Haber Ekonomi

Haberler > Otomotiv-Lastik Başlıkları

Goodyear’ın Solaksubaşı Bayisi’nin yeni şubesi Gemlik-Bursa’da açıldı !

Güncelleme :12.03.2014

 Goodyear’ın Bursa’da bulunan Solaksubaşı Bayisi, 12 Mart’ta yeni yerinde hizmete başladı.  Açılış, Goodyear Tüketici Lastikleri Direktörü Ersin Özkan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Goodyear’ın Bursa’da 1963 yılından bu yana hizmet veren Solaksubaşı Bayisi 2014 yılındaki yatırımıyla hizmet alanını genişleterek,  binek ve hafif ticari otomotiv  pazarlarında da yer almayı hedefliyor.  Yaklaşık 500 metrekare alanda kurulan ve son teknolojiye sahip John Bean marka makinalarla donatılmış bayide  tüm üst sınıf araçlara hizmet verilecek. Asıl uzmanlığı kamyon lastikleri olan Solaksubaşı, yeni açtığı şubesinde özellikle binek lastik segmentine odaklanacak. Bayi, müşterilerine lastik değişimi, rot balans, lastik tamiri ve jant düzeltme gibi hizmetler de sunuyor.

Solaksubaşı’nın binek lastiklere özel yeni şubesinin açılışında konuşan Goodyear Türkiye Tüketici Lastikleri Direktörü Ersin Özkan, “Biz Goodyear olarak, tüm faaliyetlerimizin merkezinde müşterilerimizi bulundururuz. Bu misyon doğrultusunda iş ortaklarımız ile aramızda oluşan uzun soluklu ve güçlü bağlarımız sayesinde, müşterilerimizle olan ilişkilerimizi nesilden nesile aktarıyoruz. Ülkemizin  otomotiv sektöründeki kalbi olan şehri Bursa’nın Gemlik ilçesinde, daha geniş bir alanda hizmet verecek olan Solaksubaşı bayimizi bu girişiminden dolayı tebrik ediyor ve yeni şubesinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz” dedi.

Yeni şubesinin açılışı ile ilgili duygularını dile getiren bayi sahibi Mahmut Solaksubaşı, “50 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösterdiğimiz lastik sektöründe, Goodyear gibi dünya lideri bir markayla çalışmaktan ötürü gurur duyuyoruz. Kamyon lastikleri segmentinde edindiğimiz 50 yıllık uzmanlığımızı şimdi de tüketici lastikleri segmentine aktararak, binek araç sahiplerine Gemlik-Bursa’daki yeni şubesimizde, üstün ekipmanlarla donatılmış geniş bir alanda hizmet vereceğimiz için çok heyecanlıyız” dedi.

Solakbaşı firması 1950 yılında Tevfik Solaksubaşı tarafından kuruldu. Firma, ticari hayatına zeytin ve zeytinyağı üretimi ile başladı. 1963 yılında Goodyear bayisi olarak hizmete giren bayi, tüm servis ekipmanları ve donanımında teknolojiye ayak uydurmuş, müşteriye en üstün kalitede hizmet vermeyi ilke edinmiştir.  2008 yılındaki yatırımı ile Goodyear truck force bayi ağına katılan ve ticari lastiklerde Borusan Lojistik gibi büyük filolara 7/24 hizmet vermeye başlayan Solaksubaşı bayisi, tüketicilere sunduğu hizmetin kalitesini her geçen gün artırarak sektördeki faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu haber 3522 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
İGA (İstanbul Grand Airport) ECC Binası Yakıt Tesisatı TORA İş birliği İle Yapıldı... 21.09.2020
Türkiye Petrolleri’nden Gaziantep ve Osmaniye’ye 5 Yeni İstasyon ... 21.09.2020
LPG’li araçların kapalı otoparklara girebilmesi için neler gerekli?... 19.09.2020
Brisa, Otopratik markalı yedek parça ürün gamını genişletti, yerli ve yeni ürünlerini pazara sundu... 19.09.2020
OPET, ‘Çalışan Mutluluğu’ Çalışmaları ile Uluslararası Ödülleri Topladı... 18.09.2020

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.