Haber Ekonomi

Haberler > Ekipman Başlıkları

Asis Otomasyonun Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi Monticola Yeniden Diyarbakır’da

Güncelleme :18.11.2020

 Asis Otomasyon’un kurumsal sosyal sorumluluk projesi Monticola, Diyarbakır Sur’da bulunan Kumrucuk İlkokulunun yardım çağrısına elini uzattı. 

Sürdürülebilirlik çerçevesinde 3 yıldır kesintisiz olarak ulaşım ve kaynak zorluğu çeken köy okullarına yardım eden Monticola, tüm dünyayı etkileyen Covid19 pandemisi nedeniyle aktivitelerine ara vermişti. Çocuklarla birebir ilişki kurmayı ve onlarla zaman geçirmeyi projenin uygulama aşamasının ana şartı haline getiren Monticola ekipleri yüz yüze iletişimin yaratacağı riskleri minimize etmek adına 2020-21 eğitim öğretim yılında aktivitelerine ara vermişti. 

Ancak Monticola, daha önce de ziyaret ederek yardım götürmüş olduğu Diyarbakır Sur’da bulunan Kumrucuk ilkokulu öğretmeni Hasan Kartal’ın çağrısına duyarsız kalmadı ve yardımlarını Diyarbakır’a ulaştırdı. Türkiye genelinde yaygın servis ağına sahip olan Asis Otomasyon, yardımları ulaştırması için Diyarbakır servisini görevlendirerek gerekli ihtiyaçların okulda dağıtımını sağladı. 

Okul Müdürü Hasan Kartal, iki yıldır Kumrucuk İlkokuluna yapılan yardımlardan dolayı Asis Otomasyon’a ve Monticola yetkililerine teşekkür ederek, Monticola projesinin desteğini yanlarında hissetmekten dolayı mutlu olduklarını, bu sosyal sorumluluk bilincinin tüm firmalara sirayet etmesini temenni ettiklerini söyledi. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Monticola Proje Lideri Safiye Kaya, dünyayı etkisi altına alan Covid19 pandemisinden dolayı faaliyetlerine ara verdiklerini ancak buna rağmen Monticola kriterlerine uyan okullara yardım eli uzatmaya ve bu okullardaki miniklerin yüreklerine dokunmaya devam ettiklerini söyledi. Bugüne kadar 50’ye yakın okulu bilfiil ziyaret ederek yaklaşık 1.250 öğrenciye umut olduklarını belirten Kaya, umuyorum ki pandemi süreci en kısa zamanda bitecek ve biz minik yavrularımızla oyunlar oynayıp eğlenceli aktiviteler yapmaya ve onların umutlarını yeşertmeye devam edeceğiz diye konuştu.

Bu haber 4737 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
AKO Grup Üretime Yaptığı Yatırımla Büyüyor... 22.01.2022
Karsan’dan Kuzey Amerika Pazarı İçin Stratejik İş Birliği!... 22.01.2022
Kademeli Tarifede Günlük Enerji Tüketimine Dikkat Çekildi... 22.01.2022
BOTAŞ’tan sanayi tarifesine ay ortasında gizli zam... 21.01.2022
Doğalgaz Depolama Tesisleri Bu Günler İçin Var... 21.01.2022
Kimya Sektöründe Ar-Ge’yi Güçlendirecek İş Birliği Protokolü İmzalandı... 21.01.2022
"Yılın En İtibarlıları" ödüllerine kavuştu... 21.01.2022
Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor... 21.01.2022
Almanya doğal gaz stoklarını artırmayı hedefliyor... 21.01.2022
Fransız Enerji Şirketi "TotalEnergies" Myanmar'dan çekiliyor... 21.01.2022
Zorlu Elektrik Perakende Satış Şirketi’nden Plastik Kapak Toplama Kampanyasına destek... 21.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.