Haber Ekonomi

Haberler > Elektrik Başlıkları

Enerji Bakanı Dönmez, afetin yaşandığı Kastamonu’da elektrik kesintilerini yerinde inceledi

Güncelleme :18.02.2021

 Kar yağışının etkili olduğu Kastamonu'da temaslarını sürdüren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, enerji alt yapısında yaşanan elektrik kesintileri için yerinde inceleme yapacak.

Kar yağışının etkili olduğu Kastamonu'da temaslarını sürdüren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, enerji alt yapısında yaşanan elektrik kesintileri için yerinde inceleme yapacak.

Kar yağışının etkili olduğu özellikle Kastamonu’nun sahil bölgesinde bulunan İnebolu, Cide, Doğanyurt, Abana, Bozkurt ve Çatalzeytin ilçelerine 4 gündür elektrik verilemiyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ise elektrik direklerinin yıkılması ve hatların kopması sonucu yaşanan elektrik kesintilerini yerinde incelemek Kastamonu’yu ziyaret etti. İlk olarak Kastamonu Valiliğini ziyaret eden Bakan Dönmez, Valilik Şeref Defterini imzalayarak Vali Avni Çakır ile makamda görüştü. Buradaki görüşmenin ardından Bakan Dönmez, gaz dağıtım şirketi ile enerji dağıtım şirketinin yetkilileri başta olmak üzere ilgili kurumların yetkileriyle düzenlenen koordinasyon toplantısına katıldı.

"Çalışmaları inceleme imkanı bulacağız"

Ziyarette konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Özellikle hafta sonu başlayan zor hava şartları dolayısıyla başta Orta Karadeniz olmak üzere Batı Karadeniz hatta Marmara’nın kuzeyi yoğun bir yağış aldı. Bundan dolayı da enerji alt yapısında bir takım olumsuzlar yaşandı. Gün gün saat saat Ankara’daki kriz merkezimizden buradan yapılan çalışmaları da zaten takip ettik. Ekiplerimiz hava şartları, hava tahminleri doğrultusunda önceden hazırlıklarını yapmışlardı ama beklenen üzerinde bir yağış aldı. Bundan dolayışa özellikle kırsal bölgelerde bazı kesintiler, hat kopmaları, direk yıkılmaları gibi benzer durumlarla karşılaştık. Hamdolsun büyük oranda bu sıkıntıları aştık. Bugün de arazide hem gaz dağıtım şirketimiz yetkilileriyle, hem de enerji dağıtım şirketimizin yetkilileriyle başta Kastamonu olmak üzere bölgedeki diğer ekiplerimizle afetin etkili olduğu, kış şartlarının etkili olduğu diğer kurumlarımızın da katılımlarıyla bilgi alacağız. Akabinde de İnşallah bir ilçemize intikal edeceğiz. Orada da çalışan ekiplerimizle birlikte olmak suretiyle sahadaki çalışmaları inceleme imkanı bulacağız" dedi.

Bakan Dönmez, koordinasyon toplantısının ardından afetin etkili olduğu İnebolu ilçesinde arazide saha incelemesinde bulunacak.

Bu haber 2085 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
BAE, bol güneş enerjisi ve hidrojen enerjisine olan ilgisi ile çok fazla potansiyel sunuyor... 06.12.2021
Temiz enerjide finansman miktarı bu yıl 2,5 milyar doları bulacak... 06.12.2021
Enerji ölçümünde 70 yıllık tecrübe... 06.12.2021
Maden sektörünün ihracatı yılın ilk 11 ayında 5,39 milyar dolara ulaştı... 06.12.2021
IVECO, Suzarra fabrikasında 1.600.000’inci Daily’nin üretimini kutluyor ... 06.12.2021
Renault, Yeni SUV Modelinin İsmini Açıkladı: Austral... 06.12.2021
Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar’dan kasko poliçesini yenileyene bagaj düzenleyici hediye... 06.12.2021
Teknik Elektromanyetik Gaziantep Bölge Servisini Tanıyalım... 06.12.2021
Merkez Bankası: Enflasyondaki yükselişe en belirgin katkı enerji grubundan... 06.12.2021
Avrupa'daki yer altı depolama tesislerinde bulunan gazın yüzde 23'ü tükendi... 06.12.2021
AB Yetkilisi Gentiloni, 'Artan Enerji Fiyatları Sorununa Kolay Çözümler Yok' ... 06.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.