Haber Ekonomi

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Trafikte kalan otomobillere yakıt tasarrufu sağlayan “BIZOL Green Oil” Türkiye’de

Güncelleme :15.05.2013

 Alman motor yağları şirketi BIZOL, şehir içi yoğun trafikteki otomobiller için tasarlanan, trafik yakıt tasarrufuna katkı sağlayan BIZOL Green Oil motor yağını Automechanika İstanbul’da tanıttı.

 Almanya’da 15 yıl önce fizikçi Boris Tatievski tarafından kurulan teknik yağ markası BIZOL, Automechanika İstanbul 2013’e Alman Pavyonu’nda yer alan standıyla katıldı.

Avrupa, Afrika, Ortadoğu, Kuzey ve Güney Amerika ile Asya-Pasifik’te toplam 53 ülkede yaygın bir dağıtım ağına sahip olan ve ortalama kullanım gereksinimlerine göre tasarlanmış olan sıradan motor yağlarının aksine, tüketicilerin spesifik ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel motor yağları geliştiren BIZOL, yeni ürettiği BIZOL Green Oil’i de fuarda tanıttı.

 BIZOL Kurucu ve CEO’su Boris Tatievski, sürekli trafikte seyreden araçların motorlarının zorlandığını belirterek, “BIZOL bu soruna odaklanan ilk şirket. İstanbul’daki trafiğin farkındayız. Aslında bu, dünya genelinde, özellikle de yükselen pazarlarda görülen bir sorun. Araba, motor ve çoğu motor yağları yoğun şehir trafiğinde kullanılmak için yapılmıyor. 2011’de Almanya’da başlattığımız araştırmada Green Oil motor yağımızın şehir trafiği koşullarında motorları koruduğu ve yakıt tasarrufu sağladığı görüldü” dedi.

 BIZOL Green Oil ile motor arızası riskleri azalıyor

2025 yılına kadar, küresel nüfusun yüzde 25’inin 600 şehirde toplanmasının beklendiği ve her yıl, 65 milyon insanın şehirlere göç ettiği günümüzde; yollardaki araç sayısının iki kat artarak 2 milyara ulaşacağı tahmin ediliyor. Türkiye’de her geçen gün daha fazla taşıtta aşınma ve yıpranmanın yoğun etkileri hissediliyor. Şehir içi trafikte kullanılan otomobillerde, motorun yüzde 30 oranında daha fazla boşta çalışması motor yağının kalitesini daha hızlı kaybetmesine yol açarak çeşitli motor parçalarının bozulma olasılığını da artırıyor.

Günlük trafikte seyreden tüm sürücüler açısından ciddi bir tehlike oluşturan motor arızası risklerini asgari düzeye çekmek istediklerini belirten Boris Tatievski, “BIZOL Green Oil motor yağı, motorların trafikte boşta çalıştığı sırada motor yağında meydana gelebilecek bozulmalar ve viskozite kayıpları ile mücadele eden yenilikçi katkı paketini içeriyor. Green Oil, tüm zorlu koşullara karşı azami aşınma koruması sağlayarak sürücünün teknik, finansal ve duygusal açıdan güvenliğini sağlıyor” şeklinde konuştu.

“Türkiye’deki iş ortağımızla büyüyeceğiz”

BIZOL Avrupa, Afrika, Ortadoğu, Kuzey ve Güney Amerika ve Asya-Pasifik’te olmak üzere 53 ülkede faaliyet gösterdiklerini ifade eden Tatievski, “Hemen hemen tüm pazarlarda yaptığımız gibi, Türkiye’de de iş ortağımız olan ADKAR PETROL ile beraber büyüyerek buradaki varlığımızı arttırmak istiyoruz. Bundan dolayı ikinci kez Automechanika İstanbul 2013’e katılıyoruz” dedi.

Fuarda öne çıkan BIZOL ürünleri:

1998 yılından bu yana “Açık İnovasyon” modeli ve tedarikçi ağları ile Almanya’nın önde gelen otomotiv araştırma laboratuvarı ağlarını optimize eden bir iş modeli uygulayan BIZOL’un, Automechanika İstanbul 2013’teki Alman Pavyonundaki standında sunulacak başlıca ürünler şöyle;

 BIZOL Green Oil Ultrasynth 5W-30 Motor Yağı: Bu HC Sentetik düşük sürtünmeli motor yağı, yoğun şehir içi trafik koşullarında dahi tüm yıl boyunca mükemmel yağlama özelliği ile güvenliği artırıyor.

    BIZOL Compatible SAE 5W-30 Motor Yağı: Bu modern HC Sentetik motor yağı güvenliği artırırken kül içeriklerini azaltmak suretiyle yüksek performansı artırarak VW motorlarının gereksinimlerini karşılıyor.

    BIZOL Yakıt Katkısı: Bu son derece etkili dizel yakıt katkısı, içerdiği temizleme, dağıtma ve koruma özelliklerine sahip maddelerden oluşan karışım sayesinde dizel yakıtların performansı artırıyor.

 

 

Bu haber 5040 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Koç Tora Uşak Bölge Servisini Tanıyalım... 03.12.2021
Rüzgar Enerjisi Başkenti İzmir’de Büyük Buluşma ... 03.12.2021
Karbonsuz ekonomi için ilk adım enerji verimliliğinden geçiyor... 03.12.2021
Çevreci, yenilikçi, genç ve dinamik Milangaz, yenilenen kimliği ile tüketicilerinin karşısında... 03.12.2021
Anadolu Isuzu’dan Anex Tour’a 17 yeni NovoLux otobüs teslimatı... 02.12.2021
Türkiye Rüzgar Enerjisinde Rekor Bir Yılı Daha Geride Bırakıyor... 02.12.2021
Petrol Ofisi’nde CHRO’luk görevine Burcu Yüksel Kocagöz atandı... 02.12.2021
UTİKAD Mersin’de Üyeleri İle Bir Araya Geldi... 02.12.2021
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de Görev Değişimi... 02.12.2021
Mercedes-Benz Türk, Dünya Şoförler Günü’nü kutluyor... 02.12.2021
Jeotermal enerjide 2 bin megavatlık potansiyel kapasite yatırıma dönüşmeye hazır... 02.12.2021
Sanko Enerji Grubu ‘Güneydoğu Enerji Forumu’nun Ana Sponsorluğunu Üstlenecek... 02.12.2021
CK Enerji Boğaziçi Elektrik, 24 Akülü Sandalye Şarj İstasyonu İle Engelli Vatandaşların Yanında... 02.12.2021
Rüzgar Enerjisi Türkiye Elektrik Üretiminin %22,3’ünü Sağladı... 02.12.2021
AB farklı çıkarlar nedeniyle enerjide birlik olamıyor... 02.12.2021
OPEC+ grubunun petrol üretimi artışında 'temkinli' yaklaşımını sürdürmesi bekleniyor... 02.12.2021
Habur Sınır Kapısı Pandemiye Rağmen, Tır Giriş-Çıkışlarında Türkiye Rekoru Kırdı!... 02.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.