Haber Ekonomi

Haberler > Doğalgaz Başlıkları

Başkentgaz'dan Abonelerine Bilgilendirme

Güncelleme :05.05.2012

*BAŞKENT DOĞALGAZ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, YENİ ABONELERİNE “EMNİYETLİ DOĞALGAZ KULLANMA REHBERİ” VE DOĞALGAZ KULLANIMIYLA İLGİLİ KONULARIN YER ALDIĞI BROŞÜRLER DAĞITIYOR

Başkent Doğalgaz Genel Müdürlüğü (Başkentgaz), abonelik işlemlerini yaptırarak doğalgaz kullanmaya başlayacak abonelerine, “emniyetli doğalgaz kullanma rehberi” ile doğalgaz kullanımıyla ilgili konuların yer aldığı broşürler dağıtıyor.

Başkentgaz Genel Müdürü İbrahim Halil Kırşan, doğalgazın, bilinçli kullanıldığında en güvenilir yakıt olduğunu, ancak bilinçsiz kullanıldığında ise  karbonmonoksit zehirlenmesine yol açabileceğine dikkati çekerek, “Bizim için abonelerimizin can ve mal güvenliği her şeyden çok önem taşıyor. Biz de bunu düşünerek, yeni abonelerimiz için çeşitli broşürler bastırdık. Dosya halinde her yeni aboneye bu broşürler ile kombi ve buzdolabı üzerine yapıştırabilecekleri ve üzerinde çeşitli uyarıların yer aldığı magnetlerden veriyoruz” dedi.

Kırşan, bu broşürlerin, yeni abonelerin yanı sıra Maltepe Abone Merkezi’ne veya çeşitli ilçelerdeki diğer Başkentgaz abone merkezlerinde de isteyen vatandaşlara verileceğini kaydetti.

Abonelere dağıtılan rehberde, doğalgaz kaçaklarında yapılması ve yapılmaması gerekenler resimlerle anlatılıyor. Bir başka broşürde de “doğalgaz nedir”, “bağlantı, müşteri sözleşmeleri nasıl yapılır”, “abone bağlantı bedeli”, “sayaç işlemleri”, “güvence bedeli”,  “faturalandırma ve faturalarda yer alan bilgiler”, ”kaçak ve usulsüz doğalgaz kullanımı”, “acil müdahale”, “doğalgazın ekonomik kullanımı” gibi konular hakkında ayrıntılı bilgi veriliyor. Bir diğer broşürde de gaz satış, fatura tahsilat ve abonelik işlemlerinin yapıldığı noktaların listesi belirtiliyor.

 

 

Bu haber 5220 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
ATESAN Tora Denizli Bölge Servisini Tanıyalım... 30.11.2021
Enerjisa Enerji EBRD ile 110 milyon dolar karşılığı Türk Lirası Kredi Anlaşması imzaladı... 30.11.2021
Kalyon Karapınar Güneş Enerjisi Santrali için finansman anlaşması imzalandı... 30.11.2021
IVECO T WAY Alman tasarım ödülünü kazandı... 30.11.2021
I-Save özellikli yeni Volvo FH, %10'a varan yakıt tasarrufuyla daha verimli... 30.11.2021
MAN OptiView, ‘2022 European Transport Award for Sustainability’ ödülünü kazandı... 30.11.2021
TANAP'tan, doğal gaz boru hattı geçen yerlere sosyal proje desteği... 30.11.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.