Haber Ekonomi

Haberler > Doğalgaz Başlıkları

İGDAŞ’ın 4. Ulusal En “Havalı” Kareler Fotoğraf Yarışması başladı

Güncelleme :06.03.2014

 İGDAŞ’ın geleneksel hale getirdiği En “Havalı” Kareler Fotoğraf Yarışması “Çarşı Pazar İstanbul” temasıyla bu yıl dördüncü kez düzenleniyor. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya son katılım tarihi 19 Mayıs 2014. En “Havalı” Kareler Fotoğraf Yarışması’nda son üç yılda yaklaşık 12 bin 500 fotoğraf karesi yarıştı. 

İGDAŞ bu yıl İstanbul’un bir kent olarak temsil ettiği değer ve kavramlarla iç içe geçen çarşı ve pazarların barındırdığı zenginliği gözler önüne sermek için 4. En “Havalı” Kareler Fotoğraf Yarışması’nı “Çarşı Pazar İstanbul” temasıyla düzenliyor. İGDAŞ’ın Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında düzenlediği ve geleneksel hale gelen En “Havalı” Kareler Fotoğraf Yarışması’nın başvuruları 19 Mayıs 2014 tarihine kadar devam edecek. Fotoğraf tutkunları www.enhavalikareler.com adresinden online olarak başvuru yapabilecek. 

İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan, “Bir İstanbul kuruluşu olarak bu şehrin kültürüne ve tarihi dokusuna sahip çıkmayı bir görev olarak kabul ediyoruz. Bu yıl dördüncüsüne imza attığımız yarışmamızda  “Çarşı Pazar İstanbul” temasını belirledik çünkü; binlerce yıla uzanan tarihinde büyük medeniyetlere ev sahipliği yapan İstanbul, günümüzde dünyanın en önemli metropolleri arasında yer alıyor. Nüfusu 14 milyonu aşan, şehir kültürden sanata, mimariden ulaşıma, spordan eğlenceye pek çok alanda hızlı bir dönüşüm geçiriyor ve gelişiyor. Bu süreçte sahip olduğu değerleri korumak, İstanbul için her zamankinden daha zor ve önemli bir göreve dönüşüyor. Korunması gereken zenginliklerin başında da tarihi çarşılar ve pazarlar geliyor” dedi. 

Aslan, “Şehrin canlılığını, coşkusunu ve sıcaklığını yansıtan, yaşayan bir varlık olduğunu hissettiren çarşı ve pazarlar, İstanbul’un geçmişten devraldığı renkli miraslardan. Tarih boyunca ticarete yön veren İstanbul’un çarşıları, geçmişten günümüze kadar sunduğu zenginlik ve çeşitlilik ile nam saldı ve değişik ülkelerden gelen tüccarların buluşma noktası haline geldi. İGDAŞ olarak şimdi fotoğrafseverlerin objektifinden bu kültürel mirasımızı fotoğraf kareleri ile belgeleyeceğiz” dedi. 

Her yıl birbirinden önemli isimlerin jüri üyeliği yaptığı yarışmanın bu yılki seçici kurulu; Fotoğraf Sanatçısı Merih AKOĞUL; Fotoğraf Sanatçısı İsa ÇELİK; Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güler ERTAN; Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özer KANBUROĞLU; Öğretim Üyesi Prof. Dr. Önder KÜÇÜKERMAN; Tarihçi, Seyahat Yazarı Saffet Emre TONGUÇ, İGDAŞ Kurumsal İletişim ve Medya İlişkileri Müdürü Gülaçar HIZ’dan oluşuyor. 

Sonuçlar 27 Mayıs 2014’de  açıklanacak ! 

En “Havalı” Kareler 2014 fotoğraf yarışmasının sonuçları, jüri değerlendirmesinin ardından 27 Mayıs 2014 tarihinde İGDAŞ’ın resmi internet sitesi www.igdas.com.tr adresinden duyurulacak. Yarışmanın birincisine 6 bin TL, ikincisine 4 bin TL, üçüncüsüne 2 bin 500  TL ödül verilecek. İGDAŞ özel ödülünü kazanan yarışmacı 2 bin 500 TL, mansiyon kazanan 3 kişi de her bir eseri için 500’er TL ödül kazanacak. Kurum, sergileme alan yarışmacılara da 200’er TL telif ödeyecek. En “Havalı” Kareler 2014 fotoğraf yarışmasının sergilenmeye değer bulunan eserleri Haziran ayı boyunca bir sergiyle fotoğrafseverler ile buluşacak. 

Geçtiğimiz üç yılda yaklaşık 12 bin 500 fotoğraf karesinin yarıştığı En “Havalı” Kareler fotoğraf yarışması, her yıl daha fazla fotoğraf tutkununun katılımı ile devam ediyor.

Bu haber 3072 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Avrupa'daki yer altı depolama tesislerinde bulunan gazın yüzde 23'ü tükendi... 06.12.2021
Merkez Bankası: Enflasyondaki yükselişe en belirgin katkı enerji grubundan... 06.12.2021
Mars Logistics’ten Çalışanlarına Mentorluk Programı... 05.12.2021
TKG Otomotiv Grubu’na Yeni Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi... 05.12.2021
Kademe araçları Clean Eurasia Expo'da sergilendi... 05.12.2021
Otokar’dan Silivri Motorlu Taşıtlar Kooperatifi’ne 5 Adet KENT LF Teslimatı... 05.12.2021
Kimya Sektöründen Kasım Ayında 2,4 Milyar Dolar İle Rekor İhracat ... 05.12.2021
Akkuyu NGS Sahasında Özel Formatlı “Açık Kapı Günü” Düzenlendi... 05.12.2021
Doğal gazda mesken tarifesi değişmedi... 05.12.2021
LPG Piyasası başvurularında bir dizi değişiklik yapıldı... 05.12.2021
Karsan Pozitif & İletişim Portalı Projesi Ödül Aldı!... 05.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.