Haber Ekonomi

Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

Dubai Merkezli Allied Transport’un Hava Kargo Yatırımında Tercihi Talson

Güncelleme :20.05.2014

TIRSAN Treyler A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu  ‘bu yıl ilk defa yabancı bir müşterimiz için teslimat töreni yapıyoruz. 2014 yılı Tırsan’ın yurtdışı pazarlara her zamankinden daha fazla odaklandığı bir yıldır. Özellikle yurtdışı için yeni ürün geliştirmek ve yurtdışındaki müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler sunmak en önemli hedeflerimizden biridir dedi.

Tırsan, 15 Mayıs Perşembe günü Samandıra Genel Müdürlüğünde gerçekleştirdiği basın toplantısı ile Allied Transport ‘a teslimatını yaptığı 17 adet FNA sınıfı ATP sertifikalı Talson kutu aracı ve 33 adet Talson Hava Kargo Mega Semi-Treylerin satışını duyurdu. Toplantı, Tırsan Treyler A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Allied Transport Yönetim Kurulu Başkanı Ali Beyat ve Tırsan Yurtdışı Satış Müdürü Mehmet Önen’in katılımı ile gerçekleşti.

30 yıldır hava kargo alanında uzmanlaşan Tırsan’ın Talson markası ile ürettiği kutu tipi araçları, müşteri ihtiyaçlarına uygun tüm teknik özelliklere sahiptir. Hava kargo taşımacılığının yoğun olduğu Almanya ve Hollanda’  da pazar lideri olan Talson, Avrupa’nın en iyi hava kargo firmaları tarafından tercih edilmektedir. Allied Haulage Group şirketine bağlı Birleşik Arap Emirlikleri’nin önde gelen  lojistik firması Allied Transport’un tercihi de Talson FNA Kutu ve Talson Mega Semi-Treylerleri olmuştur.

Uluslararası Lojistik Firmalarının Tırsan’ı Tercih Etmesi Memnuniyet Verici

TIRSAN Treyler A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu toplantıda yaptığı açıklamada ‘Bu yıl ilk defa yabancı bir müşterimiz için teslimat töreni yapıyoruz. 2014 yılı Tırsan’ın yurtdışı pazarlara her zamankinden daha fazla odaklandığı bir yıldır. Özellikle yurtdışı için yeni ürün geliştirmek ve yurtdışındaki müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler sunmak en önemli hedeflerimizden biridir. Bu anlamda 2013 yılında Comvex fuarında FNA sınıfı ATP sertifikalı Talson kutu aracımızı müşterilerimize sunduk. Fabrikamızda Temmuz ayında Talson araçlarımızın üretim için yeni ve büyük bir yatırım daha yapacağız’ dedi. Nuhoğlu’  Talson araçlarımızın bu sene ilk defa Dubai’ye 50 adetlik teslimatını gerçekleştirdik. Uluslararası bir firmanın bizim araçlarımızı kullanıyor olması oldukça memnuniyet verici’ diye belirtti.

Talson İle Emirates Hava Yollarının Kargo Taşımacılığını Yapacağız

Allied Transport Yönetim Kurulu Başkanı Ali Beyat gerçekleştirilen basın toplantısında ‘Firmamız, 40 yıldır Birleşik Arap Emirlikleri ile birlikte bütün körfez bölgesine kara nakliyeciliğinin her alanında lojistik hizmeti vermektedir. Teslim aldığımız Talson treylerleri ile dünyanın en iyi hava yollarından biri olan Emirates Hava Yollarının kargo taşımacılığını yapacağız. Talson araçlarına yapmış olduğumuz yatırımdan sonra hava kargo taşımacılığı sektöründe artık bizde büyük bir oyuncu olacağız’ diye belirtti.

Beyat. Tırsan ile işbirliğimiz çok önemli firmalar tarafından verilen tavsiyeler üzerine 1 yıl önce başladı. Görüştüğümüz diğer üretici firmalardan Tırsan’ı ayıran en önemli özellik markaya karşı duymuş olduğumuz güven ve zaman içerisinde iki taraf arasında oluşan memnuniyet verici işbirliği bağı oldu. Firma olarak müşteri ihtiyacını karşılamak için belirlediğimiz teknik tüm özellikleri Tırsan araçları bize fazlasıyla sağladı’ dedi.

Tırsan ile olan işbirliğini ileriki dönemlerde de devam ettirmek istediklerini vurgulayan Beyat ‘Tırsan, çok geniş bir ürün gamına sahip ve diğer ürün gruplarındaki araçlarını da yapmış olduğumuz farklı taşımacılık alanlarında kullanmayı düşünüyoruz’ dedi.

Talson Hava Kargo Mega Semi-Treyler:

Araç dış yüzeyi alüminyum panellerden oluşmaktadır bu sayede korozyon ve aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdır.

Talson Hava Kargo Mega aracında Talfix paneller bulunmaktadır. Bu paneller kendine özgün yapısı ile araç içini maksimum verimlilikte kullanmayı sağlar.  

Talfix paneller sayesinde yük sabitleme ve çift kat oluşturma gibi esnek çözümler sunmaktadır.

Talson’un kendine has şasi yapısı sayesinde müşterilerine hafiflik avantajı sunmaktadır. Bu avantaj ile araç dolu iken daha fazla yükleme imkanı sağlarken, boş iken daha az yakıt tüketimi olmaktadır.

Galvanizli şasi yapısı ile yıllar boyu paslanmadan kullanımına imkan sağlamaktadır.

Talson araçları kendine özel panel yapısı ile %20 daha az bakım-onarım imkanı sunar.

Avrupa’da yaygın olarak kullanılan Talson semi-treylerler, patentli Talstep®, Taldrive® ve Talfix® sistemleri ile kutu tipi taşımacılık alanında ayrıcalıklı çözümler sunmaktadır. Bu araçlar 3.030 iç net ile en büyük hava kargo paletlerinin bile rahatlıkla taşınmasına olanak sağlar. Uçak yapısı oval bir yapıya sahip olduğu için farklı hava kargo paletlerinin taşınmasını gerektirmektedir. Talson, taşınan hava kargonun tipine özel palet stoplama seçenekleri de sunabilmektedir. Allied firmasına satılan araçların sahip olduğu 1.150mm rampa yükleme yüksekliğine çıkabilme özelliği yükleme ve boşaltma işlemlerini maksimum verim ile en kısa sürede tamamlayabilmektedir. Ayrıca araçlarda yükleyici/ nakliyeci ve teslim edilecek firmanın uluslararası standartlarda sunulan sigorta ile korunmasını sağlayacak güvenlik mekanizmaları da mevcuttur. Arka girişte bulunan forklift, yükünü karşılayan koruma plakası ile aracın zarar görmeden uzun süre kullanımına imkan sağlar. 

FNA Sınıfı ATP sertifikalı Talson Hava Kargo Mega Semi-Treyler:

FNA Sınıfı ATP sertifikalı Talson, 0° ; +12° aralığındaki ısı kontrollü taşımacılık için uygun, özel tasarımı hafif izolasyonlu panelleri ve 100 m³ hacim özellikleri ile gıda, ilaç, çiçek ve hava kargo taşımacılığında güvenli çözümler sunmaktadır. Talson özel kutu tasarımı ve hava kargo taşımacılığında kullanılan roller taban ile Avrupa’da FNA sınıfı ATP sertifikası alabilen ilk firmadır. Rakiplerine göre 1.500 kg hafifliği sayesinde daha fazla yük taşıma imkanı sunan Talson FNA yüksüz taşımalarda da yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Kendine özgü kutu yapısı sayesinde 3.033 mm iç net özelliği ile gabari sınırlarını aşmadan Avrupa’da taşıma yapabilmektedir. 30 yıldır hava kargo alanında uzmanlaşan Talson müşteri ihtiyaçlarına uygun geniş ürün gamına sahiptir. Hava kargo taşımacılığının yoğun olduğu Almanya ve Hollanda’da Talson markası pazar lideridir.

Dubai merkezli Allied Transport 1920 yılında kurulmuştur. Firma, konteyner taşımacılığı, sıcaklık kontrollü kargo, hava kargo, araç, proje ve perakende taşımacılığı gibi birçok alanda lojistik hizmeti vermektedir.

Bu haber 3737 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Schneider Electric, Geleceğin Şebekeleri için Geliştirdiği Yeni Nesil Teknolojileri Tanıttı... 28.01.2022
SEDAŞ’ın Kadın Enerjisi “Next” projesinde başvurular devam ediyor... 28.01.2022
Karsan, Otonom e-ATAK ile Kuzey Avrupa’ya Giriş Yaptı! ... 28.01.2022
SENTRUM projesi Küçükköy'de yeşil çözümler ve enerji verimli yatırımları teşvik ediyor... 28.01.2022
Otonom sürüş: Bosch ve Volkswagen’in yan kuruluşu Cariad, kapsamlı ortaklık konusunda anlaştı... 28.01.2022
Akaryakıt Bayileri, Kriz Haline Gelen Marj Sorununu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'la görüştü ... 28.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.