Haber Ekonomi

Haberler > Ekipman Başlıkları

LPG Sektörü’nde ses getiren buluşma!

Güncelleme :04.09.2013

 Bir Demirören Şirketler Grubu Kuruluşu olan MİLANGAZ, Otomasyonda TURPAK’ı tercih etti.Türkiye’nin ilk gazı olma özelliğini taşıyan MİLANGAZ 45 yıllık tecrübesine dayanarak, yapılan uzun soluklu görüşmeler ve değerlendirmeler  Otomasyon konusundaki başarısı ve deneyimiyle Enerji sektörü liderlerinden olan TURPAK’la işbirliği kararı aldı. Proje Protokolü Demirören Holding merkez binası’nda Demirören Holding İcra Kurulu Üyesi Koray YANÇ ve TURPAK Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper ÖNKOL arasında imzalandı.

Tüketicilerinin güvenliğini her şeyden üstün gören Milangaz, İstanbul'da kurulan ve bir teknoloji üssü olarak nitelendirilen Kalite Kontrol Merkezi ile yurt çapındaki 26 dolum tesisini 7 gün 24 saat izlemekte ve denetlemektedir. Milangaz, ayrıca otogaz sektöründe gerek kendi istasyonları gerekse diğer istasyonlarda hizmet veren Oto Milangaz markasıyla araç sahiplerine LPG de en yüksek kalite standardı olan 93 oktan farkını sunmaktadır. LPG Pazarı’nda yaklaşık %25lik paya sahip olan Milangaz, müşterilerine en yüksek kalitede hizmet vermeyi, çevre ve emniyet esaslarına en üst düzeyde dikkat etmeyi ilke edinmiş bir firma olup, tüm bu özellikleriyle yum

sağlayabilecek bir çözüm ortağı arayışına girmiş ve yine Akaryakıt ve LPG sektörlerinde sunduğu uçtan uca otomasyon çözümleriyle  sektörün tüm oyuncuları arasında fark yaratan Turpak ile LPG Tanker Otomasyonu projesi için buluşan Milangaz, hizmet kalitesini arttırmak amacıyla teknolojiye yaptığı yatırımlara bir yenisini daha eklemiş oldu. Turpak’ın en önemli otomasyon çözümlerinden biri olan TankerOmat projesi, Web tabanlı çalışma, Terminalde yapılan tüm LPG tanker çıkışların takibi, Tesis tanımlama ve tesisler bazında sipariş takiplerinin yapılabilmesi, Siparişlerin merkez ERP yazılımı ile entegrasyonu ve finansal kontrollerin

sağlanması, Bayiler için özel fiyat takibi ve Özel Tüketim Vergisi kontrolü, Tanker kapasite takibi ve sipariş yönlendirme gibi teknolojileri sunarak hatasız ve gerçek zamanlı bilgi ve hizmeti Milangaz ve dolayısıyla Milangaz müşterilerine sağlamak üzere oluşturulmuştur. 

MİLANGAZ, teknolojisiyle sektörün diğer oyuncuları arasında yine fark yaratacak.

Milangaz  LPG  Dağıtım Tic. ve San AŞ., ve diğer grup şirketleri İcra Kurulu Üyesi olan Koray YANÇ, doğru ve yüksek kalitedeki hizmet anlayışlarının başarılarındaki en büyük etken olduğunu ve bundan sonradayine aynı ilkeler ve yenilikçi anlayışlarıyla ilerleyerek sektör liderlerinden olmaya, fark yaratmaya ve saygınlıklarını arttırmaya devam edeceklerini söyledi. Bu ilkelerimiz doğrultusunda da Turpak’la anlaşmayı uygun bulduklarını dile getiren YANÇ, bu işbirliğinin sektörde de kaliteli hizmet anlayışına ilham vereceğini düşündüklerini sözlerine ekledi. 

MİLANGAZ’a özel ve özgün otomasyon çözümleri 

İmza töreninde konuşan Turpak Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper ÖNKOL da Milangaz gibi sektörün en köklü ve en büyük kuruluşlarından biriyle çalışmaktan gurur duyduklarını ve bu gururun sundukları çözümleri her geçen gün çok daha iyiye taşımakta kendilerine hız kazandırdığını söyledi. Böyle bir işbirliğinin tüm sektörü etkileyeceğini ve katkı sağlayacağını düşündüğünü belirten ÖNKOL, oldukça kapsamlı bir Tanker Otomasyon sistemi olan TankerOmat’ın Milangaz süreçlerinde ve pazarın genelinde yaratacağı olumlu etkilerden de kısaca bahsetti. Tanker otomasyonu dışındaki çözümleri olan pompa, tank, araç, LPG otomasyonu, taşıt ve müşteri tanıma sistemleri ile yazar kasa çözümlerinin de enerji sektörü yarattığı etkinin kendilerine kazandırdığı bilgi ve tecrübenin tümünü Milangaz süreçlerinde de kullanacaklarının önemle üstünde duran Alper ÖNKOL, bu işbirliğinin beklentilerin üzerinde bir değer yaratmasını temenni ettiklerini söyledi.

 

Bu haber 5294 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Toyota Tokyo Auto Salon’da Motorsporları Ruhunu Yollara Taşıdı... 18.01.2022
OPEC'in petrol üretimi geçen ay arttı... 18.01.2022
Michelin Ay’a Gitmeye Hazırlanıyor... 18.01.2022
Continental kış lastikleri bir ilke imza atarak Kars’ta snowboard’a meydan okudu!... 18.01.2022
CLECAT, Denizyolu Lojistiği Tedarik Zincirinde Adil Rekabet ve Eşit Şartlar İçin Çağrıda Bulunuyor... 18.01.2022
Renault Trucks, Buyruk Otomotiv İle Türkiye’nin Kesişim Noktası Konya’da ... 18.01.2022
Gizli enerji maliyetlerini Hager ile keşfedin ... 18.01.2022
“Lassa ile Yine Bekleriz”, ikinci sezonuyla izleyicisi ile buluşuyor... 18.01.2022
Ekvator Enerji'den hidroelektrik santrali yatırımı... 18.01.2022
Mercedes-Benz Türk’ün uzun dönem staj programı PEP için başvurular başladı... 18.01.2022
Almanya Başbakanı: Kuzey Akım-2 projesi durdurulabilir... 18.01.2022
Türkiye'den 83 ülkeye 1,3 milyar dolarlık 'otobüs-minibüs-midibüs' ihracatı yapıldı... 18.01.2022
Asis, Yetkili Servisleri İle Yeni Döneme Hazır... 18.01.2022
Aydem Enerji’nin İSG ve Çevre Grup Direktörlüğü’ne Hatice Çinar Atandı... 18.01.2022
Enerjisa ‘Küsmesin Yıldızlar’ Tiyatro Oyunu ile Sömestr Tatilinde Öğrencilerle Buluşuyor ... 18.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.