Haber Ekonomi

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Castrol Ford Team Türkiye Sezonun İlk Yarışında Duble Yaptı!

Güncelleme :16.04.2014

 Türkiye’de 18 yıldan bu yana aralıksız olarak ralli parkurlarında sayısız zafer ve şampiyonluklara imza atan Castrol Ford Team Türkiye, 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olan Ege Rallisi’nden zaferle ayrıldı. Ege Rallisi’ni başından sonuna kadar kontrollü bir stratejiyle lider olarak sürdüren Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi, sezonun ilk yarışı sonunda podyumun en üst basamağında yer aldı. Castrol Ford Team Türkiye takımında Ford Fiesta S2000 yarışan ve zirveyi ısrarla kovalayan Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi ise ikincilik kürsüsüne çıkmaya hak kazandı. Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, “2014 yılında Castrol Ford Team Türkiye olarak takımlar, pilotlar, gençler ve 2 çeker klasmanlarının hepsinde şampiyon olmak istiyoruz. Yeni sezonun ilk rallisini genç pilotlarımızla maksimum puan ve dubleyle taçlanan zaferle tamamlamış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz ” açıklamasını yaptı.

2013 yılında hem Pilotlar Şampiyonluğu’nu hem de Takımlar Şampiyonluğunu kazanarak başarılarına yenilerini ekleyen Castrol Ford Team Türkiye, 2014 sezonun İzmir’de 12-13 Nisan tarihlerinde düzenlenen ilk yarışından da zaferle ayrıldı. 28 ulusal, 8 historic ve 20 mahalli ekibin start aldığı Ege Rallisi, 120.6 km’si özel etap olmak üzere toplam 485.2 km uzunluğuna sahip tuzaklarla dolu asfalt zemini ve pilotajı ön plana çıkartan bir ralli olmasıyla dikkat çekiyordu. 10 otomobille Ege Rallisi’nde start alan Castrol Ford Team Türkiye, genç pilotları Murat Bostancı ve Orhan Avcıoğlu ile İzmir’den duble yaparak döndü. 

4 etabın koşulduğu ve zirveyi hedefleyen 5 önemli pilotun start aldığı ilk günü Ford Fiesta S2000’le lider olarak tamamlayan Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi, yarışın 2. gününde de kontrollü bir strateji ve dengeli bir pilotaj sergileyerek podyumun ilk sırasında yer almayı başardı. Castrol Ford Team Türkiye takımında Ford Fiesta S2000 yarışan ve zirveyi ısrarla kovalayan Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi ise ikincilik kürsüsüne çıkmaya hak kazandı. 

Castrol Ford Team Türkiye adına Ege Rallisi’nde start alan 10 otomobilin tamamı finiş görürken “Gençler” birinciliği ve “2 Çeker” kupasını Ford Fiesta R2’yle lider tamamlayan Buğra Bağnaz-Burak Erdener ikilisi ise genel klasmanda da 8. olarak büyük bir başarının altına imza attı.

Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı: Güzel İzmir’den güzel sonuçlar alarak dönüyoruz!

Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, “2014 yılında Castrol Ford Team Türkiye olarak takımlar, pilotlar, gençler ve 2 çeker klasmanlarında şampiyon olmak istiyoruz. Bu anlamda Türkiye’nin en genç takımı unvanına sahip Castrol Ford Team Türkiye olarak Ege Rallisi’nde öncelikli hedefimiz Murat Bostancı ve Orhan Avcıoğlu’nun podyum görmesiydi. Zira Ege Rallisi’nde deneyimleri rakiplerine göre daha göreceli olan Murat Bostancı ve Orhan Avcıoğlu’nun Ege Rallisi’nde aldıkları ve zaferle taçlandırdıkları sonuçlar, gençlere öncelik veren takım anlayışımızın da başarısını bir kere daha kanıtlamıştır. “Gençler” birinciliği ve “2 Çeker” kupasında ise Ege Rallisi öncesinde Buğra Bağnaz-Burak Erdener  ve Ümit Özdemir-Afşin Baydar ikilisinin başarılı sonuçlar almasını bekliyorduk. Bu noktada Ege Rallisi’nin hem ilk gün hem ikinci gün sonunda sporcularımızın elde ettiği başarılı sonuçlar, beklentilerimizde ne kadar haklı olduğumuzu da ispatladı” dedi.       

Castrol Ford Team Türkiye olarak bu sene başta ana sponsorlar Castrol Türkiye ve Pirelli’nin yanı sıra Kale Oto, Borusan Lojistik, Setur, Ağaçlı Grup ve Parıltım Yemek’e ek olarak İnci Akü markası da dâhil olduğuna hatırlatan Bostancı,  yarış zamanlarında pilotlar ve co-pilotları da dâhil edildiğinde yaklaşık 60 kişiye varan bir ekiple tam motivasyonla çalışmalarını sürdürdüklerini hatırlattı.  Sezonunun ilk yarışı olan Ege Rallisi’nde zirveyi domine eden Castrol Ford Team Türkiye, kalan 6 zorlu yarışta da yine zirvede yer alarak şampiyonluklarla sezonu tamamlamayı hedefliyor.

 PİLOTLAR ŞAMPİYONASI PUAN DURUMU;

MURAT BOSTANCI  20

ORHAN AVCIOĞLU  17

BURAK ÇUKUROVA 15

YİĞİT TİMUR              13

UĞUR SOYLU             11

TAKIMLAR ŞAMPİYONASI;

CASTROL FORD TEAM TÜRKİYE 45

TOK SPOR                                       28

PEGASUS RACİNG                         10

Bu haber 3190 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Brisa’dan 3 yeni elektrikli araç şarj istasyonu daha... 07.12.2021
Atık Yağlar Ormana Dönüşüyor!... 07.12.2021
Akaryakıtta denetimler EPDK'nin yetkilendirdiği şirketler aracılığıyla yapılacak... 07.12.2021
ExxonMobil, Permiyen Havzasında net sıfır emisyon elde etme sözü verdi... 07.12.2021
Sanko Enerji ‘Marka Görünümü’ Yenilendi ... 07.12.2021
Enerjide Kooperatif Çalışmaları Önem Kazanıyor... 07.12.2021
SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi: Türkiye 2050’de Yeşil Hidrojen İhraç Edebilir... 07.12.2021
UYGAR Tora Malatya Bölge Servisini Tanıyalım... 07.12.2021
TÜBİTAK SAGE ve DASAL Havacılık Teknolojilerinden Önemli İş Birliği... 07.12.2021
Mercedes-Benz Türk, eğitim programı ile EGO sürücülerini ve teknik personelini yeni araçlara hazırlıyor... 07.12.2021
ASİS Otomasyon, OSB Yıldızlarında Üç Kategoride Derece Kazandı ... 07.12.2021
Saudi Aramco, doğalgaz boru hattı ağındaki %49 hissesini sattı... 07.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.