Haber Ekonomi

Haberler > Elektrik Başlıkları

Güneş Enerji Santrali yatırımları hakkında iyileştirmeler üst düzey katılımla görüşüldü...

Güncelleme :12.08.2014

Güneş enerjisi alanında üretim tesisi kurmak için yapılan başvuru süreçlerinde yaşanan aksaklık ve gecikmelerin giderilmesine dönük çözümlerin dile getirildiği toplantı 5 Ağustos’ta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda gerçekleştirildi.

Güneş enerjisine dayalı üretim tesisi kurmak için yapılan başvuru süreçlerinde bir takım aksamalar ve gecikmeler yaşanmakta olup, yaşanan bu aksaklıkların gözden geçirilmesi ve yatırımların hızlandırılması için yapılması gerekenler hususunda görüş alışverişinde bulunmak üzere Sayın Müsteşar Yardımcımız Selahattin Çimen Başkanlığında 5 Ağustos 2014 tarihinde saat 14:00’ de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 2 nolu salonunda konu ile ilgili Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından üst düzey temsilcilerin katılımı ile bir toplantı düzenlenmiştir.

Toplantıda GENSED adına Yönetim Kurulu Üyemiz Erinç KISA ve GÜNDER adına Faruk TELEMCİOĞLU sektörün sorunlarına ve geleceğine ilişkin bir sunum yapmış ve katılımcılar tarafından katkılar sunulmuştur. 

Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü'nden Genel Müdür Yusuf YAZAR, Yenilenebilir Daire Başkanı Sebahattin ÖZ, Enerji Uzmanları Mustafa ERKEÇ, Hakan AKATA, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan Elektrik Piyasası Dairesi Başkanı Uğur CİNGİ, Yenilenebilir Grup Başkanı Refik TİRYAKİ, Yenilenebilir Enerji Uzmanı Mert Ş. DEMİR, Enerji İşleri Genel Müdürlüğü’nden Ergün AKALAN ve Enerji Uzmanı Ömer DEMİRKOL, TEİAŞ Genel Müdürlüğü’nden Gülden SAMANCIOĞLU ve sektör katılımcılarıyla son derece verimli geçen ve devamını dilediğimiz toplantıda önümüzdeki dönemde Güneş Enerjisi Santrallerinin daha kolay hayata geçirilmesi için ne gibi iyileştirmeler ve yeni düzenlemeler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Toplantı Sonunda Sayın Müsteşar Yardımcımız Selahattin Çimen güneş enerjisine Bakanlık olarak verilen önemi vurgulayarak, ilki yapılan bu değerlendirme ve planlama toplantılarının son derece faydalı bulduğunu ve devam edeceğini belirtmiş ve katılımcılara teşekkür etmiştir.

GENSED olarak bizde ülkemizin yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından en önemlilerinden biri olan güneş enerjisi konusunda sektörün her alanında hizmet veren ve yatırım yapan tüm üyelerimiz adına konu ile ilgili tüm Kamu Kurum ve Kuruluşları ile işbirliği içinde olacağımızı bildirir, güneşli günler dileriz.

Bu haber 2879 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Habur Sınır Kapısı Pandemiye Rağmen, Tır Giriş-Çıkışlarında Türkiye Rekoru Kırdı!... 02.12.2021
OPEC+ grubunun petrol üretimi artışında 'temkinli' yaklaşımını sürdürmesi bekleniyor... 02.12.2021
Türkiye Rüzgar Enerjisinde Rekor Bir Yılı Daha Geride Bırakıyor... 02.12.2021
UTİKAD Mersin’de Üyeleri İle Bir Araya Geldi... 02.12.2021
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de Görev Değişimi... 02.12.2021
Anadolu Isuzu’dan Anex Tour’a 17 yeni NovoLux otobüs teslimatı... 02.12.2021
Mercedes-Benz Türk, Dünya Şoförler Günü’nü kutluyor... 02.12.2021
Jeotermal enerjide 2 bin megavatlık potansiyel kapasite yatırıma dönüşmeye hazır... 02.12.2021
Sanko Enerji Grubu ‘Güneydoğu Enerji Forumu’nun Ana Sponsorluğunu Üstlenecek... 02.12.2021
CK Enerji Boğaziçi Elektrik, 24 Akülü Sandalye Şarj İstasyonu İle Engelli Vatandaşların Yanında... 02.12.2021
Rüzgar Enerjisi Türkiye Elektrik Üretiminin %22,3’ünü Sağladı... 02.12.2021
AB farklı çıkarlar nedeniyle enerjide birlik olamıyor... 02.12.2021
Petrol Ofisi’nde CHRO’luk görevine Burcu Yüksel Kocagöz atandı... 02.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.