Haber Ekonomi

Haberler > Doğalgaz Başlıkları

Ferroli, Mesleki Eğitimi Desteklemeye Devam Ediyor

Güncelleme :25.12.2013

 Sektöre ve mesleki eğitime katkı sağlamayı misyon edinen ısıtma ve soğutma sektörünün liderlerinden Ferroli, Pendik Güllübağlar İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde eğitim laboratuvarı açtı.

Bireysel ürünlerden sistem çözümlerine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan ısıtma ve soğutma sektörünün öncülerinden Ferroli, 55 yılı aşkın tecrübesiyle dünyadaki son teknolojileri Türk tüketicisi ile buluşturmaya ve mesleki eğitim veren okullara yatırımlara devam ediyor. 

Pendik Güllübağlar İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Birimi’nde yer alan ve 24 Aralık 2013 Salı günü açılışı gerçekleştirilen Ferroli Gaz Yakıcı Cihazlar Eğitim Laboratuvarı’nda başta yoğuşmalı ve konvansiyonel kombi ve kazanlar olmak üzere brülör, termosifon, hermetik şofbenlerin de bulunduğu pek çok Ferroli markalı ürün öğrencilerin çalışmaları için yer alıyor. Son teknolojik ürünlerin yer aldığı laboratuvarda aynı zamanda yoğuşmalı kazanlardan oluşan kaskad sistemleri de yer alıyor. Ayrıca laboratuvarın içindeki çalışma masaları, öğrenci dolapları ve projeksiyon sistemleri de öğrencilerin konforlu bir eğitim almaları için özel olarak tasarlandı.

Pendik Güllübağlar İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme biriminde yer alan Ferroli Gaz Yakıcı Cihazlar Eğitim Laboratuarı toplam 25 kişilik kapasiteye sahip. 

Ferroli Eğitim Laboratuvarı Pendik Kaymakamı Osman Tunç, Pendik Belediye Başkanı Dr.Kenan Şahin ve Ferroli Genel Müdürü Çetin Çakmakçı’nın katıldığı bir törenle açıldı.  Törende konuşan Ferroli Genel Müdürü Çetin Çakmakçı, “Isıtma ve soğutma pazarının liderlerinden biri olarak misyonumuz geliştirdiğimiz ürünler kadar mesleki eğitimde sektöre katkı sağlamak. Gençlerimizin kalifiye birer profesyonel olmalarını sağlamak amacıyla donanımlı eğitim laboratuvarlarını hizmete açıyoruz” dedi. 

Sektöre ve mesleki eğitime sağladığı katkılarla adından söz ettiren Ferroli’nin Selçuk Üniversitesi Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksekokulu ve Kartal Samandıra Endüstri Meslek Lisesi’nde de eğitim laboratuvarları bulunuyor.

Bu haber 4817 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Avrupa'daki yer altı depolama tesislerinde bulunan gazın yüzde 23'ü tükendi... 06.12.2021
Merkez Bankası: Enflasyondaki yükselişe en belirgin katkı enerji grubundan... 06.12.2021
Mars Logistics’ten Çalışanlarına Mentorluk Programı... 05.12.2021
TKG Otomotiv Grubu’na Yeni Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi... 05.12.2021
Kademe araçları Clean Eurasia Expo'da sergilendi... 05.12.2021
Otokar’dan Silivri Motorlu Taşıtlar Kooperatifi’ne 5 Adet KENT LF Teslimatı... 05.12.2021
Kimya Sektöründen Kasım Ayında 2,4 Milyar Dolar İle Rekor İhracat ... 05.12.2021
Akkuyu NGS Sahasında Özel Formatlı “Açık Kapı Günü” Düzenlendi... 05.12.2021
Doğal gazda mesken tarifesi değişmedi... 05.12.2021
LPG Piyasası başvurularında bir dizi değişiklik yapıldı... 05.12.2021
Karsan Pozitif & İletişim Portalı Projesi Ödül Aldı!... 05.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.