Haber Ekonomi

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Motul ve Suzuki, MotoGP hikayesini birlikte sürdürüyor

Güncelleme :16.03.2021

 2020 senesi, MotoGP Suzuki Takımı ve Motul tarafından uzun zamandır beklenen ve sonuna kadar hak edilmiş şampiyonluklar ile tamamlanmıştı. Suzuki'nin 20 yıl aradan sonra tekrar kazandığı ve hoş bir tesadüf eseri 100. yılına denk gelen sürücü ve marka şampiyonluklarının ardından, bu başarı hikayesinin devam etmesi için iki markanın iş birliği 2021 sezonunda da devam ediyor.

32 yıldır Motul ve Suzuki arasında var olan bu güçlü iş ilişkisi, 2021 sezonunda Motul’ün MotoGP Suzuki Fabrika Takımı’nın Resmi Madeni Yağ Ortağı olması ile devam edecek.

Hedef Tüm Şampiyonlukları Kazanmak! 

Yarış takımları en yüksek seviyede yarışırken, %100 mekanik dayanıklılık ve üstün performans ararlar. Suzuki takımının GSX-RR motosikletleri, yarış motosikletlerinin taleplerine ve en uç gereksinimlerine sorunsuz bir şekilde yanıt vermek için özel tasarlanmış Motul ürünlerinden faydalanmaktadır. Motul'ün, Suzuki ekibinin başarılarına katkıda bulunan tüm ürünleri, Suzuki Takımı tarafından onaylanmıştır. Bunlar arasında Motul'ün yarışlar için geliştirdiği Factory Line serisi ve tabi ki dünya genelinde motosiklet yarışçıları arasında çok popüler olan bakım ve koruma ürünlerinden oluşan MC Care serisi bulunmaktadır. 

 Motul, kullanılan Suzuki motosikletleri ile 1993'te Kevin Schwantz, 2000'de Kenny Roberts Jr. ve 2020'de Joan Mir’in kazandığı üç dünya şampiyonluğunun yanı sıra, yıllar içerisinde elde edilen 40’ın üzerindeki zafere yenilerinin eklenmesi için 2021 sezonu testlerine devam ediyor. 2020 sezonu sonunda 1. ve 3. sırada yer Motul sürücülerinin, 2021 yılındaki tek hedefi 1. ve 2. sırayı elde etmek! 

 Yarış Pistlerinden Caddelere...

Motul'ün hem MotoGP'de hem de diğer şampiyonalardaki yarışlarda Suzuki ile yapmış olduğu teknik iş birliği, Japonya ve Fransa merkezli bu iki şirket arasındaki iş ilişkilerinin, daha da geliştirilmesine katkıda bulunmuştur. Motul'ün son kullanıcıya yönelik ürünlerini test etmek ve geliştirmek için motor sporlarını kullanma felsefesinden yararlanan Otomobil, Powersports ve Marine ürün serileri de bu iş birliği kapsamında yer almaktadır. 

 Motul’ün Değerlerden Sorumlu Genel Müdürü Nicolas Zaugg “Suzuki ile Motul arasındaki bu uzun ve değerli hikayenin yeni bir bölümünü yazacak olmaktan gurur duyuyoruz. Birlikte paylaştığımız vizyon ve teknolojik iş birliği sonucunda ortaya çıkan birçok farklı serideki şampiyonluklarla, 2020 yılında tüm ödüllerin keyfini çıkarttık. Şimdi hepimiz önümüzdeki sezon için birlikte daha da ileri gitmeye hazırız." açıklamasında bulundu. 

 Motul, Dünya’nın birçok yerindeki motor sporları etkinliklerini, takımları ve sürücüleri desteklemeye ve yarış ruhunu yaşatmaya 2021 sezonunda da devam edecek. Etkinliklerle ilgili bilgilere motul.com.tr web sitesinden veya AppStore ve GooglePlay’den ücretsiz indirebileceğiniz Motul mobil uygulamasından ulaşabilirsiniz.   

Bu haber 4078 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi: Türkiye 2050’de Yeşil Hidrojen İhraç Edebilir... 07.12.2021
Enerjide Kooperatif Çalışmaları Önem Kazanıyor... 07.12.2021
Sanko Enerji ‘Marka Görünümü’ Yenilendi ... 07.12.2021
Brisa’dan 3 yeni elektrikli araç şarj istasyonu daha... 07.12.2021
ExxonMobil, Permiyen Havzasında net sıfır emisyon elde etme sözü verdi... 07.12.2021
Saudi Aramco, doğalgaz boru hattı ağındaki %49 hissesini sattı... 07.12.2021
Akaryakıtta denetimler EPDK'nin yetkilendirdiği şirketler aracılığıyla yapılacak... 07.12.2021
UYGAR Tora Malatya Bölge Servisini Tanıyalım... 07.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.