Haber Ekonomi

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Castrol’den sıkışık trafiğe özel yağ!

Güncelleme :13.12.2013

 Yeni Castrol Magnatec dur-kalk trafikte %20 daha iyi koruma sağlıyor!

 Türkiye madeni yağ pazarının lider markası ve üreticisi Castrol, dünya çapındaki Teknoloji Merkezlerinde 100 farklı test yöntemi ve 70 bin test gerçekleştirerek geliştirdiği en yeni ürünü olan Magnatec 5W-30 C2’yi Türkiye pazarına sundu. Castrol’ün yoğun trafiklerdeki araçlar için geliştirdiği ve en akılcı çözüm olarak lanse ettiği Yeni Magnatec 5W-30 C2 yepyeni akıllı molekülleri ile kritik önemdeki motor parçalarını kaplayarak kendini yenileyebilen koruyucu bir katman oluşturuyor ve böylece motor aşınmalarına karşı %20 oranında daha iyi koruma sağlıyor. 

60 yıldır faaliyet gösterdiği Türkiye pazarında otomotivden havacılığa, endüstriden denizcilik sektörüne birçok alanda araştırma ve teknolojiye yaptığı yatırımlarla ön plana çıkan Castrol, dur-kalk trafiğin sebep olduğu mikroskobik motor aşınmalarına karşı yeni Magnatec’i geliştirdi.  Castrol’ün yeni Magnatec 5W-30 C2 motor yağı, yepyeni akıllı molekülleri ile kritik önemdeki motor parçalarını kaplayarak kendini yenileyebilen koruyucu bir katman oluşturuyor ve böylece motor aşınmalarına karşı %20 oranında daha iyi koruma sağlıyor. Castrol Magnatec Trafik Endeksi’nin referans olduğu geliştirme süreci kapsamında ortalama bir sürücünün yılda en az 18 bin kez dur-kalk yaptığını tespit eden Castrol; Küresel çapta yaptığı araştırmada İstanbul’un araç başına yılda ortalama 31.200 dur-kalk ile dünyada trafiğin en yoğun yaşandığı şehir olduğunu ortaya koydu.  

Castrol Türkiye ve Hazar Bölgesi Direktörü Kerim Kermen konuyla ilgili olarak; “İnsanlar eskisinden daha çok şehirlerde yaşamaya başladı ve şehirler artan trafik ile başa çıkmakta zorlanıyor. Bu da trafikte eskisinden daha fazla dur-kalk hareketini beraberinde getiriyor. Sıkça dur-kalk yapmak motorun içindeki parçalarda mikroskobik aşınmaları artırarak, motora zarar vermektedir. Bu bağlamda Castrol’ün pazara yeni sunduğu Magnatec 5W-30 C2 ile sürücülerin araçlarının motorlarını dur-kalk’lara karşı çok daha iyi koruyabilmelerini hedefliyoruz” açıklamasını yaptı. 

Bu haber 4315 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
“Türkiye’nin En İtibarlı İş Ortakları” açıklandı... 03.12.2021
Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’den kamyon modellerinde Aralık ayına özel fırsatlar... 03.12.2021
Çevreci, yenilikçi, genç ve dinamik Milangaz, yenilenen kimliği ile tüketicilerinin karşısında... 03.12.2021
Koç Tora Uşak Bölge Servisini Tanıyalım... 03.12.2021
Rüzgar Enerjisi Başkenti İzmir’de Büyük Buluşma ... 03.12.2021
Karbonsuz ekonomi için ilk adım enerji verimliliğinden geçiyor... 03.12.2021
Türkiye'nin yenilenebilir enerji kapasitesi 2026 sonuna kadar yüzde 53 artacak... 03.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.