Haber Ekonomi

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

ODD SATIŞ VE İLETİŞİM ÖDÜLLERİ 2011 GLADYATÖRLERİ, GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE SAHİPLERİNİ BULDU

Güncelleme :30.01.2012

Türk otomotiv sektörünün 53 markasını çatısı altında bulunduran Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) başarılı şirket, ürün ve projelerini ödüllendirmek için düzenlediği “ODD Satış ve İletişim Ödülleri 2011 Gladyatörleri” renkli ve heyecanlı bir finale sahne oldu. 9 Ocak Pazartesi gecesi Four Seasons at the Bosphorus’da gerçekleşen gecede “Satış” ve “İletişim” kategorilerinde 17 ödül verildi. Halk oylaması kapsamında ise Milli Piyango İdaresi’nin yaptığı çekiliş ile oylamaya katılan 6 kişi Apple iPad 2 kazandı.

ODD’nin sektöre dinamizm katmak ve marka algısına pozitif katkıda bulunmak amacıyla ikinci kez

düzenlediği, otomotiv sektörünün en kapsamlı ve prestijli organizasyonu olan “ODD Satış ve İletişim Ödülleri 2011 Gladyatörleri” heyecanlı ve görkemli bir finalle sona erdi. Four Seasons at the Bosphorus’da düzenlene  törene, ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, otomotiv dünyasının saygın temsilcileri, basın mensupları ve davetliler katıldı. “Satış” ve “İletişim” kategorilerinde toplam 17 dalda Yılın Gladyatörleri’nin belirlendiği gecede TURKCELL Mobil Uygulama Ödülü de sahibini buldu. Ayrıca jürinin en beğendiği çalışma jüri özel ödülüne sahip oldu.  

Satış Ödülleri, ODD veri tabanındaki yıllık satış oranlarına göre belirlenirken,  iletişim ödüllerinde adaylar www.oddgladyator.com sitesi üzerinden halkoyu ile 5’e indirildi. Bu yıl ilk kez yapılan uygulamayla finale kalan 5 çalışma arasından en iyiler, jürinin ödül gecesinde canlı olarak gerçekleştirdiği oylamayla seçildi.  Ayrıca yine bu yıl ilk kez “Yılın Basın Lansmanı” ödülünü, otomotiv basınının temsilcileri belirledi. Otomotiv sektöründe uzmanlaşan basın mensupları,  kendilerine verilen şifre ve kullanıcı adıyla 2011 yılı içerisinde en beğendikleri lansmanı belirledi.

ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar törende yaptığı konuşmada, “Derneğimiz bildiğiniz gibi, Türkiye’de faaliyet gösteren otomotiv sektörünün 53 markasını çatısı altında barındırıyor. Otomotiv sektöründeki gelişim ve büyümeye itici güç oluşturmak amacıyla birçok faaliyet yürütüyoruz. Bu faaliyetlerden belki de en dikkat çekici olanlarından birisi, ODD Satış ve İletişim Ödülleri. 

Bu akşam ödül heyecanını yaklaşık 600 kişilik bir davetli grubu ile birlikte yaşayacağız. Aday olup halk oylamasıyla jüri önüne gelen çalışmalar arasından, jüri seçimiyle ödüle layık görülecek 17 kategorideki çalışmayı hep birlikte öğreneceğiz. 

Sektörümüzün önemli motivasyon kaynaklarından biri haline gelen organizasyonda, etkisi giderek artan sosyal medyanın da etkin şekilde kullanılması, bu yıl halk oylamasında çok yoğun bir rekabet yaşanmasına neden oldu. 37 bin adet halkoyuyla belirlenen ilk 5 proje, değerli jüri üyelerimizin karşısına çıkacak ve sonuçlar canlı olarak belirlenecek.

Geçtiğimiz yıl, siz otomotiv medyasının değerli temsilcileri de, seçim sürecine katkıda bulunmayı arzu ettiğinizi dile getirmiştiniz. Biz de bunu dikkate aldık ve sizlerin belirleyeceği “Yılın Basın Lansmanı” ödülünü de oylama sürecine ekledik.” dedi.  

Heyecan ödül gecesinde zirveye çıktı

Otomotiv sektörünün yakından takip ettiği ve heyecanla beklediği 2011 pazar rakamları da aynı gecede açıklandı. Buna göre Türkiye’de 2011 yılında satılan otomobil ve hafif ticari araç miktarı bir önceki yıla göre yüzde 13,61 oranında büyüyerek 864 bin 439 rakamına ulaştı. Otomobil satışları 593 bin 519 adet, Hafif Ticari Araç satışları ise 270 bin 920 adede ulaştı. Gecede satış kategorisinde ödül alan firmalar, ödüllere paralel olarak hazırlanan ve ODD tarafından onaylanan logoların bir yıllık kullanım hakkına da sahip olacak. 

Oylama sürecinin tamamlanmasının ardından oy verenlerin arasından noter huzurunda yapılan çekilişle 6 adet Apple iPad 2 de sahiplerini buldu. 

Otomotiv sektörünün yol arkadaşları destek verdi

Otomotiv sektörü ile birlikte yürüyen firmalar, ODD Satış & İletişim Ödülleri 2011 Gladyatörleri gecesinde de sektörü yalnız bırakmayarak geceye destek verdi. Bridgestone ve Lassa ana sponsorluğunda düzenlenen ödül gecesinde TURKCELL İletişim Sponsoru oldu. Organizasyona destek veren diğer sponsor firmalar arasında Castrol, Gefco ve Güneş Sigorta bulunuyor. 

Jüri saygın isimlerden oluştu

Bu yılki değerlendirme, TÜHİD Başkanı Fügen Toksü başkanlığındaki saygın akademisyenlerden ve iletişim sektörünün deneyimli isimlerinden oluşan jüri tarafından yapıldı. 

Jüri üyeleri: 

Fügen Toksü, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Başkanı 

Prof. Dr. Haluk Gürgen, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı 

Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu, Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı 

Prof. Dr. Suat Gezgin, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı 

Prof. Dr. İbrahim Kırcova, Yıldız Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü Öğretim Üyesi 

Prof. Dr. Melda Cinman (Şimşek), Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Üyesi 

Dr. Cüneyt Evirgen, Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi Direktörü 

İsmail Hakkı Polat, Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümü Öğretim Üyesi 

Ahmet Akın, Reklamcılık Vakfı Başkanı 

Yılmaz Yılmaz, Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı 

Emine Pura, Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği Başkanı 

Selen Kocabaş, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı 

Aslı Yetkin Karagül, Castrol Türkiye Pazarlama Müdürü 

 Ödül Alan Gladyatörler

SATIŞ ÖDÜLLERİ

En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası: Mercedes-Benz

En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Modeli: Ford Connect

En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Markası: Ford

En Hızlı Büyüyen Otomobil Markası: Mini

En Çok Satılan Otomobil Modeli: Renault Symbol

En Çok Satılan Otomobil Markası: Renault

En Çok Satılan Otomobil ve Hafif Ticari Araç Markası: Ford

İLETİŞİM ÖDÜLLERİ

Yılın TV Reklamı: Fiat

Yılın Gazete İlanı: Ford Fiesta S2000

Yılın Radyo Spotu: Citroën Nemo 

Yılın Dergi İlanı: Mercedes-Benz

Yılın PR/Etkinlik Uygulaması: Mercedes-Benz Roadshow

Yılın Dijital Uygulaması: Volkswagen Fan Edition

Yılın Outdoor Uygulaması: Opel Corsa

Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Renault Sokakta İlk Adımlar

Yılın Entegre İletişim Kampanyası: Peugeot 508

Yılın Basın Lansmanı: BMW 1 Serisi

Turkcell Mobil İletişim Ödülü: Toyota-Türkiye’nin 3G’li İlk Otomobil Projesi

Yılın Jüri Özel Ödülü: Toyota-MIT EF 50K İş Planı Yarışması

 

 

Bu haber 3942 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
“Türkiye’nin En İtibarlı İş Ortakları” açıklandı... 03.12.2021
Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’den kamyon modellerinde Aralık ayına özel fırsatlar... 03.12.2021
Çevreci, yenilikçi, genç ve dinamik Milangaz, yenilenen kimliği ile tüketicilerinin karşısında... 03.12.2021
Koç Tora Uşak Bölge Servisini Tanıyalım... 03.12.2021
Rüzgar Enerjisi Başkenti İzmir’de Büyük Buluşma ... 03.12.2021
Karbonsuz ekonomi için ilk adım enerji verimliliğinden geçiyor... 03.12.2021
Türkiye'nin yenilenebilir enerji kapasitesi 2026 sonuna kadar yüzde 53 artacak... 03.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.