Haber Ekonomi

Haberler > Ekipman Başlıkları

TEKNİK BETON’dan “ küresel salgın günlerinde kesintisiz çalışan akaryakıt ikmal sistemleri için “TURPAK’a teşekkür…

Güncelleme :29.06.2020

Teknik Beton Yetkilisi Soner YAZICI, Salgının ilk günlerinde TURPAK ile yaptığımız değerlendirmelerle yedek taşıt tanıma ekipmanlarının  tedariğini yaparak hazırılıklarımızı tamamladık ve  4. ayına giren pandemi koşullarında herhangi bir problem yaşamadıklarını söyledi.
 

1998 yılından beri faliyet gösteren Teknik Beton  Marmara bölgesinin önde gelen hazır beton firmaları arasında yer alıyor.
Pandemi sürecini  değerlendiren Teknik Beton Yetkilisi Soner YAZICI olası bir Covid19 ikinci dalga  salgını için ne tür önlemler aldıklarını detaylarıyla paylaştı:
•    “Tüm dünyada devletler ve ticari kuruluşların krizlerin yönetimine dair belirli planları ve yol haritaları vardır. Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde işletmeler iki farklı kriz planlaması yapmaktadır.
•    1- Global yada yerel ekonomik kriz durumlarında uygulanacak tedbirler.
•    2 – İçinde devindiğimiz faliyet alanımıza özgü dinamiklerde oluşabilecek krizler. Bunlar genellikle talep daralması, ya da arz fazlalığından kaynaklanan yoğun rekabet ortamında izlenilecek yöntemler.Bugün bu röportajı verebiliyor olmamız geçmişteki krizlerden güçlenerek çıktığımızın göstergesidir.
Fakat Covid19 küresel salgını tüm dünyayı hazırlıkız yakaladı.Çalışanlarımızı pandemiden korumak için tüm önlemleri aldık ve sonuçlarını sahada gözlemledik.Artık 2. dalgaya daha hazırlıklıyız.  Eğer hazır beton sektöründe faliyet yürütüyorsanız çok iyi bir operasyon becerisine ve kriz yönetme reflekslerine sahip olmanız gerekiyor. Bir kaç örnek vererek konuyu özetleyeyim; Beton reçeteleri her işe özel hazırlanır. Mikserde kalacağı süre, havanın sıcaklığı, trafiğin durumu vs. yani zamana karşı yarışıyoruz. Zamanında yerine ulaşamayan beton, mikserin içinde donmaya başlar ve büyük maddi kayıplarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
Bu operasyonlarda en kritik şeylerden biri de araçların yakıt ikmalleri.Olası bir otomasyon ya da mekanik problemde araçlar yakıt alamaz ve yüzlerce metreküp beton zayii olabilir. Salgının ilk günlerinde TURPAK ile yaptığımız değerlendirmelerle yedek taşıt tanıma ekipmanlarının  tedariğini yaparak hazırılıklarımızı tamamladık ve  4. ayına giren pandemi koşullarında herhangi bir problem yaşamadık. Profesyonel iş ortaklarıyla çalışmak maliyetli gibi görünür ama her zaman daha fazla kazandırır.  Bu vesileyle Covid19 salgınının başlangıcından beri akaryakıt ikmal operasyonlarımıza destek olan TURPAK ailesine teşşekür ediyoruz.”dedi.

Bu haber 7100 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
AKO Grup Üretime Yaptığı Yatırımla Büyüyor... 22.01.2022
Karsan’dan Kuzey Amerika Pazarı İçin Stratejik İş Birliği!... 22.01.2022
Kademeli Tarifede Günlük Enerji Tüketimine Dikkat Çekildi... 22.01.2022
BOTAŞ’tan sanayi tarifesine ay ortasında gizli zam... 21.01.2022
Doğalgaz Depolama Tesisleri Bu Günler İçin Var... 21.01.2022
Kimya Sektöründe Ar-Ge’yi Güçlendirecek İş Birliği Protokolü İmzalandı... 21.01.2022
"Yılın En İtibarlıları" ödüllerine kavuştu... 21.01.2022
Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor... 21.01.2022
Almanya doğal gaz stoklarını artırmayı hedefliyor... 21.01.2022
Fransız Enerji Şirketi "TotalEnergies" Myanmar'dan çekiliyor... 21.01.2022
Zorlu Elektrik Perakende Satış Şirketi’nden Plastik Kapak Toplama Kampanyasına destek... 21.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.