Haber Ekonomi

Haberler > Ekipman Başlıkları

“Elektrikli araç şarj istasyonları ağı genişliyor”

Güncelleme :10.01.2021

 İstanbul merkez servisinin ardından İzmir ve Sakarya’daki servislerinde de elektrikli araç şarj istasyonunu devreye alan Auto King, elektrikli araç şarj istasyon uygulamasını yakın zamanda Türkiye genelindeki tüm servislerinde faaliyete geçirmeyi planladıklarını duyurdu.

Otomotiv sektöründe çevre konusunda duyarlılığa önem verdiklerini dile getiren Auto King Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı Erkan Kıraç, onarım tekniği ile her yıl tonlarca araç parçasının çöpe gitmesine engel olarak hem milli ekonomiye hem de doğaya büyük katkı sağladığına vurgu yaptı.  Günümüzde araçların hasar gören pek çok parçasının Auto King onarım teknikleri ile eski haline getirmenin mümkün olduğuna dikkat çeken Kıraç, “Böylelikle hem yedek parça ithalatının önüne geçilerek milli ekonomi korunuyor hem de doğaya zarar veren milyonlarca ton atığın önüne geçiliyor. Üstelik bu onarımlar sayesinde araçların ikinci el satış değerleri de korunuyor” dedi.

Çevreyi, milli ekonomiyi ve araç sahiplerinin bütçesini koruyucu atılımlarına devam ettiklerini söyleyen Kıraç, “Şimdi de servis noktalarında yaygınlaştırdığımız elektrikli araç şarj istasyonları ile Türkiye’de elektrikli araç kullanıcılarının en büyük sorunu olan şarj konusuna çözüm sağlamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

“ÇEVRE KİRLİLİĞİNİN ÖNÜNE GEÇİLİYOR”

3 farklı servis merkezinde elektrikli araç kullanıcıları için şarj hizmetini devreye aldıklarının altını çizen Auto King Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı Erkan Kıraç, bu hizmeti tüm servislerde vermeyi hedeflediklerini belirtti.

Dünya genelinde elektrikli araçların hızla fosil yakıtlı araçların yerini aldığı belirten Kıraç, sözlerini şöyle tamamladı:

“Fosil yakıt kullanılmadığı için karbondioksit salınımı olmuyor.  Bu sayede de çevre kirliliğinin önüne geçiliyor. Sürdürülebilir dünya için önemli bir konumda olan elektrikli araçlarla ilgili gündemde olan ilk konu şarj istasyonlarının yeterli olmaması. Bu konuda ülkeler kendi içlerinde bu konuyu çözmek için kolları sıvadı. Bu bilinçle biz de Auto King olarak üzerimize düşen sorumluluk bilinciyle elektrikli araç dostu altyapımızı kurduk ve bugün İstanbul’daki merkez servisimizden sonra İzmir ve Sakarya servislerimizde de elektrikli araç kullanıcılarına şarj hizmeti sunuyoruz. Tabii hedefimiz bununla da sınırlı değil. Bu hizmetimizi tüm servislerimizde vermeyi hedefliyoruz. Bu vesileyle bir kez daha ‘Önce insan sağlığı’ sloganı ile bu projeye destek ve imkân veren değerli Yönetim Kurulumuza ve ülkemizin öncü elektrikli araç şarj istasyon markası Voltrun ‘a teşekkür ederiz.”

Bu haber 3183 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Toyota Tokyo Auto Salon’da Motorsporları Ruhunu Yollara Taşıdı... 18.01.2022
OPEC'in petrol üretimi geçen ay arttı... 18.01.2022
Michelin Ay’a Gitmeye Hazırlanıyor... 18.01.2022
Continental kış lastikleri bir ilke imza atarak Kars’ta snowboard’a meydan okudu!... 18.01.2022
CLECAT, Denizyolu Lojistiği Tedarik Zincirinde Adil Rekabet ve Eşit Şartlar İçin Çağrıda Bulunuyor... 18.01.2022
Renault Trucks, Buyruk Otomotiv İle Türkiye’nin Kesişim Noktası Konya’da ... 18.01.2022
Gizli enerji maliyetlerini Hager ile keşfedin ... 18.01.2022
“Lassa ile Yine Bekleriz”, ikinci sezonuyla izleyicisi ile buluşuyor... 18.01.2022
Ekvator Enerji'den hidroelektrik santrali yatırımı... 18.01.2022
Mercedes-Benz Türk’ün uzun dönem staj programı PEP için başvurular başladı... 18.01.2022
Almanya Başbakanı: Kuzey Akım-2 projesi durdurulabilir... 18.01.2022
Türkiye'den 83 ülkeye 1,3 milyar dolarlık 'otobüs-minibüs-midibüs' ihracatı yapıldı... 18.01.2022
Asis, Yetkili Servisleri İle Yeni Döneme Hazır... 18.01.2022
Aydem Enerji’nin İSG ve Çevre Grup Direktörlüğü’ne Hatice Çinar Atandı... 18.01.2022
Enerjisa ‘Küsmesin Yıldızlar’ Tiyatro Oyunu ile Sömestr Tatilinde Öğrencilerle Buluşuyor ... 18.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.