Haber Ekonomi

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

“Chemical Movetech” projesiyle kimyadaki en yeni gelişmeler cepte taşınacak

Güncelleme :17.12.2013

 Kimya sektörünün işgücü niteliğini artırmayı hedefleyen İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği), Avrupa Birliği’nin Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında hazırladığı Chemical Movetech Projesi’nin startını verdi. Alt yapı çalışmaları süren projenin 2 yıl içinde tamamlanması hedefleniyor. 

Kimya sektöründe istihdam edilen işgücünün nitelikli bir eğitime kavuşması için çalışmalarına aralıksız devam eden İKMİB, koordinatörlüğünü yürüttüğü 259 bin 270 Euro bütçeli “Chemical Movetech” projesinin açılışını yaptı. Toplantıya proje ortakları Polonya, Litvanya ve İspanya’dan kuruluşlar ile Türkiye’den PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı) temsilcileri katıldı.

 Proje kapsamında başta mobil uygulamalar olmak üzere e-öğrenme modülleri geliştirilecek ve kullanıcılar, kimyadaki en yeni gelişmelere ve bilgilere istedikleri yerde ve zamanda, kolayca ulaşabilecek. Kimya sektöründe çalışan ya da çalışmak isteyen herkes, proje sayesinde, mesleki eğitim ve becerilerini mobil teknolojileri kullanarak artırabilecek. 

İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz, projeyle ilgili yaptığı açıklamada “Türkiye’nin 2023’te ilk 10 ekonomiden biri olması için sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün yetiştirilmesine yönelik yeni projelerin hayata geçirilmesi oldukça önemli. Chemical Movetech Projesi de bizleri bu noktada çok heyecanlandırıyor. Dünya hızla değişiyor ve teknolojinin olanaklarını kullanarak bu değişime çok daha hızlı adapte olmak mümkün. Dijital eğitim platformumuz sayesinde artık güncel bilgilere ulaşmak çok kolaylaşacak. Proje, mesleki yeterlilik sınavlarına hazırlananlara da büyük katkı sağlayacak.” dedi.

Bu haber 3549 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
“Türkiye’nin En İtibarlı İş Ortakları” açıklandı... 03.12.2021
Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’den kamyon modellerinde Aralık ayına özel fırsatlar... 03.12.2021
Çevreci, yenilikçi, genç ve dinamik Milangaz, yenilenen kimliği ile tüketicilerinin karşısında... 03.12.2021
Koç Tora Uşak Bölge Servisini Tanıyalım... 03.12.2021
Rüzgar Enerjisi Başkenti İzmir’de Büyük Buluşma ... 03.12.2021
Karbonsuz ekonomi için ilk adım enerji verimliliğinden geçiyor... 03.12.2021
Türkiye'nin yenilenebilir enerji kapasitesi 2026 sonuna kadar yüzde 53 artacak... 03.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.