kılmakta olduğunu belirtti.

Akaryakıt dışı gelirler konusunda akaryakıt petrol şirketleri ve istasyonlarla beraber çalıştıklarını söyleyen Akseki kahve konusunda da çok büyükyatırımlar yaptıklarını belirtti. Tuğrul Akseki kahve projesi kapsamında kullan – at ürünleriyle alakalı Drinkmaster firmasıyla yapılan anlaşma çerçevesinde Nescafe, Lavazza, Douwe Egberts ve Sealcup ürünlerinin istasyonlarda yerini aldıklarını açıkladı. Çok kısa bir sürede kahve projesinde 400 istasyona ulaştıklarını belirten Akseki, yılsonuna kadar bu sayının daha da artacağını söyledi.

Akaryakıt dağıtım şirketleri ve istasyonlar için akaryakıt dışı gelirlerin artık olmazsa olmaz olduğunu belirten Akseki kahve konusunda dünyada ve Türkiye’de ilk kez çok özel bir kahve makinesinin de istasyonlarda yerini çok yakın zamanda Kronos  Energy güvencesiyle alacağını belirtti. Kahve makinesinin Türk kahvesi sunacağını ve paralı otomat veya kart sistemiyle çalışacağını, aynı zamanda otomasyon sistemiyle de takip edilebileceğini sözlerine ekledi.

 

 

Bu haber 3793 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
‘Sanko Enerji Dostluk Turnuvası’ başlıyor... 27.01.2022
Akaryakıt İstasyonlarında Bodrum Kat SEÇ Riskleri ve Önlemleri... 27.01.2022
ABB, Milano şehrinin elektrikli otobüs şebekesine güç veriyor... 27.01.2022
İzocam, kalın yalıtıma dikkat çekiyor ... 27.01.2022
Drone Teknolojisi Rüzgar Enerjisine Yön Vermeye Devam Ediyor... 27.01.2022
Aksa Elektrik, 2021 yılının son çeyreğindeki elektrik tüketim oranlarını açıkladı... 27.01.2022
Mobil’den Otomatik Vitesli Araçlara Özel Yeni Şanzıman Yağı!... 27.01.2022
TotalEnergies’in yeni distribütörü Anadolu Neft... 27.01.2022
Castrol ve Bosch Car Service kampanyasının büyük ödülü sahibini buldu... 27.01.2022
Mercedes-Benz Türk Kamyon AR-GE Direktörlüğü’ne yeni bir atama gerçekleştirildi... 27.01.2022
Ford Otosan 2022 Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde puanını yükseltti ... 27.01.2022
Yüce Auto “En İyi İş Yeri” Ünvanı ile Başarısını Perçinledi ... 27.01.2022
Sanayiciden BOTAŞ’a çağrı: Belirsizlik bir an önce ortadan kaldırılmalı... 27.01.2022
Avrupa'nın enerji ihtiyacı Güney Akdeniz'de güneşten sağlanabilir... 27.01.2022
Kesintisiz enerji için karla kaplı arazide görev yapıyorlar... 27.01.2022
Karadeniz gazında 'üç gemili' çalışma için geri sayım... 27.01.2022
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 47 Memur Alımı İçin Sınav Duyurusu Yaptı... 27.01.2022
Tesla, Çin’deki fabrikasında yeni bir model üretmeye hazırlanıyor... 27.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.