Haber Ekonomi

Haberler > Elektrik Başlıkları

“ VİKO & Marmara Üniversitesi Tasarım Projesi Final Kokteyli Gerçekleşti “

Güncelleme :05.02.2014

Bilgi birikimini üretime dönüştürmenin en önemli araçlarından birisi de üniversite-sanayi işbirlikleridir. Üniversitelerde elde edilen temel ve teorik bilgilerin uygulamaya dönüştürülmesine önemli katkılar sağlayan bu işbirlikleri öğrencilerin hayat başarılarına ve iş yaşamına değer katan çok önemli proje ortaklıkları sağlar.  Ülkemizde sanayi ve üniversiteler arasında işbirliği ve dayanışma istenen seviyelerde olmadığı gerçeğine rağmen, VİKO AR-GE Merkezi bu anlamda örnek projelere imza atıyor. Yalnızca yaşam alanlarımıza değil, geleceğimizin teminatı gençlerimizin de ufkuna aydınlık katan VİKO, Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü ile gerçekleştirdiği projenin final kokteylini gerçekleştirdi. 

VİKO, genç beyinlerin içindeki potansiyeli ortaya çıkarmak ve üniversiteler ile işbirlikleri oluşturmak amacı ile hayata geçirdiği projelerin bir yenisini daha Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü ile gerçekleştirdi. “Topraklı Fiş “ temalı projenin final kokteyli Marmara Üniversitesinde, VİKO yöneticileri, akademisyenler ve öğrencilerin hazır bulunduğu bir organizasyonla tamamlandı. Marmara Üniversitesi proje yöneticisi ve End. Ürünleri Tasarım Bölümü Yrd. Doç Dr. Arslan Özbiçer “  Tasarımla üretimi birlikte ele alan endüstri kuruluşları ile işbirliği yapmak bölümümüzün en büyük hedefleri arasında yer almaktadır. Bu proje ile henüz eğitim aşamasında olan öğrenciler, profesyonel veriler doğrultusunda tasarım yapma deneyimi yaşadılar. Tasarımın artı bir değer olduğu yaklaşımı ile bölümümüz öğrencilerine katkıda bulunan VİKO’ya çok teşekkür ederim “dedi.

“ Öğrencilerin Endüstri Deneyimi Kazanmalarına İmkan Tanıyoruz “

Üniversiteler ile sanayi kuruluşları arasında köprü kurmak gerektiğini vurgulayan VİKO Ar-Ge Merkezi Direktörü Orhan Ünal, "  İnovatif tasarımlar ile fark yaratma günümüz dünyasının yeni arayışları arasında yer alıyor. VİKO olarak üniversite-sanayi işbirliğine her zaman çok önem verdik. VİKO olarak bu kapsamda rol model olmaya gayret gösteriyoruz. Bugüne kadar Sakarya Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi ile çok değerli proje işbirlikleri gerçekleştirdik. Marmara Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz “Topraklı Fiş” temalı bu proje ile öğrencilerin endüstri deneyimi kazanmalarına imkan tanıdık. Öğrencilerimizin proje yolculuğuna kattığı farklı bakış açıları bizlere de heyecan verdi ” dedi. 

“ Öğrencilerin Profesyonel Deneyimlerini Arttırmak Bizim İçin Mutluluk Verici “ 

VİKO Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın, “Bu proje ile geleceğin tasarımcılarının keşif yolculuklarına eşlik etmek bizleri çok mutlu etti. Genç endüstri ürünleri tasarımcısı adaylarının endüstri kuruluşlarının gerçek tasarım sorunlarıyla karşılaşmalarını, endüstrinin ciddi çalışma ve üretim koşullarıyla tanışmalarını sağlayarak profesyonel deneyimlerini artırmak bizim için mutluluk vericiydi. 

Projeye katkı sağlayan başta Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarım bölümünün değerli akademisyen ve öğrencileri ile VİKO yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum“ dedi. Program VİKO ve Üniversite temsilcilerinin karşılıklı teşekkür plaketleri ve öğrencilere hediye takdimi ile son buldu.

Bu haber 3038 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi: Türkiye 2050’de Yeşil Hidrojen İhraç Edebilir... 07.12.2021
Enerjide Kooperatif Çalışmaları Önem Kazanıyor... 07.12.2021
Sanko Enerji ‘Marka Görünümü’ Yenilendi ... 07.12.2021
Brisa’dan 3 yeni elektrikli araç şarj istasyonu daha... 07.12.2021
ExxonMobil, Permiyen Havzasında net sıfır emisyon elde etme sözü verdi... 07.12.2021
Saudi Aramco, doğalgaz boru hattı ağındaki %49 hissesini sattı... 07.12.2021
Akaryakıtta denetimler EPDK'nin yetkilendirdiği şirketler aracılığıyla yapılacak... 07.12.2021
UYGAR Tora Malatya Bölge Servisini Tanıyalım... 07.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.