Haber Ekonomi

Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

Tırsan, Comvex’te gövde gösterisi yaptı

Güncelleme :21.11.2013

 Türkiye’nin lider treyler üreticisi Tırsan, tüm sektör mensupları, müşterileri ve tedarikçileri ile buluştuğu Comvex 2013 Fuarı’nda geniş ürün gamı ve yeni ürünleri ile gövde gösterisi yaptı. 

14-17 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleşen Comvex 2013  4.Ticari Araçlar, Otobüs ve Yan Sanayi fuarında 3.036m² büyüklüğündeki tüm 6.Salon’u kapsayan standında yeniliklerini müşterilerinin beğenisine sundu.

Sektör, TIRSAN Salonunda Buluştu

Fuarın ilk günü Tırsan salonunda yapılan açılış kokteyli, sektörün bir araya geldiği kalabalık ve samimi bir ortamda gerçekleşti. Kokteyl, Tırsan’ın yurt içi ve yurt dışı bayileri, tedarikçileri, yurt içi sektör basını, Tırsan’ın davetlisi olarak gelen yurt dışı sektörel medya mensupları ve yoğun müşteri katılımı ile gerçekleşti.

 Nuhoğlu ‘Müşterilerimizden Aldığımız Güçle Yeni Ufuklara Güvenle İlerliyoruz’ 

TIRSAN Treyler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu açılışta yaptığı konuşmada Tırsan’ın yurtdışı pazarlarda hali hazırda elde ettiği başarılarla ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Nuhoğlu ‘2013 yılında yurtdışında, ilk 9 ayda Polonya’da akaryakıt tankeri segmentinde ve Rusya’da ithal low-bed segmentinde 1.olduk, Talson aracımız hava kargo segmentinde Avrupa’da bir numara, rulo taşıyıcılarımız Hollanda’nın en önemli rulo taşıyıcı firmalarının filolarında yer alıyor. Üretim adeti hedeflerimiz de satışlarımız kadar iddialı. 2018 yılında Tırsan 20.000 adet treyler üretecek. Elde ettiğimiz başarılarımız gelecek hedeflerimize de güvenle bakmamızı sağlamaktadır ’ dedi. 

Bu başarıların tesadüf olmadığını vurgulayan Nuhoğlu ‘Bu başarıların ardında büyük bir ekip var. Bu ekip, daha iyisini nasıl yapabilirim sorusuyla işini yapan, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve beklentilerini aşmak için 7/24 çözüm üreten bir ekiptir. Bu ekip ve müşterilerimizden aldığımız güvenle yeni ufuklara ilerliyoruz’ dedi.

 TIRSAN Ar-Ge Yeniliklere Doymuyor 

 2009 yılında sektörün ilk Ar-Ge merkezini kurduklarını ve kuruluşundan bu yana, toplam 1 milyon mühendislik saati ve 20 milyon km test sürüşü ile 10 ürün grubunda, 20’yi aşkın yeni ürün geliştirdiklerini belirten Çetin Nuhoğlu ‘Ciromuzun %2,3’ünü Ar-Ge faaliyetlerine ayırıyoruz ve bu çalışmalarımızın sonucu olarak sürekli yeni araçlar ile müşterilerimizin karşısına çıkıyoruz. Bugün burada yine Ar-Ge Merkezimizin geliştirdiği en son ürünleri tanıtmaktan dolayı haklı bir gurur ve mutluluk hissetmekteyiz’ dedi.

 Comvex Fuarında Lansmanı Yapılan Dört Yeni Araç

 TIRSAN, lansmanını Comvex’te gerçekleştirdiği 4 yeni aracını müşterilerinin beğenisine sundu. TIRSAN Ar-Ge Merkezi tarafından tasarım ve geliştirmeleri yapılan yeni araçlar; Tırsan Konteyner Taşıyıcı, Talson FNA Kutu, Kässbohrer 2 Dingilli Hidrolik Dümenlenebilir Low-Loader ve Kässbohrer 8 Dingilli Hidrolik Dümenlenebilir Low-Bed’tir.

 Tırsan Konteyner Taşıyıcı

Konteyner tiplerine bağlı olarak en iyi yük dağılımını sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Değiştirilebilir deveboynu ve şasi tasarımı sayesinde 45 ft. uzun tünel konteyner dahil bütün konteyner modellerini yasal gabari sınırını aşmadan taşıyabilmekle birlikte, arkada 20 ft. konteyner taşıyabilmesiyle de daha hızlı yük boşaltımına olanak sağlamaktadır. Uzayıp kısalabilen ön ve arka kısımlar şehir ve liman içerisinde yüksek manevra kabiliyeti sağlamakta ve galvaniz kaplı şasi kullanıcısına 10 yıl paslanmazlık sunmaktadır. 

 Talson FNA Kutu

FNA Sınıfı ATP sertifikalı Talson, 0° ; +12° aralığındaki ısı kontrollü taşımacılık için uygun, özel tasarım hafif izolasyonlu panelleri ve 100 m³ hacim özellikleri ile gıda, ilaç, çiçek ve hava kargo taşımacılığında güvenli çözümler sunmaktadır. Aşınma ve paslanmaya karşı dirençli yarım şasi yapısı, 2.950 mm ve 3.033 mm iç net özellikleri ile yüksek standartlarda taşıma imkanı sağlamaktadır. 

 Kässbohrer 2 Dingilli Hidrolik Dümenlenebilir Low-Loader

3.800 mm kadar yüksek gabarili yüklerin taşınması için geliştirilmiştir. Civata bağlantılı ayrılabilir deve boynu sayesinde hacimli yüklere, hızlı ve güvenli önden yükleme imkanı sunmaktadır. 5.500 mm’ye kadar uzayabilme özelliğine sahip K.SLL 2, hidrolik dümenlemesi sayesinde maksimum manevra kabiliyeti ve minimum tekerlek aşınmasını sağlamaktadır. 

Kässbohrer 8 Dingilli Hidrolik Dümenlenebilir Low-Bed

130 ton ile Türkiye’nin en yüksek taşıma kapasitesine sahip hidrolik dümenlenebilir 8 dingilli Kässbohrer Low-bed’i, ağır taşımacılık için geliştirilmiştir. 34 ton kapasiteli deveboynu ile en etkin yük dağılımını sağlarken, standart olarak sunulan hidrolik süspansiyon özelliği ile yüklerin her zaman güvenle taşınmasını sağlar. Hidrolik dümenlenebilir K.SLH 8, yüksek manevra yeteneği ile dar ve zor virajlardan rahatlıkla geçiş sağlar, 2 kademeli olarak toplam 18 metreye kadar uzayabilmektedir.

TIRSAN Salonunda Toplam 14 Treyler ve 3 DAF Sergilendi

Tırsan salonunda toplam 14 treyler ve 3 DAF çekici müşterilerin beğenisine sunuldu.  

Araçlar;

Tırsan Perdeli Hafif Semi-Treyler

Tırsan Yeni Nesil Perdeli Mega-Semi-Treyler 

Tırsan Yeni Nesil Perdeli Maksima+ Tren Yüklemeli Semi-Treyler

Tırsan Havuzlu Damper Semi-Treyler

Tırsan Frigo Semi-Treyler

Tırsan Konteyner Taşıyıcı 

Talson FNA Kutu 

Kässbohrer 2 Dingilli Hidrolik Dümenlenebilir Low-Loader

Kässbohrer 8 Dingilli Hidrolik Dümenlenebilir Low-Bed

Kässbohrer Açık Kasa Semi-Treyler

Kässbohrer ADR'li Paslanmaz Çelik Zift Tanker Semi-Treyler

Kässbohrer ADR'li Alüminyum Silindirik Akaryakıt Tanker Semi-Treyler

Kässbohrer Alüminyum 35 m³ Yatay Silobas Semi-Treyler 

Kässbohrer Alüminyum 40 m³ Damperli Silobas Semi-Treyler

2 adet DAF XF105 460 SC MD Optimizer

1 adet DAF CF85 460 SC

Son Yatırımlarında TIRSAN’ı Tercih Eden Firmalara Teslimat Törenleri Yapıldı

TIRSAN Treyler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu’nun açılış konuşmasının ardından gerçekleştirilen teslimat törenlerinde, son yatırımlarında yine Tırsan’ı tercih eden firmalara plaketleri törenle verildi. 

Törende plaketlerini Nuhoğlu’ndan alan firmalar; 

Güney Eksport Nakliyat 500 adet Kässbohrer Melas Tanker

Orkun Uluslararası Taşımacılık 25 adet Yeni Nesil Perdeli Mega-Semi-Treyler ABC Lojistik 65 adet Yeni Nesil Perdeli Mega-Semi-Treyler 

Hilal Trans 68 adet Yeni Nesil Perdeli Mega-Semi-Treyler

Plastnak Nakliyat 10 adet Yeni Nesil Perdeli Mega-Semi-Treyler 

Hüner Uluslararası Taşımacılık 55 adet Yeni Nesil Perdeli Mega-Semi-Treyler

Erdoğanlar Uluslararası Taşımacılık 5 adet Kässbohrer 5 Dingilli Low-Bed

Küçükler Taşımacılık 1 adet Kässbohrer Kamyonüstü Tanker

Aktif Sped Uluslararası Nakliyat 15 adet Tırsan Konteyner Şasi  

Medetoğulları Uluslararası Taş. 1 adet Kässbohrer 8 Dingilli Hidrolik Dümenlenebilir Low-Bed

Bu haber 3828 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Schneider Electric, Geleceğin Şebekeleri için Geliştirdiği Yeni Nesil Teknolojileri Tanıttı... 28.01.2022
SEDAŞ’ın Kadın Enerjisi “Next” projesinde başvurular devam ediyor... 28.01.2022
Karsan, Otonom e-ATAK ile Kuzey Avrupa’ya Giriş Yaptı! ... 28.01.2022
SENTRUM projesi Küçükköy'de yeşil çözümler ve enerji verimli yatırımları teşvik ediyor... 28.01.2022
Otonom sürüş: Bosch ve Volkswagen’in yan kuruluşu Cariad, kapsamlı ortaklık konusunda anlaştı... 28.01.2022
Akaryakıt Bayileri, Kriz Haline Gelen Marj Sorununu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'la görüştü ... 28.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.