Haber Ekonomi

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Castrol Küresel Reklam Filminin Startını Türkiye’den Veriyor!

Güncelleme :03.03.2013

Türkiye pazarındaki 60’ıncı yılına hızlı giren Castrol, yeni küresel reklam kampanyasına ilk kez Türkiye ekranlarında start veriyor. 1953 yılından beri Türkiye pazarında yer alan ve Bursa Gemlik’teki fabrikasında madeni yağ üretimi gerçekleştiren Castrol, içerdiği akıllı moleküller ile yer çekime meydan okuyan Magnatec markası için hazırladığı küresel reklam kampanyasının dünya prömiyerini Türkiye ekranlarında gerçekleştiriyor. Her bir ürünü madeni yağ pazarının kendi segmentinde lider markası olan Castrol, otomobil kullanıcıların tercihi Magnatec serisinin ‘tutunma’ özelliğine fantastik bir anlatım ile yer verdiği motor üzerinde rodeo yapan kovboylu reklam filmiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

 1953 yılından beri Türkiye pazarında yer alan ve Bursa Gemlik’teki fabrikasında madeni yağ üretimi gerçekleştiren Castrol, içerdiği akıllı moleküller ile yer çekimine meydan okuyan Magnatec için hazırladığı küresel reklam filminin dünya prömiyerini Türkiye ekranlarında gerçekleştiriyor. Dünyaca ünlü Yeni Zelandalı Rodeocu Richard Harden’ın oynadığı filmde, Harden motor üzerinde rodeo yaparak Castrol Magnatec’in tutunma gücü ile rodeo arasındaki benzerliğe gönderme yapıyor. 

Castrol Magnatec’in sahip olduğu akıllı molekül teknolojisinin, Castrol’ün dünyanın dört bir yanındaki teknoloji merkezlerindeki bilim adamlarının, yaklaşık 20 yıllık bir geliştirme çalışmasının sonucu olduğunu belirten Castrol Türkiye ve Hazar Bölgesi Direktörü Kerim Kermen, Magnatec’in başarısını taçlandıran yeni reklam filminin startının Türkiye’den veriliyor olmasının Castrol dünyasında Türkiye’ye verilen önemin çok açık bir işareti olduğunu belirtti. Castrol Türkiye olarak ‘Yağın Ötesinde’ sloganı ile 2012 yılını sektör lideri olarak kapattıklarını ifade eden Kermen, Castrol ile özdeşleşen Magnatec’in motorun kritik parçalarına mıknatıs gibi tutunmasından esinlenilen ve motorun üzerinde rodeo yapan gerçek bir kovboya yer verilen yeni reklam filmi ile büyük ses getireceklerine vurgu yaptı. 

Castrol’ün Türkiye’de 60 yıldır motordaki aşınma probleminin en iyi çözümü olduğunu vurgulayan Castrol Türkiye ve Hazar Bölgesi Direktörü Kerim Kermen, Castrol Magnatec’in sahip olduğu akıllı molekül teknolojisiyle Türkiye binek otomobil pazarında en çok bilinen ve tercih edilen ürün olduğunun altını çizdi. Magnatec’in başarısını taçlandıran yeni reklam filminin startının Türkiye’den veriliyor olmasının Castrol dünyasında Türkiye pazarına verilen önemin çok açık bir işareti olduğunu vurgulayan Kermen büyük ses getiren Castrol Magnatec reklam filminin hikâyesini şöyle özetledi:

“Yapılan araştırmalara göre motor aşınmalarının yüzde 75’i, ilk çalıştırma anından motor ısınana kadar geçen sürede meydana geliyor. Öncü kimliği ile uzun yıllardır bu aşınma probleminin çözümü üzerinde çalışan Castrol, farkını Castrol Magnatec’teki akıllı molekülleri geliştirerek gösterdi. Castrol Magnatec’in akıllı molekülleri, ilk çalıştırma anından itibaren motora bir mıknatıs gibi tutunarak 15 kata kadar daha pürüzsüz motor yüzeyi ve 2 desibel’e kadar daha sessiz motor çalışması sağlıyor. Standart motor yağı yerçekimine karşı koyamayarak kartere süzülürken, Castrol Magnatec Akıllı Molekülleri kritik parçalara bir mıknatıs gibi tutunarak aradan 100 yıl geçse dahi yerçekimine meydan okumaya devam ediyor. Tutunma üzerine kurulu bu döngüyü fantastik bir şekilde anlatan ve motorun üzerinde rodeo yapan gerçek bir kovboya, Richard Harden’e yer verilen yeni reklam filminin dünya prömiyerinin Türkiye’de yapılıyor olması Castrol Türkiye olarak özellikle gelişmekte olan ülke piyasaları içerisinde bizim yerimizi ayrıştırıyor ve bize büyük bir gurur veriyor.”

 

Bu haber 5526 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Koç Tora Uşak Bölge Servisini Tanıyalım... 03.12.2021
Rüzgar Enerjisi Başkenti İzmir’de Büyük Buluşma ... 03.12.2021
Karbonsuz ekonomi için ilk adım enerji verimliliğinden geçiyor... 03.12.2021
Çevreci, yenilikçi, genç ve dinamik Milangaz, yenilenen kimliği ile tüketicilerinin karşısında... 03.12.2021
Anadolu Isuzu’dan Anex Tour’a 17 yeni NovoLux otobüs teslimatı... 02.12.2021
Türkiye Rüzgar Enerjisinde Rekor Bir Yılı Daha Geride Bırakıyor... 02.12.2021
Petrol Ofisi’nde CHRO’luk görevine Burcu Yüksel Kocagöz atandı... 02.12.2021
UTİKAD Mersin’de Üyeleri İle Bir Araya Geldi... 02.12.2021
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de Görev Değişimi... 02.12.2021
Mercedes-Benz Türk, Dünya Şoförler Günü’nü kutluyor... 02.12.2021
Jeotermal enerjide 2 bin megavatlık potansiyel kapasite yatırıma dönüşmeye hazır... 02.12.2021
Sanko Enerji Grubu ‘Güneydoğu Enerji Forumu’nun Ana Sponsorluğunu Üstlenecek... 02.12.2021
CK Enerji Boğaziçi Elektrik, 24 Akülü Sandalye Şarj İstasyonu İle Engelli Vatandaşların Yanında... 02.12.2021
Rüzgar Enerjisi Türkiye Elektrik Üretiminin %22,3’ünü Sağladı... 02.12.2021
AB farklı çıkarlar nedeniyle enerjide birlik olamıyor... 02.12.2021
OPEC+ grubunun petrol üretimi artışında 'temkinli' yaklaşımını sürdürmesi bekleniyor... 02.12.2021
Habur Sınır Kapısı Pandemiye Rağmen, Tır Giriş-Çıkışlarında Türkiye Rekoru Kırdı!... 02.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.