Haber Ekonomi

Haberler > Ekipman Başlıkları

1 Milyonun Üzerinde Taşıt Tanıma Montajı İle Turpak'tan Yeni Bir Rekor!

Güncelleme :03.03.2013

Türkiye’de 7.500’ün üzerinde istasyonda, 1.000.000’nun üzerinde araçta Turpak tarafından geliştirilmiş ürün ve hizmetler kullanılmaktadır.

Çok uluslu bir grubun Türkiye satış ve pazarlama faaliyetlerini  yürütmek amacıyla 1998 yılında kurulmuş olan Turpak, yaklaşık 200 kişilik kadrosu ile  5.500’ün üzerindeki istasyona ve 1.000.000’nun üzerindeki araca hizmet veren 80 servis noktası ve 150 mobil ekip ile Türkiye akaryakıt sektörünün en büyük satış sonrası hizmetler ağına sahiptir.

Bugün Türkiye’deki akaryakıtın yaklaşık % 80 perakende satışını yapan Aygaz, Aytemiz, BP, İpragaz, Lukoil, Moil, OMV-PO, Opet, Qpet, Shell, Total, TP gibi Dünya’nın ve Türkiye’nin en büyük petrol dağıtım şirketlerine taşıt tanıma, pompa-tank otomasyonu ve sadakat uygulamalarında baştan sona çözüm sunmaktadır.

Türkiye’de 7.500’ün üzerinde istasyonda, 1.000.000’nun üzerinde araçta Turpak tarafından geliştirilmiş ürün ve hizmetler kullanılmaktadır.

Turpak akaryakıt istasyon otomasyonu, taşıt tanıma sistemleri, uydutakip sistemlerinde uzman bir kuruluştur.

Turpak’ın müşterileri akaryakıt ve LPG dağıtım firmaları, filo sahibi şirketlerdir.

Turpak otomasyon ürünleri müşterilerimizin işlerini daha iyi kontrol edebilmelerini, maliyetlerini düşürmelerini ve karlılıklarını arttırmalarını sağlar.

Turpak ürünleri; 

PumpOmat: Pompa satış kontrol, 

TankOmat: Tank stok kontrol , 

PetrOmat: Market Satış Stok kontrol ve muhasebesi, 

FuelOmat: Taşıt tanıma sistemi, 

TankerOmat: Tanker satış stok kontrol, 

CentrOmat: Merkezi yönetim sistemi; 

Uydutek: Araç Takip Sistemi, TCR: Pompa yazar kasa, 

Monitor+: Mutabakat yönetimi, Merkezi alarm, yakıt kaçak takip sistemi, 

PetrOloyal: Sadık müşteri yönetim sistemi olarak sıralayabiliriz.

Akaryakıt dağıtım şirketlerinin istasyonlarını kontrol edip yönetebilmelerini sağlamak ve EPDK, Maliye Bakanlığı gibi yasal gereklerini yerine getirebilmek, filo müşterilerine kolaylık sağlamak amacıyla birçok yazılım uygulaması ve proje geliştirmekteyiz. Bugün Türkiye’de ki 1.000.000’nun üzerinde taşıta sahip yaklaşık 35.000 filo sahibi firmanın, 1 yıllık sürede yaratmış olduğu 13 Trilyon TL’lik işlem hacmi, Turpak otomasyon yazılım ve donanımları ile yönetilmektedir.

 Ayrıca, EPDK’nın (Enerji Piyasaları Düzenleme Kurulu)  Akaryakıt Dağıtım Şirketlerine getirmiş olduğu otomasyon ve merkezi takip sistemi zorunluluğu Turpak tarafından müşterilerine Monitor+ olarak adlandırılan hizmet paketi kapsamında verilmektedir.

Akaryakıt dağıtım şirketlerine uçtan uca sadakat (Loyalty) projeleri geliştirmekte olup, bu kapsamda bireysel istasyon müşterileri için indirim ve puan kazanabilecekleri kart projeleri geliştirmekteyiz. Turpak olarak 50’nin üzerinde bu tür projeyi tamamlamış bulunuyoruz. Bunlardan  bazıları Shell-Partnercard, Lukoil-Licard, Opet-Yakıtkart ve Opet-Otobilim, BP-Routex ve Discount, TP –CrediTP olarak sıralayabilirsiniz.

Akaryakıt sektörünün haricinde LPG sektörü içinde birçok çözüm üretmekteyiz. Özellikle tek bir merkezden tüm LPG istasyonlarında ki satış ve tankları yönetebilen, tüm alarmları gerçek zamanlı takip edebilen PetrOlpg-Scada sistemimiz bulunmaktadır. Ayrıca LPG dağıtım şirketlerinin LPG sipariş-ikmal sürecini yönettiği ve LPG istasyonunda yaptığı LPG ikmali ile birlikte gerçek zamanlı irsaliye ve fatura bastırabildiği CentrOlpg çözümümüz de bulunmaktadır. 

Turpak, çok hızlı ilerlemekte olan teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeyi, kendi alanında geliştirmelere öncülük yapmayı hedeflemektedir.

Tüm dünya şirketleri artık yazılım teknolojileri ile yönetilmekte olup, daha hızlı ve ekonomik yazılım teknolojileri ile geliştirmelerine devam edecektir.

Bunun yanında Turpak olarak marka değerimizi artırmak amacıyla 2013 itibarı ile pazarlama faaliyetlerine daha fazla kaynak ayırarak, Turpak’ın ürün ve hizmetlerini tüm ulusal ve uluslararası enerji sektörüne daha hızlı ve etkin şekilde aktarabileceğimiz iletişim kanalları kullanacağız.

 

Bu haber 5704 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
AKO Grup Üretime Yaptığı Yatırımla Büyüyor... 22.01.2022
Karsan’dan Kuzey Amerika Pazarı İçin Stratejik İş Birliği!... 22.01.2022
Kademeli Tarifede Günlük Enerji Tüketimine Dikkat Çekildi... 22.01.2022
BOTAŞ’tan sanayi tarifesine ay ortasında gizli zam... 21.01.2022
Doğalgaz Depolama Tesisleri Bu Günler İçin Var... 21.01.2022
Kimya Sektöründe Ar-Ge’yi Güçlendirecek İş Birliği Protokolü İmzalandı... 21.01.2022
"Yılın En İtibarlıları" ödüllerine kavuştu... 21.01.2022
Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor... 21.01.2022
Almanya doğal gaz stoklarını artırmayı hedefliyor... 21.01.2022
Fransız Enerji Şirketi "TotalEnergies" Myanmar'dan çekiliyor... 21.01.2022
Zorlu Elektrik Perakende Satış Şirketi’nden Plastik Kapak Toplama Kampanyasına destek... 21.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.