Haber Ekonomi

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Mobil Delvac, Hafif Ticari Araç Kullanıcılarıyla Buluştu!

Güncelleme :23.10.2018

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticilerinden ExxonMobil’in çatısı altında yer alan Mobil Delvac, Türkiye’de bir ilke daha imza atarak hafif ticari araçların ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen Mobil Delvac Hafif Ticari Araçlar Motor Yağları’nı tanıtmak üzere sürücülerle buluştu.  “Aracına da Kendine de İyi Bak” sloganıyla düzenlenen etkinlikler, Güngören-Bağcılar Sanayi Sitesi’nde start alırken, takip eden günlerde Gebze Küçük Oto Sanayi Sitesi ve Sanko Oto Sanayi Sitesi’nde devam etti. Yüzlerce kişinin katılım sağladığı etkinlikler çerçevesinde, sürücülerin daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri gerektiği konusu da unutulmadı. Etkinlik kapsamında hafif ticari araç ve sürücülerinin şehir içi sürüş koşullarındaki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla üretilen Mobil Delvac Hafif Ticari Araçlar Motor Yağları hakkında bilgi verilirken, araç kullanıcılarına daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri ve yolculuk geçirmeleri, kısa süreli egzersizlerle de bunu desteklemeleri için uzman diyetisyenler tarafından hazırlanan kitapçıklar da sunuldu.
 

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticilerinden ExxonMobil’in çatısı altında yer alan Mobil Delvac, sunduğu kolaylıklar ve hizmetlerin yanı sıra yürüttüğü projelerle de sürücülerin yanında olmaya devam ediyor. Bu kapsamda, 90 yıllık geçmişiyle ticari araç motor yağları sektörüne yön veren ve teknolojik alanda ciddi bir birikime sahip olan Mobil Delvac, “Aracına da Kendine de İyi Bak” sloganı çerçevesinde İstanbul’da düzenlediği etkinliklerle hafif ticari araç kullanıcılarıyla buluştu. Türkiye’de bir ilke imza atarak hafif ticari araçların ihtiyaçlarını karşılama amacıyla geliştirilen Mobil Delvac Hafif Ticari Araçlar Motor Yağları’nı tanıtmak için düzenlenen etkinlikler, Güngören-Bağcılar Sanayi Sitesi’nde başladı. Bu kapsamda Güngören-Bağcılar Sanayi Sitesi’nde Mobil Delvac tarafından bir etkinlik alanı oluşturuldu.


Sağlıklı Kalma Rehberi dağıtıldı


Etkinlik alanında görev alan Mobil Delvac Team üyeleri, genellikle kolay olmayan şartlarda ve uzun sürelerde çalışmak zorunda kalan servis şoförleri ile diğer hafif ticari araçlarla taşımacılık yapan sürücülere, bu konularda önemli bilgiler verdi. Bu kapsamda Mobil Delvac Team üyeleri, etkinlik alanını ziyaret eden hafif ticari araç kullanıcılarıyla, medikal egzersiz uzmanı ile diyetisyenlerin katkılarıyla hazırlanan, molalar sırasında ve sadece 10-15 dakikada yapabilecek basit egzersiz hareketleri ile beslenme önerilerinin yer aldığı Sağlıklı Kalma Rehberi’ni paylaştı. Ayrıca Mobil Delvac Team üyeleri, etkinlik alanına gelen araç kullanıcılarına, ülkemizde 113 yıldır madeni yağların üretimi ve pazarlanması konusunda faaliyetlerini sürdüren Mobil Oil Türk A.Ş.’nin hafif ticari araç ve sürücülerinin şehir içi sürüş koşullarındaki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Türkiye’de bir ilke imza atarak hafif ticari araçlar için özel olarak geliştirdiği Mobil Delvac Hafif Ticari Motor Yağları’nın sunduğu faydalar hakkında bilgiler verdi.


İstanbul’da üç farklı noktada yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen “Aracına da Kendine de İyi Bak” etkinliğinde, sürücülerin yolculuk sırasında sıklıkla yaşadığı baş, boyun ve bel ağrılarına yönelik çözümler de unutulmadı. Bu kapsamda sürücüler etkinlik alanında yer alan masaj koltuklarından faydalandı. 

 

Bu haber 5645 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Brisa’dan 3 yeni elektrikli araç şarj istasyonu daha... 07.12.2021
Atık Yağlar Ormana Dönüşüyor!... 07.12.2021
Akaryakıtta denetimler EPDK'nin yetkilendirdiği şirketler aracılığıyla yapılacak... 07.12.2021
ExxonMobil, Permiyen Havzasında net sıfır emisyon elde etme sözü verdi... 07.12.2021
Sanko Enerji ‘Marka Görünümü’ Yenilendi ... 07.12.2021
Enerjide Kooperatif Çalışmaları Önem Kazanıyor... 07.12.2021
SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi: Türkiye 2050’de Yeşil Hidrojen İhraç Edebilir... 07.12.2021
UYGAR Tora Malatya Bölge Servisini Tanıyalım... 07.12.2021
TÜBİTAK SAGE ve DASAL Havacılık Teknolojilerinden Önemli İş Birliği... 07.12.2021
Mercedes-Benz Türk, eğitim programı ile EGO sürücülerini ve teknik personelini yeni araçlara hazırlıyor... 07.12.2021
ASİS Otomasyon, OSB Yıldızlarında Üç Kategoride Derece Kazandı ... 07.12.2021
Saudi Aramco, doğalgaz boru hattı ağındaki %49 hissesini sattı... 07.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.