Haber Ekonomi

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Castrol Türkiye, Temiz Kömür Teknolojileri Çalıştayı ve Fuarı’na katıldı

Güncelleme :29.04.2019

Yerli kömür üretiminin en çevreci teknolojilerle nasıl artırılabileceğinin tartışıldığı Temiz Kömür Teknolojileri Çalıştayı ve Fuarı’nda, sektörün sorun ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Fuarda konuşma yapan Castrol Türkiye Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Aslı Yetkin Karagül, Castrol’ün Türkiye’nin sanayicilerine ve üreticilerine sunduğu katma değerli hizmetleri fuar katılımcılarıyla paylaştı.
 

Sektörünün öncü şirketleri arasında yer alan Castrol, düzenlenen önemli organizasyonlarda söz sahibi olmaya devam ediyor. 18 – 19 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı desteğiyle Kömür Üreticileri Derneği (KÖMÜRDER) katkılarıyla 3. düzenlenen Kömür Teknolojileri Çalıştayı ve Fuarı’nda, Castrol Türkiye Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Aslı Yetkin Karagül dikkat çeken bir konuşma gerçekleştirdi. Yerli kömür üretiminin en çevreci teknolojilerle nasıl artırılabileceğinin tartışıldığı çalıştayda, sektör sorunları üzerine çözüm önerileri masaya yatırılırken Karagül; Castrol’ün kömür, çimento, ağır sanayi ve üretim alanında faaliyet gösteren şirketlere yönelik katma değerli hizmetleri katılımcılarla paylaştı.

‘‘360 derece çözüm ortaklıkları geliştiriyoruz’’


Türkiye’deki güçlü yapısıyla iş ortaklarına sunduğu 360 derece çözümlerden bahseden Aslı Yetkin Karagül, ‘‘Castrol Türkiye olarak 120 yıllık köklü bir kurum mirasının temsilcisiyiz. 150 ülkede faaliyet gösteriyor, bu büyük deneyimi dünyanın dört bir köşesine götürüyoruz. Türkiye’de de çok güçlü bir yapılanmayla yarım asırdan uzun bir süredir varlığımızı sürdürüyor ve 360 derece çözüm ortaklıkları geliştiriyoruz. Bizim işimizin odağında müşterimizin beklentileri ve ihtiyaçları var. Bu yüzden, ana işimizdeki uzmanlığımızı büyütürken, hizmet verdiğimiz müşterilerimize ekstra fayda sağlayacak yöntemler geliştirmenin önemine inanıyoruz. Bu doğrultuda da kendimizi ve hizmetlerimizi geliştiriyoruz. Geniş ürün gamımız her alan için doğru madeni yağı sunmamızı sağlarken, iş ortaklarımıza sunduğumuz katma değerli çalışmalarımızla da operasyonel maliyetlerini en aza indirmelerine destek oluyoruz. Verimlilik, sürdürülebilirlik ve düşük karbon salımı konusunda öncü bir kuruluş olarak iş ortaklarımıza da bu alanda destek veriyoruz.. Motor yağı dışındaki hizmetlerimizle de olası problemleri öngören çözümler sağlıyoruz. Önleyici bakım hizmetimiz sayesinde ekipmanı revizyona almak ya da parça değiştirmek zorunda kalmadan, düşük maliyetle, koruyucu önlemler sunuyoruz. Castrol olarak sektöre ve iş ortaklarımıza katkı sağlayacak her türlü yeniliğin izinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu haber 8740 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
ExxonMobil, Permiyen Havzasında net sıfır emisyon elde etme sözü verdi... 07.12.2021
Mercedes-Benz Türk, eğitim programı ile EGO sürücülerini ve teknik personelini yeni araçlara hazırlıyor... 07.12.2021
Saudi Aramco, doğalgaz boru hattı ağındaki %49 hissesini sattı... 07.12.2021
Brisa’dan 3 yeni elektrikli araç şarj istasyonu daha... 07.12.2021
Sanko Enerji ‘Marka Görünümü’ Yenilendi ... 07.12.2021
Enerjide Kooperatif Çalışmaları Önem Kazanıyor... 07.12.2021
SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi: Türkiye 2050’de Yeşil Hidrojen İhraç Edebilir... 07.12.2021
UYGAR Tora Malatya Bölge Servisini Tanıyalım... 07.12.2021
TÜBİTAK SAGE ve DASAL Havacılık Teknolojilerinden Önemli İş Birliği... 07.12.2021
Akaryakıtta denetimler EPDK'nin yetkilendirdiği şirketler aracılığıyla yapılacak... 07.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.