Haber Ekonomi

Haberler > Doğalgaz Başlıkları

İGDAŞ'a Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan Ödül

Güncelleme :05.05.2012


Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın 1998 yılından bu yana gerçekleştirdiği “Geleneksel Tüketici Ödülleri”nde İGDAŞ bu yıl Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülüne layık görüldü.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın açılış konuşmasını yaptığı törende kurum adına ödülü İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan aldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın 1998 yılından bu yana gerçekleştirdiği “Geleneksel Tüketici Ödülleri” organizasyonunda İGDAŞ Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülü’nü kazandı. İGDAŞ, tüketici memnuniyetini firma politikası olarak benimsemesi ve buna uygun olarak davranması, tüketicilere kanunlar ve diğer mevzuatla tanınan haklardan daha ileri haklar tanıması, tüketicilere yönelik "Tüketici Danışma Masası" veya ücretsiz "Danışma Hattı" kurması ve bunları fiilen işletmesi, tüketicileri bilgilendirici çalışmalar yürütmesi başlıklı kriterlerdeki başarılı çalışmalarıyla ödüle layık görüldü.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın düzenlediği “Geleneksel Tüketici Ödülleri”nde, Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma kategorisinde ödüle layık görüldüklerini belirten İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan, “Çeyrek asrı geride bırakan İGDAŞ, hiçbir zaman İstanbulların yalnız gaz dağıtım firması olmayı hedeflemedi. Biz her zaman verdiğimiz hizmeti geliştirmeye odaklandık. Bu amaçla sayısız projeye imza attık.  Sosyal sorumluluklarımızı göz ardı etmedik. En önemli önceliğimiz olan doğalgazın güvenli ve tasarruflu kullanımı ile ilgili İstanbul’un tüm ilçelerinde “Doğalgazda Güvenlik ve Tasarruf Seminerleri” organize ettik. Bu seminerle 40 bin kişiye ulaştık. İlköğretim Okullarında Doğalgaz’ın Güvenli Kullanımını sağlamak için eğitimler başlattık. 2010 yılında başlattığımız “İlköğretim Okullarında Doğalgaz Eğitimi”  projesiyle 85 bin öğrenciyi doğalgazın güvenli kullanımı konusunda bilinçlendirdik. Bu proje kapsamında görme ve işitme engelli öğrencilerimiz için de özel kitap ve cd hazırlayarak onlara ulaştırdık. Bu konuda bilinçli bir nesil yetiştirmek için büyük bir adım atmış olduk. Güvenli doğalgaz kullanımı ile ilgili bilinçlendirme çalışmalarımıza, hazırladığımız ve televizyon kanallarında yayınlanan kamu spotları, uygun televizyon programlarına konu yerleştirme gibi çalışmalarla devam ettik” dedi.

Aslan, “Kanunların bizden istediği çalışmaların ötesinde hizmetlerimizi hep nasıl daha fazla iyileştirebiliriz bunu düşündük ve bunun için çalıştık. İGDAŞ olarak tüm hizmetlerimizi internete taşıdık. Abonelerimiz online uygulamalarla işlemlerini internetten yapabiliyor. Danışma hattımız ve çağrı merkezimiz ile İstanbulların haftanın 7 günü ve günün 24 saati sorularını cevaplandırıyoruz. Yaptığımız memnuniyet araştırmasında tüketici memnuniyet oranımızın yüzde 95 olduğunu gördük. Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızın “15.Geleneksel Tüketici Ödülleri”nde layık görüldüğümüz bu ödül, bizim bu konudaki hassasiyetimizin belgesi oldu. Tüm çalışma arkadaşlarımın ortak emeği ve katkılarıyla kazandığımız bu ödül, bizim için büyük bir gurur kaynağıdır” dedi.
Bu yıl 15'incisi düzenlenen organizasyonda, tüketici ödülleri, '”Radyo-Televizyon Programı, Yazılı Basın Tüketici Köşesi, Bilinçli Tüketici, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun Uygulanmasında Başarılı Kuruluş, Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma, Bilimsel Çalışma ve Hizmet olmak üzere toplam 7 dalda verildi.


 

Bu haber 4713 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Avrupa'daki yer altı depolama tesislerinde bulunan gazın yüzde 23'ü tükendi... 06.12.2021
Merkez Bankası: Enflasyondaki yükselişe en belirgin katkı enerji grubundan... 06.12.2021
Mars Logistics’ten Çalışanlarına Mentorluk Programı... 05.12.2021
TKG Otomotiv Grubu’na Yeni Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi... 05.12.2021
Kademe araçları Clean Eurasia Expo'da sergilendi... 05.12.2021
Otokar’dan Silivri Motorlu Taşıtlar Kooperatifi’ne 5 Adet KENT LF Teslimatı... 05.12.2021
Kimya Sektöründen Kasım Ayında 2,4 Milyar Dolar İle Rekor İhracat ... 05.12.2021
Akkuyu NGS Sahasında Özel Formatlı “Açık Kapı Günü” Düzenlendi... 05.12.2021
Doğal gazda mesken tarifesi değişmedi... 05.12.2021
LPG Piyasası başvurularında bir dizi değişiklik yapıldı... 05.12.2021
Karsan Pozitif & İletişim Portalı Projesi Ödül Aldı!... 05.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.