Haber Ekonomi

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Türkiye Petrolleri’nden Sokak Hayvanlarına Mama Desteği

Güncelleme :18.05.2020

Zülfikârlar Holding bünyesinde faaliyet gösteren, akaryakıt sektörünün %100 yerli markası Türkiye Petrolleri, Ramazan ayında 15 bin ihtiyaç sahibine gıda yardımı dağıtırken, sokak hayvanlarını da unutmadı.  Türkiye Petrolleri ekipleri, marka tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilen Yolda Yaşam Var projesi kapsamında, gittikleri illerde sokak sokak gezerek hayvan dostlarımız için mama dağıtımı gerçekleştirdi.
 

Dünyanın ve Türkiye’nin içinden geçtiği bu günlerde toplumun birlikteliğine ve dayanışmaya önem veren Türkiye Petrolleri ve İskender Zülfikari Vakfı, geçtiğimiz hafta Ramazan’da ihtiyaç sahiplerinin sofrasına misafir olmuştu. Türkiye Petrolleri ekipleri, İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda, valilik ve kaymakamlıkların gözetiminde gıda yardımı paketlerini tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırırken, sokak hayvanlarını da unutmadı.


Türkiye Petrolleri yetkilileri; Isparta, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Bitlis, Siirt, Van ve Muş illerinde sokak hayvanları için onların güvenle ve rahatlıkla ulaşabilecekleri alanlara, mamalar bıraktı.


“Sorumluluğumuzu yerine getirmeye devam edeceğiz”


Sosyal dayanışmanın her alanda önemli olduğunu vurgulayan Türkiye Petrolleri Satış ve Pazarlama Direktörü Şakir Memikoğlu, “Ramazan Destek Paketlerimizi ihtiyaç sahiplerine dağıtırken, bu dünyayı paylaştığımız hayvan dostlarımızı da unutmadık. Türkiye Petrolleri olarak geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz Yolda Yaşam Var projesi ile yollardaki her canlıyı önemsiyor, aslında yolları sahipleniyoruz.


Trafikteki kadınlarımızı, otobanlarda başıboş gezen hayvanlarımızı, gece gündüz demeden direksiyon sallayan uzun yol şoförlerimizi; kısacası yol ve yolculuğa dair herkesi ve her şeyi sahiplenen bu projenin bir ayağı da yollardaki hayvan dostlarımız. O nedenle gıda paketleriyle dolu tırlarımıza bir yandan da kilolarca mama yükleyerek hayvan dostlarımıza da küçük bir sürpriz yapmak istedik.” dedi.


Şakir Memikoğlu, Yolda Yaşam Var projesinin bir ayağı olan hayvan dostlarımıza dair yeni projelerin de yolda olduğunu belirti ve ekledi: “Sadece akaryakıt istasyonlarımız ve Vakfımız aracılığı ile sunduğumuz hizmet ve desteğimiz ile değil, Yolda Yaşam Var çatısı altında bu gibi sosyal sorumluluk projelerimizle de sektörümüzde örnek olmaya devam edeceğiz.”

Bu haber 3381 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Sanko Enerji Grubu Mut Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesine Robotik Kodlama Sınıfı Yaptırdı ... 29.11.2021
Shell & Turcas’da Üst Düzey Atama... 29.11.2021
Otokar, kara sistemlerindeki kabiliyetlerini Güney Amerika'da tanıtacak... 29.11.2021
PETRONAS, bir kez bile yağ değişimine ihtiyaç duymadan 11.927 km’lik PETRONAS Urania ROADSHOW'unu tamamladı... 29.11.2021
Ahlatcı Holding, Enerji Dağıtım Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü’nü kazandı... 29.11.2021
Cumhuriyet’in Yetiştirdiği İş İnsanları Hayallerindeki Türkiye’yi Anlattı TÜRKONFED 17’nci Yılında ATA’nın Huzuruna Çıktı... 29.11.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.