Haber Ekonomi

Haberler > Doğalgaz Başlıkları

Daireniz tükettiği ısı enerjisini hesaplıyor, artık para cebinize kar kalıyor!

Güncelleme :20.03.2014

Yanlış duymadınız, şimdi daireniz tükettiğiniz ısı enerjinizi hesaplayabiliyor, üstelik çok kolay bir yöntemle… Bu muhteşem teknolojiyi size Baymak kalorimetreler sunuyor!

Baymak kalorimetre, mobil, kolektörlü ve yerden ısıtmalı sistemlerde dairenin giriş ve çıkış hattına monte edilerek, dairenin tükettiği enerjiyi hesaplayan cihazlardır. İçinden geçen su miktarı ve sıcaklık farkını kullanarak harcanan ısı miktarını Kwh cinsinden hesaplayan ısı sayaçlarının, hesaplama birimi, debimetre ve bir çift sensörden oluşmaktadır. Baymak daire tipi kalorimetrelerde, tüm parçalar bütünleşik olup kompakt yapıdadır.

Baymak kalorimetreler, debimetre ölçüm prensibine göre ikiye ayrılırlar. Debiyi pervane aracığıyla ölçen kalorimetreler mekanik tip olup, debiyi ses dalgası prensibiyle ölçen kalorimetreler ultrasonik tiptedir. Baymak ürün gamında tüm boru çaplarında ve farklı debilerde kalorimetreler mevcuttur.

Baymak Kalorimetrelerin Çeşitleri ile tanışın…

Baymak Sensonic® II Elektromekanik Kalorimetre

Baymak sensonic® II son teknoloji elektronik ölçüm parçalarıyla donatılmış çok akışlı çarklı mekanik kalorimetrelerdir. Çark devrinin elektronik olarak kayıt altına alınması uzun vadede anlık ve hatasız bir ölçüm imkanı sağlar. Farklı kombinasyonları ile ısı ölçümünde geniş bir kullanım sahası sağlar. 

Baymak Ultego® III ultrasonic Kalorimetre 

Baymak ultego® III ultrasonic kalorimetrede ölçüm ses dalgası prensibe göre yapılmaktadır. Mevcut ses debisi, iki zıt ses dalgası arasındaki geliş süresi farkı ile hatasız bir şekilde tespit edilir. Düşük debilerde hassas ölçüm imkanı verir ve suyun içerisindeki maddelerden ve kompozisyondan etkilenmez. Debi aralığı; 0.6 - 60 m3/s arasındadır. 

Baymak Kompozit Gövdeli Ultego Smart Kalorimetre

Ultrasonik kalorimetre kalitesinde, fiyat avantajı sağlayan ürünümüzdür. Ultego® III ultrasonic kalorimetrede ;ölçüm ultrasonic prensibe göre yapılmaktadır. Mevcut ses debisi, iki zıt ses dalgası arasındaki geliş süresi farkı ile hatasız bir şekilde tespit edilir. Düşük debilerde hassas ölçüm imkanı verir ve suyun içerisindeki maddelerden ve kompozisyondan etkilenmez. Debi aralığı; 0.6 - 60 m3/s arasındadır. 

Hangi Kalorimetreyi Seçmeliyim?

Mekanik ve ultrasonik kalorimetre arasındaki seçim :

Sistemdeki suyun kalitesinden emin olunmayan durumlarda ultrasonik kalorimetre tercih edilmelidir. Ancak, sistemdeki suyun kalitesinin diğer  tesisat ekipmanlarına da zarar vereceği göz önünde bulundurulmalıdır. Ultrasonik kalorimetreler düşük debilerde ölçüm hassasiyetlerini kaybetmedikleri için genellikle büyük çaplı tesisatlarda tercih edilmektedir. Bölgesel ısı dağıtımlarında bina girişlerinde kullanılmaktadır. Daire tiplerinde çok düşük debiler çok önemli olmadığından mekanik kalorimetreler kullanılmaktadır. Projelerin bütçesine göre, fiyat performans göz önüne alınarak seçim yapılabilir.

Bu haber 3381 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Avrupa'daki yer altı depolama tesislerinde bulunan gazın yüzde 23'ü tükendi... 06.12.2021
Merkez Bankası: Enflasyondaki yükselişe en belirgin katkı enerji grubundan... 06.12.2021
Mars Logistics’ten Çalışanlarına Mentorluk Programı... 05.12.2021
TKG Otomotiv Grubu’na Yeni Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi... 05.12.2021
Kademe araçları Clean Eurasia Expo'da sergilendi... 05.12.2021
Otokar’dan Silivri Motorlu Taşıtlar Kooperatifi’ne 5 Adet KENT LF Teslimatı... 05.12.2021
Kimya Sektöründen Kasım Ayında 2,4 Milyar Dolar İle Rekor İhracat ... 05.12.2021
Akkuyu NGS Sahasında Özel Formatlı “Açık Kapı Günü” Düzenlendi... 05.12.2021
Doğal gazda mesken tarifesi değişmedi... 05.12.2021
LPG Piyasası başvurularında bir dizi değişiklik yapıldı... 05.12.2021
Karsan Pozitif & İletişim Portalı Projesi Ödül Aldı!... 05.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.