Haber Ekonomi

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Opet Fuchs Ukrayna pazarında yeni partneriyle gücüne güç katmaya devam ediyor

Güncelleme :08.04.2021

 Opet Fuchs, Ukrayna’da Opet Madeni Yağları’nın satış, sunum ve geliştirilmesine yönelik dağıtım haklarını Nisan 2021 itibariyle resmi olarak Fuchs Mastyla Ukraina LLC'ye devrediyor. 25’ten fazla ülkede faaliyetlerine devam eden Opet Fuchs, bu devirle birlikte rekabetçi Ukrayna pazarındaki gücünü artırmayı hedefliyor.  

Madeni yağ sektörünün önde gelen markalarından Opet Fuchs, yurtdışında büyümeye devam ediyor. 25’ten fazla ülkede operasyonları bulunan Opet Fuchs, yaklaşık üç yıldır faaliyet gösterdiği Ukrayna pazarında; Opet Madeni Yağları’nın satış, sunum ve geliştirilmesine yönelik dağıtım haklarının Nisan 2021'de resmi olarak Fuchs Mastyla Ukraina LLC'ye devredilmesine yönelik önemli bir iş birliğine imza attı. Opet Petrolcülük ve Fuchs Petrolub SE ortaklığında Türkiye’de otomotiv ve endüstriyel yağlayıcılar ile oto bakım ürünleri alanında hizmet veren Opet Fuchs, anlaşma ile on yıldır süren bu başarılı iş birliğine ait iş modelini Ukrayna ile birlikte diğer pazarlarda da uygulama yolunda önemli bir adım attı. 

Fuchs Mastyla Ukraina LLC’ye devir kararının, portföyünde müşterisine ve uygulama kapsamına uygun farklı teknolojilere göre üretilen ve farklı teknik parametrelerde çok sayıda madeni yağ yer alan Opet Madeni Yağ ve Fuchs markalarının son derece rekabetçi Ukrayna madeni yağ pazarındaki konumunu güçlendirmesi ve büyüme için ciddi bir teşvik olması öngörülüyor. Yurtdışında Opet Lubricants olarak çıktıkları yolda Fuchs Mastyla Ukraina LLC ile daha da güçlendiklerini belirten Opet Fuchs Madeni Yağ A.Ş. Genel Müdürü Murat Seyhan, “Opet Madeni Yağ markasını Ukrayna'da piyasaya sürme aşamasında belirlediğimiz hedeflere tam anlamıyla ulaştığımızı söylemekten gurur duyuyorum. Güçlü bir ortaklık ağı oluşturduk, çeşitli reklam ve pazarlama etkinlikleri düzenledik, bu da markayı tüm avantajlarıyla Ukraynalı tüketicilere sunmamıza yardımcı oldu. Şimdi, uzun yıllara dayanan işbirliğimiz ve halihazırda aldığımız sonuçlara dayanarak, yeni ve daha iddialı bir gelişim aşamasına geçiyoruz. Ortak çalışmalarımıza Fuchs Mastyla Ukraina LLC bünyesinde devam edecek olan Opet Madeni Yağları ekibine başarılar dilerim” diye konuştu.  

Fuchs Avrupa Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı, İcra Kurulu Üyesi Christian Ohligmacher ise anlaşma ile ilgili değerlendirmesinde, “Opet Madeni Yağ markasının Ukrayna'daki temsilciliğini devam ettirme fırsatı ve güveni için minnettarız. Her iki markanın ekiplerinin sahip olduğu satış, pazarlama ve teknik konulardaki bilgi birikimi, bize Ukrayna'da Fuchs ve Opet Madeni Yağ markalarının hızlı bir şekilde güçlenmesi için gerçek bir fırsat verecektir” ifadelerini kullandı. 

Bu haber 4160 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Koç Tora Uşak Bölge Servisini Tanıyalım... 03.12.2021
Rüzgar Enerjisi Başkenti İzmir’de Büyük Buluşma ... 03.12.2021
Karbonsuz ekonomi için ilk adım enerji verimliliğinden geçiyor... 03.12.2021
Çevreci, yenilikçi, genç ve dinamik Milangaz, yenilenen kimliği ile tüketicilerinin karşısında... 03.12.2021
Anadolu Isuzu’dan Anex Tour’a 17 yeni NovoLux otobüs teslimatı... 02.12.2021
Türkiye Rüzgar Enerjisinde Rekor Bir Yılı Daha Geride Bırakıyor... 02.12.2021
Petrol Ofisi’nde CHRO’luk görevine Burcu Yüksel Kocagöz atandı... 02.12.2021
UTİKAD Mersin’de Üyeleri İle Bir Araya Geldi... 02.12.2021
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de Görev Değişimi... 02.12.2021
Mercedes-Benz Türk, Dünya Şoförler Günü’nü kutluyor... 02.12.2021
Jeotermal enerjide 2 bin megavatlık potansiyel kapasite yatırıma dönüşmeye hazır... 02.12.2021
Sanko Enerji Grubu ‘Güneydoğu Enerji Forumu’nun Ana Sponsorluğunu Üstlenecek... 02.12.2021
CK Enerji Boğaziçi Elektrik, 24 Akülü Sandalye Şarj İstasyonu İle Engelli Vatandaşların Yanında... 02.12.2021
Rüzgar Enerjisi Türkiye Elektrik Üretiminin %22,3’ünü Sağladı... 02.12.2021
AB farklı çıkarlar nedeniyle enerjide birlik olamıyor... 02.12.2021
OPEC+ grubunun petrol üretimi artışında 'temkinli' yaklaşımını sürdürmesi bekleniyor... 02.12.2021
Habur Sınır Kapısı Pandemiye Rağmen, Tır Giriş-Çıkışlarında Türkiye Rekoru Kırdı!... 02.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.