Haber Ekonomi

Haberler > Elektrik Başlıkları

Solarex İstanbul 2014 fuarında GENSED standına ilgi yoğundu!

Güncelleme :16.04.2014

İhlas Fuarcılık tarafından 10-12 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde, Solarex İstanbul - 7.Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı düzenlendi. Gerçekleşen bu fuarda GENSED standına ve GENSED tarafından fuarın 2.günü organize edilen oturumlara ilgi oldukça yoğundu.

Fuarın açılışını, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sn.Selahattin Çimen, GENSED Başkanı Sn.Prof.Dr.Şener Oktik, GÜNDER Başkanı Dr.Kemal Gani Bayraktar ve İhlas Fuarcılık Genel Müdürü Sn.Ahmet Kızıl gerçekleştirdi. Ardından yetkililer, birlikte açılış kurdelesini kestiler. GENSED standını ziyaret eden Enerji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sn.Selahattin Çimen, GENSED Başkanı Sn.Prof.Dr.Şener Oktik’ten dernek hakkında bilgi aldı. 

Fuar kapsamında dernek standına üyeler ve diğer ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. GENSED üyesi 40’a yakın firma Solarex 2014’te stand açarken, stand açmayan üyelerimiz sektör ile buluşmalarını dernek standında gerçekleştirdi. GENSED standını ziyaret eden fotovoltaik sektöründeki kurumsal, bireysel yerli ve yabancı ziyaretçilere dernek çalışmaları hakkında bilgi verildi. Ayrıca, uluslararası yayın yapan “Solarpv Tv” tüm röportajlarını dernek standında gerçekleştirdi.

Fuarın 2.günü olan 11 Nisan Cuma Pamukkale ve Kapadokya salonlarında geçekleştirilen tüm oturumlar GENSED tarafından organize edildi. EPDK, MGM, YEGM, TEDAŞ ve TEİAŞ kurumlarının yetkilileri ile Lisanslı ve Lisanssız Elektrik Üretimi hakkında yoğun katılımlı oturumlar düzenlendi. Ayrıca Finansman, Sigorta, Enerji Hukuku, Teşvikler, Alternatif Finansman ve Örgütlenme Modelleri hakkında da yetkililer tarafından önemli bilgilerin aktarıldığı yoğun katılımlı oturumlar gerçekleştirildi. Oldukça verimli ve yoğun geçen oturumlarda katılımcıların soruları cevaplandırıldı. Oturumlarda yapılan tüm sunumlara www.gensed.org adresindeki bilgi merkezinden ulaşabilirsiniz.

Bu haber 3339 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Sanko Enerji Grubu Mut Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesine Robotik Kodlama Sınıfı Yaptırdı ... 29.11.2021
Shell & Turcas’da Üst Düzey Atama... 29.11.2021
Otokar, kara sistemlerindeki kabiliyetlerini Güney Amerika'da tanıtacak... 29.11.2021
PETRONAS, bir kez bile yağ değişimine ihtiyaç duymadan 11.927 km’lik PETRONAS Urania ROADSHOW'unu tamamladı... 29.11.2021
Ahlatcı Holding, Enerji Dağıtım Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü’nü kazandı... 29.11.2021
Cumhuriyet’in Yetiştirdiği İş İnsanları Hayallerindeki Türkiye’yi Anlattı TÜRKONFED 17’nci Yılında ATA’nın Huzuruna Çıktı... 29.11.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.