Haber Ekonomi

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş Anamur’dan Kıbrıs Girne’ye Yüzdü!

Güncelleme :21.07.2014

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş, kuruluşunun 40. yılında iş dünyasının dikkatini KKTC’ye çekmek için Mersin Anamur’dan Kıbrıs Girne’ye 90 kilometrelik mesafeyi hiç uyumadan 40 saatte yüzdü.

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş, kurtuluşunun 40. yılında iş dünyasının dikkatini KKTC’ye çekmek amacıyla, Mersin Anamur’dan Kıbrıs Girne’ye kadar yüzdü. 18 Temmuz Cuma günü saat 19.00’da Anamur’dan yüzmeye başlayan Vakkas Altınbaş, 20 Temmuz Pazar günü saat 16.30’da Girne’ye vardı. Altınbaş’ı Girne’de ailesi ile birlikte coşku dolu, kabalık bir halk kitlesi karşıladı.

“Yavru Vatan’a sahip çıkın”

Anamur’dan Girne’ye uzanan yaklaşık 90 km.’lik mesafeyi 40 saatte, hiç uyumadan yüzen Vakkas Altınbaş, işadamlarına şöyle seslendi:

“Mersin Anamur’dan Kıbrıs Girne’ye yüzerek 40 saatte geldim. İşte Kıbrıs Türkiye’ye bu kadar yakın. Yatırım için uzaklara gitmeye gerek yok. Kıbrıs turizm, eğitim, sağlık turizmi ve bunlar gibi birçok alanda yatırım için çok elverişli. Gelin sizler de burada yatırımlarınızı yapın, istihdam yaratın ve dünyanın ambargo uyguladığı Yavru Vatan’a sahip çıkın.” 

Yüzmeyi yeni öğrendi

Hiç yüzme bilmeyen biri olarak bir buçuk yıl önce ders almaya başladığını da aktaran Vakkas Altınbaş, “Türkiye’den Kıbrıs’a yüzerek aynı zamanda, yaşı ne olursa olsun bir insanın azmettiği zaman hedefine ulaşmakta hiçbir şeyin engel olamayacağını da göstermiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum.” dedi. Mersin Anamur’dan Kuzey Kıbrıs Girne’ye özel olarak yaptırılan bir kafes içinde ve dünya rekortmeni olan antrenörü Mert Karabetça eşliğinde hiç uyumadan  yüzen Vakkas Altınbaş’ın, sağlık sponsorluğunu ise Kolan Gurup üstlendi.

 

 

 

Bu haber 3796 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Sanko Enerji Grubu Mut Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesine Robotik Kodlama Sınıfı Yaptırdı ... 29.11.2021
Shell & Turcas’da Üst Düzey Atama... 29.11.2021
Otokar, kara sistemlerindeki kabiliyetlerini Güney Amerika'da tanıtacak... 29.11.2021
PETRONAS, bir kez bile yağ değişimine ihtiyaç duymadan 11.927 km’lik PETRONAS Urania ROADSHOW'unu tamamladı... 29.11.2021
Ahlatcı Holding, Enerji Dağıtım Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü’nü kazandı... 29.11.2021
Cumhuriyet’in Yetiştirdiği İş İnsanları Hayallerindeki Türkiye’yi Anlattı TÜRKONFED 17’nci Yılında ATA’nın Huzuruna Çıktı... 29.11.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.