Haber Ekonomi

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Aytemiz, tüm enerjisiyle Petroleum İstanbul 2019’da

Güncelleme :28.03.2019

 Akaryakıt sektörünün en hızlı büyüyen markası Aytemiz, en yeni ürün ve hizmetlerini sergilediği 14. Petroleum Istanbul Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ, Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı’nda bayiler ve sektör temsilcilerini buluşturdu. Aytemiz, Self Servis, Eşarj, Motorcu Dostu İstasyon projelerinin yanı sıra Optimum Yakıtları ve Şaşırtan Hizmetleriyle ilgi odağı oldu. 

Bugün sözleşmeli 590’a yakın bayisi ve 10 ikmal noktası ile hizmet veren ve teknoloji yatırımları ile sektördeki dijital dönüşüme öncülük eden Aytemiz, 14. Petroleum Istanbul Fuarı’nda ürün ve hizmetlerini sergiledi. 1997 yılından bu yana her iki yılda bir düzenlenen ve enerji sektörünün en önemli buluşmalarından biri olan Petroleum İstanbul 2019 Fuarı’ndaki Aytemiz standı sektör temsilcileri ve bayileri tek bir çatıda buluşturdu. Ziyaretçiler, Aytemiz yöneticileri, pazarlama, satış, operasyon ve teknik ekibinden markanın gelecek proje ve hedefleri ile ilgili olarak bilgi aldı.  “Akıllı Teknolojiler ve Akıllı İstasyonlar” ana temasıyla düzenlenenfuardaki standında Aytemiz, tüketicinin ihtiyaç ve beklentilerini sürekli izleyen bir kurum olarak ‘şaşırtan hizmetler’ kapsamında hayata geçirdiği Self Servis hizmeti, ‘Motorcu Dostu İstasyon’, elektrikli araçlar için sunulan ‘hızlı şarj’ noktaları, ‘Araçtan Öde’, ‘ücretsiz internet’, BKM Ekspress ile ödeme seçeneği gibi hizmetlerini ve yüksek teknolojili Aytemiz Optimum yakıtlarını tanıttı. 

Sektöre dinamizm katan bir marka olma başarısını sağlayan Aytemiz fuar boyunca bayileriyle bir araya gelerek uçtan uca mükemmel müşteri deneyimi sağlamak için yapılan yatırımları ve yeni hizmetleri değerlendirdi. Self servis hizmetinin a’dan z’ye detaylı işleyişini paylaştığı bir bayi toplantısı gerçekleştiren Aytemiz ayrıca, teknolojiyi en etkin şekilde kullanarak kurumsal anlaşmalarla bayilerine daha fazla fayda sağlayacak e-ticaret platformunun tanıtımını yaptı.  Aytemiz, bu yeni platformu ile birlikte istasyon marketlerinde uygun fiyatlı ürün ile birlikte sürdürülebilir bir hizmet sağlanmayı hedefliyor. 

 Geliştirilen e-toptan alışveriş sitesi kurumsal firmalar ile merkezi anlaşmalar yaparak Aytemiz bayilerinin gıda ve gıda dışı tüm ürünleri toptan olarak 14 farklı kategoride avantajlı bir şekilde satın alma yapacağı bir platform olarak hizmet sağlayacak. Tüm ürün gamı ve tedarikçiyi tek bir platformda buluşturan platform sayesinde Aytemiz bayileri uçtan uca şifreleme alt yapısını kullanarak sıfır riskle çalışan ödeme sistemi ile güvenli ödeme ve taksitli alışveriş imkanına da sahip olacak.

2021 vizyonu doğrultusunda dev bir perakendeci gibi hareket eden Aytemiz, ziyaretçilere müşteri odaklı yaklaşımı ile istasyonlarını, sadece bir akaryakıt satış noktası olmanın ötesinde konumlandırarak, perakendecilik anlamında birçok projeye imza atacaklarının da bilgisini verdi.

AKARYAKITTA SELF SERVİS DÖNEMİ

Sektörde şaşırtan hizmetleri, yenilikçi ve yaratıcı marka anlayışı ile rekabetten sıyrılarak fark yaratan Aytemiz, 30 Ocak’ta tanıtımını yaptığı “self servis pompa” hizmetinin bir demosunu da fuarda ziyaretçilerle buluşturdu. Tüketicilerin, kendi araçlarına yakıtlarını tamamen kendilerinin doldurmalarına olanak sağlayan ve kullanıcılarına zaman ve bütçe tasarrufu sağlayan self servis hizmeti ilk etapta 30 Aytemiz istasyonunda hizmete girdi. Self servis hizmet detaylarının uygulamalı olarak gösterildiği bölüm standın en dikkat çeken bölümü oldu. Burada ilgilere iki ay içerisinde self servis hizmetinden yararlanan müşterilerin analizi aktarıldı.  Araştırmaya göre self servis hizmetini ağırlıklı olarak 25-35 yaş aralığındaki tüketiciler kullanıyor. Şu ana kadar bu servisten faydalanan tüketicilerin %73’ü personelin yönlendirmesiyle self servis hizmetini kullandı. %20,5’i ise sosyal medyadan haberdar olarak hizmeti deneyimlemek için geldi. Tüketicilerin %78’i self servis hizmetini “çok iyi bir hizmet” olarak değerlendiriyor ve %92’si ise “bir sonraki yakıt alımında yine self servis kullanacağını” ifade ediyor.  Kullanım kolaylığı ise %82 ile “çok kolay” olarak nitelendiriliyor. 

MOTORCU DOSTU İSTASYON

Aytemiz’in akaryakıt sektöründe bir ilki temsil eden Motorcu Dostu İstasyon Projesi fuarın bir diğer ilgi gören bölümü oldu. 2017 yılında ilk kez yine Petroleum fuarında tanıtılan ‘Motorcu Dostu İstasyon’ konsepti şimdi 160 Aytemiz istasyonda hizmet veriyor. 2018’de bu projeyi bir ileri aşamaya taşıyarak ‘Motorcu Dostu Trafik’ projesini hayata geçiren Aytemiz, ziyaretçilere proje hakkında detaylı bilgiler verdi.  Proje kapsamında Aytemiz, gezici etkinliklerle 18 ilde toplamda yaklaşık 2.000’i aşkın kişiye ulaşarak güvenlik donanımları kullanım bilincinin yükseltilmesi ve yaygınlaştırılmasına katkı sağladı. Ayrıca ücretsiz olarak gerçekleştirilen güvenli sürüş eğitimlerinde 100’ün üzerinde motosiklet kullanıcısına eğitim veren Aytemiz 2019 yılında da etkinliklerle motosiklet kullanıcılarının yanında olmaya devam edecek.

EŞARJ İSTASYON YATIRIMLARINA DEVAM

Otomotiv sektöründe yaşanan elektrikli araç konusundaki dönüşüme en hazır marka olduğunu göstermek ve sektöre öncülük etmek adına, ilki Bursa olmak üzere İstanbul ve Ankara istasyonlarında kurduğu elektrikli hızlı şarj noktalarını 6 istasyona çıkaran Aytemiz müşterilerin talepleri ve elektrikli araç satışlarını göz önünde bulundurarak eşarj nokta sayısının artabileceği bilgisini verdi. Aytemiz istasyonlarında kurulan şarj noktalarının en ayırıcı özelliği ise elektrikli otomobilleri 25 dakikada %80 oranında şarj edilebilmesi.  

500 metrekare alana yayılan Aytemiz standı, 28 - 30 Mart tarihleri arasında TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’ndeki 12’nci salonda ziyaretçilerini ağırlıyor. 

Bu haber 2564 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Sanko Enerji Grubu Mut Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesine Robotik Kodlama Sınıfı Yaptırdı ... 29.11.2021
Shell & Turcas’da Üst Düzey Atama... 29.11.2021
Otokar, kara sistemlerindeki kabiliyetlerini Güney Amerika'da tanıtacak... 29.11.2021
PETRONAS, bir kez bile yağ değişimine ihtiyaç duymadan 11.927 km’lik PETRONAS Urania ROADSHOW'unu tamamladı... 29.11.2021
Ahlatcı Holding, Enerji Dağıtım Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü’nü kazandı... 29.11.2021
Cumhuriyet’in Yetiştirdiği İş İnsanları Hayallerindeki Türkiye’yi Anlattı TÜRKONFED 17’nci Yılında ATA’nın Huzuruna Çıktı... 29.11.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.