Haber Ekonomi

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

TOTAL’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılına Özel Reklam Filmi

Güncelleme :22.04.2020

 Türkiye’nin lider akaryakıt şirketlerinden TOTAL, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılını özel bir reklam filmiyle kutluyor

2020 Mart ayından itibaren Türkiye’nin en büyük mesleki emeklilik fonu OYAK bünyesinde hizmet veren TOTAL istasyonları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın temellerini atan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 1920’de Ankara’da açılışının 100. yılını anlamlı bir reklam filmiyle kutluyor.

 “Bir çocuk hayal etti, çok sevdi, tüm kalbiyle sahiplendi. Küçücük bir çocuk koskoca dünyanın karşısına geçti. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle tarihin akışını değiştirdi.” sözleriyle başlayan animasyon filmde, gün doğarken bir tarla ve ekinleri yiyen kargaları kovalayan küçük sarı saçlı bir çocuk görülüyor. 

 Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün çocukluğuna ve dayısının Langaza’daki çiftliğinde geçirdiği günlere atıfta bulunan film, “Sadece tek bir çocuk ve onun güneş gibi parlayan hayalleri, bu ulusun tüm çocuklarına yarınları hediye etti” sözleriyle devam ediyor.  Film bize, tarihin yazıldığı bu topraklarda verilen bağımsızlık mücadelesini, ulusumuzun büyük fedakarlıklar sonucunda egemenliğine kavuştuğunu ve bunun ancak ulusumuzun geleceğini emanet ettiği çocuklarımızın hayallerinin peşinden azimle koşmasıyla mümkün olduğunu hatırlatıyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün hikayesinin hepimize ilham olduğunu söyleyen reklam filmi, “Yolumuzu aydınlatan ışığıyla, nice 100 yıllara” sözleriyle sonlanıyor. 

 Total İstasyonları Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Beril Cabı Günermengi, reklam filmi hakkında görüşlerini şöyle ifade etti: “Total olarak her zaman Türkiye’ye değer katmak, ülkemize ve insanımıza en iyi ürün ve hizmetleri sunmak için çalışıyoruz. İçinde bulunduğumuz günler tüm dünya için zorluklarla geçiyor, ancak tarih bize aynı zamanda zor günlerden aydınlığa nasıl çıktığımızı da hatırlatıyor. Ulusal egemenliğimizin 100.yılında, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu yüzden özel bir reklam filmi ile kutlamak istedik. Bu vesileyle şimdiden çocuk ve yetişkin herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

Bir haftalık karakter tasarım çalışmaları sonrasında büyük bir ekip tarafından iki haftada sayfalarca el çiziminin renklendirildiği ve cel animasyon tekniğiyle kare kare hareketlendirildiği  FCB Artgroup imzalı filmin yapım sürecini Lunapark Film, yönetmenliğini ise Mustafa Coşar üstlendi.

Reklam filmini izlemek için: https://bit.ly/100YillikEgemenlik 

Hashtag’ler: #100YıllıkEgemenlik #Total

REKLAM FİLMİ KÜNYESİ

Reklamveren: TOTAL İstasyonları

Reklamveren Yetkilisi: Beril Cabı Günermengi, Taner Özçelik, Nurgün Özdoğan

Reklam Ajansı: FCB ARTGROUP

CCO: Ateş Çavdar

Yaratıcı Grup Lideri: Cem Önder Yaşar

Kreatif Ekip: Cansu Bayrambey, Berkay Bozyel, Gözde Pişkin, Tuna Işın, Elif Açıkgöz, Gökhan Karaçam

Başkan Yardımcısı / Müşteri İlişkileri: Esra Özkan

Marka Direktörü: S. Burcu Önder

Marka Temsilcisi: Müge Çakırgüzel

Prodüksiyon Şirketi: Lunapark

Yönetmen: Mustafa Coşar

Yapımcı: Gökhan Sanlav

Bu haber 4487 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Sanko Enerji Grubu Mut Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesine Robotik Kodlama Sınıfı Yaptırdı ... 29.11.2021
Shell & Turcas’da Üst Düzey Atama... 29.11.2021
Otokar, kara sistemlerindeki kabiliyetlerini Güney Amerika'da tanıtacak... 29.11.2021
PETRONAS, bir kez bile yağ değişimine ihtiyaç duymadan 11.927 km’lik PETRONAS Urania ROADSHOW'unu tamamladı... 29.11.2021
Ahlatcı Holding, Enerji Dağıtım Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü’nü kazandı... 29.11.2021
Cumhuriyet’in Yetiştirdiği İş İnsanları Hayallerindeki Türkiye’yi Anlattı TÜRKONFED 17’nci Yılında ATA’nın Huzuruna Çıktı... 29.11.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.