Haber Ekonomi

Haberler > Ekipman Başlıkları

İNTERPET’in yeni ürünü “Wolftank Yakıt Emici Kiti” dökülen yakıtın %95’inin geri kazanılmasını sağlıyor

Güncelleme :31.01.2021

 Wolftank Yakıt Emici Kiti’nin emsallerine göre farklı özelliklere sahip olduğunu söyleyen Demet Dura, bu farklılıklarından birisinin doğal mineral fiber malzeme kullanılması ve ürün tiplerinden birinin 3 defa kullanma özelliği ile birlikte dökülen yakıtın %95’ini de geri verebiliyor olmasıdır dedi. 

 Pandemi sürecine rağmen yeni ürünleri pazara sunmaya devam eden İnterpet, firmalara büyük fayda sağlayacak Wolftank Yakıt Emici Kiti’ni Aquafighter Su Emici Yakıt Cilalama Sistemi ve Filoseal+ Buat Sızdırmazlığı çözümleriyle beraber pazara sundu. 

Mevcut ürünle ilgili açıklama yapan İnterpet’in Kalite Güvence ve SEÇ-G Müdürü Demet DURA, Wolftank Yakıt Emici Kiti sayesinde dökülen yakıtın %95’i geri kazanılmaktadır dedi.

 Size Wolftank Yakıt Emici Kiti’nden biraz bahsetmek ve muadillerinden nasıl ayrıldığına dair bilgiler vermek istiyorum. Burada sosis diye tabir edilen uzun yakıt emici bezler, yastık diye tabir edilen yastık şeklinde emiciler ve genelde akaryakıt istasyonlarında veya rafineri tesislerinde ve döküntülerin suya karışma riski daha fazla olan yerlerde kullanılan yeni ürünümüz döküntü kitlerimizden biraz bahsetmek istiyorum. Aslında bu ürünler piyasada hep var olan ürünlerdir. Fakat bizim getirdiğimiz Wolftank’ın farklı özelliği bulunuyor. Bu fark ise bizim getirdiğimiz ürünün 3 defa kullanabilir özelliğinin olmasıdır. Dökülen yakıtın alınması için bu ürün kullanıldığında özel olarak bulunan sıkma aparatı sayesinde sıkıldığında yere dökülen yakıtın %95’ini geri alabiliyorsunuz.En önemli özellik budur. Kullanılan bizim ürün daha sonra 2 farklı yerde dökülen yakıtın geri kazanılmasında da kullanabilmektedir. Kazanılan bu yakıtı da tekrar kullanabiliyorsunuz. Hem suya hem de sahaya dökülen yakıtların geri kazanılması için kullanılan farklı ürünlerimiz var. Bizim emsal ürünlerinden en önemli farkı muadil ürünler 1 kere kullanılabilirken bizim ürünümüz 3 defa kullanılabilmektedir. Diğer markalarda 1 gramı ile 14 gram yakıt emebilirken bizim getirdiğimiz yeni ürünümüz 50 grama kadar yakıt emebilme özelliğine sahiptir. Bu da sektörde sıkça kullanılan polipropilen malzemeye kıyasa Doğal Mineral Fiber malzeme sayesinde elde edilmektedir. Bazı diğer firmaların Çin bazlı ürünlerinde genellikle maske, eldiven, fırça kullanımı ürünün çıkarttığı toz sebebiyle zorunluyken bizim ürünümüzün özel granürü sayesinde kullanıcılar herhangi bir maske, eldiven ve fırça kullanmadan bu ürünü kullanabilme imkanına sahip olmakta. Bizim ürünün 3 kilosu ile 30 litreye kadar yakıtı emebiliyorsunuz. Agresif kimyasallar dahil bütün kimyasalları emebilme özelliği bulunuyor. Kova içinde olan ürünümüz daha çok endüstriyel tesislerde ve rafineri tesislerinde, dolum terminallerinde, gemicilik sektöründe çok fazla tercih edimektedir.  

Wolftank’ı Avusturya’dan getirdiklerini açıklayan Demet Dura, “Türkiye’de Döküntü Kitleri olarak bilinen, akaryakıt sektöründe, endüstriyel tesislerde faydalı olabileceğini düşündüğümüz ve rakiplerinden de farklı, avantajlı özellikleri bulunduğu için Wolftank’ı Türkiye’ye getirerek sektörün hizmetine sunduk. Zor bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde de yeni bir ürünümüzü pazara sunarak akaryakıt ve endüstriyel tesislerin sorunlarına daha kalıcı çözümler sunmaya çalışıyoruz. Getirdiğimiz bu ürünü şu an ekiplerimiz kullanmaya başladı. Sahada çalışan her ekibimizin yanında döküntü kitinin olması gerektiğinden bu ürünü sahada test ettik ve oldukça da başarılı sonuçlar alıyoruz. Elleçleme olduğundan dolayı yakıt bir şekilde dökülmekte. Dökülen bu yakıtın da en yüksek oranda geri kazanılmasının sağlanması gerekir ki bizim ürünümüz de tam da bunu sağlayarak dökülen yakıtın %95’ini geri elde edebiliyoruz. Dökülen yakıtın %95’inin geri kazanılması ile doğaya ve çevreye karşı da çok büyük bir fayda sağlamış oluyoruz. Bu ürünle doğa ve çevre kirliliğinin de büyük oranda önüne geçilmiş olunmakta. Bizim ürünümüz rakiplerine göre 3 kat daha fazla avantaj sağlarken fiyat olarak ise aynı seviyelerde bir fiyattan pazarda yer alması sebebiyle önümüzdeki süreçte bizim ürüne olan talebin giderek artacağını düşünüyorum”. 

     Akaryakıt dağıtım sektöründeki firmalara bu ürünle ilgili gerekli tüm bilgileri gönderdik diyen Demet Dura, “Pandemi sürecinin bitmesi ile firmaların konuya çok daha pozitif bakacaklarını, ürüne olan taleplerinin bu doğrultuda artacağını düşünüyorum. Piyasada bu alanda birçok ürün bulunmasına rağmen bizim ürünümüz ayırt edici özelliklerinden dolayı önemli bir katma değer sağlamaktadır. Özel malzemesi sayesinde emiciliği rakiplerinden üstün, çevre ve insan dostu yapısı sayesinde doğayı koruyan, yeniden kullanılabilirliği olan ve emdiği yakıtı geri verebilen bu ürünle beraber sektöre önemli bir katkı sağlayacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Bu haber 2871 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
‘Sanko Enerji Dostluk Turnuvası’ başlıyor... 27.01.2022
Akaryakıt İstasyonlarında Bodrum Kat SEÇ Riskleri ve Önlemleri... 27.01.2022
ABB, Milano şehrinin elektrikli otobüs şebekesine güç veriyor... 27.01.2022
İzocam, kalın yalıtıma dikkat çekiyor ... 27.01.2022
Drone Teknolojisi Rüzgar Enerjisine Yön Vermeye Devam Ediyor... 27.01.2022
Aksa Elektrik, 2021 yılının son çeyreğindeki elektrik tüketim oranlarını açıkladı... 27.01.2022
Mobil’den Otomatik Vitesli Araçlara Özel Yeni Şanzıman Yağı!... 27.01.2022
TotalEnergies’in yeni distribütörü Anadolu Neft... 27.01.2022
Castrol ve Bosch Car Service kampanyasının büyük ödülü sahibini buldu... 27.01.2022
Mercedes-Benz Türk Kamyon AR-GE Direktörlüğü’ne yeni bir atama gerçekleştirildi... 27.01.2022
Ford Otosan 2022 Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde puanını yükseltti ... 27.01.2022
Yüce Auto “En İyi İş Yeri” Ünvanı ile Başarısını Perçinledi ... 27.01.2022
Sanayiciden BOTAŞ’a çağrı: Belirsizlik bir an önce ortadan kaldırılmalı... 27.01.2022
Avrupa'nın enerji ihtiyacı Güney Akdeniz'de güneşten sağlanabilir... 27.01.2022
Kesintisiz enerji için karla kaplı arazide görev yapıyorlar... 27.01.2022
Karadeniz gazında 'üç gemili' çalışma için geri sayım... 27.01.2022
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 47 Memur Alımı İçin Sınav Duyurusu Yaptı... 27.01.2022
Tesla, Çin’deki fabrikasında yeni bir model üretmeye hazırlanıyor... 27.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.