Haber Ekonomi

Haberler > Otomotiv-Lastik Başlıkları

Kenda Kış Lastikleri İle Otomobiller Kışa Hazır

Güncelleme :02.11.2012

 Pazarın 4 önemli lastik markası Apollo, Aurora, Kenda, ve Uniroyal’i Türkiye pazarına sunan İncitaş, Kenda markalı kış lastiklerinin  bu kışın en çok tercih edilen lastiği olacağını belirtiyor. İncitaş Genel Müdürü Serdar Demirdağ, “Kış lastiğinin yalnız kar yağdığında kullanıldığı algısı yanlış. Hava sıcaklığı 7 derecenin altına düştüğü zaman kış lastiğinin kullanılması gerekir. Kış lastiğinin öne çıkan özellikleri; desen tasarımı ve sırt kauçuğunun kış şartlarında aracın yol tutuşunu arttırması, ayrıca fren mesafesini güvenli seviyede tutmasıdır.” dedi.

Kenda ICETEC kış lastikleri fren mesafesinin kısalmasını sağlayan taban izi ve omuz blok yapısı ile öne çıkıyor. Özellikle buzlu

zeminlerde yola tutunma performansını artıran parçalı blok yapısı ve yüksek diş derinliği sayesinde Kenda ICETEC kış lastiklerinin karda tutunma ve aşınma performası yükseliyor. Yönlü desen tasarımına sahip olan Kenda ICETEC kış lastiklerinin karlı zeminlerde yüksek mücadele performansı olduğunu ifade eden İncitaş Genel Müdürü Serdar Demirdağ, “Kenda POLAR TRAX da kışın tercih edilecek olan bir diğer lastik modelimiz. Kenda POLAR TRAX kış lastiklerimiz zig zag kanal yapısı ile karlı, buzlu ve ıslak zeminlerde üst düzey tutunma performansı gösteriyor. Omuz blok yapısı tasarımı ile karda çekiş ve yüksek tutunma kabiliyetine sahip ve V tipi diş derinliği yapısı ile su tahliyesi ve yüksek sürüş konforu sağlıyor. Sürücüler kışın kaygan yol şartlarında tehlikelerle karşı karşıya kalabiliyor. Araç kullanıcılarında yalnızca karlı havalarda kış lastiği gerekir gibi bir algının olduğunu gözlemliyoruz. Kışın yağmurlu, çamurlu yol şartlarında zemin kaygan olduğu için kış lastiği büyük bir önem taşıyor.  Su tahliyesini  maksimize eden kanal yapısına sahip olan Kenda kış lastiklerimiz özel silika içeren sırt karışımı ile ıslak zeminde mükemmel  performans sunuyor. Ayrıca ikiz blok yapısı ile yüksek hızda performanslı sürüş keyfi yaşatıyorlar. Kış lastiği konusunda araç kullanıcıları her geçen yıl daha da bilinçleniyor.” dedi.

 

Bu haber 3976 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Mercedes-Benz Türk’ün yılın en büyük kamyon teslimatı Hüner Grup’a yapıldı ... 29.09.2020
Petronas Pist Laboratuvarı Yarış Dünyasına Katkı Sağlıyor!... 29.09.2020
Sanko Enerji Salihli’de Robotik Kodlama Sınıfı açtı... 29.09.2020
Mobil Oil Türk A.Ş. ile WEConnect International’dan Şirket Sahibi Kadınlara Network Desteği!... 29.09.2020
CW Enerji, Karadeniz’in en büyük Güneş Enerji Santrali’ni kurdu... 29.09.2020
Otopratik’ten Araç Sahiplerine Özel İndirim Kampanyası... 29.09.2020
IVECO’dan Kormad’a 3 adet Trakker Teslimatı... 29.09.2020
UTİKAD Tarihinde Bir İlk… ... 29.09.2020
Allison otobüs filolarına eGen Flex'i sunuyor... 29.09.2020
Doğalgaz Yerine Isı Pompası Kullanmak Isıtma Masrafını Azaltır Mı?... 29.09.2020
Akaryakıt Pompasına Kadın Eli Değdi... 29.09.2020

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.