Haber Ekonomi

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

BP Türkiye ve BTC Boru Hattı Uluslararası Alanda Üç Ödül Birden Aldı

Güncelleme :22.08.2014

 BP Türkiye ve işleticisi olduğu Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı, dünyadaki en başarılı kurumların projelerinin ödüllendirildiği,Stevie Uluslararası İş Ödülleri tarafından iki kategoride üç bronz ödüle layık görüldü.

Toplumsal sorumluluk ve çevre bilinci ile hayata geçirilen BP Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu, İskenderun Körfezi’nde Endüstriyel Simbiyoz Projesi ve Boru Hattında Değişen Yaşamlar belgesel filmi, küresel iş dünyasının en prestijli organizasyonlarından biri olan Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde iki ayrı kategoride üç bronz ödül aldı. BP Türkiye, ödüllerini 10 Ekim 2014, Cuma günü Paris’te düzenlenecek törenle alacak.

 BP’nin, faaliyette bulunduğu ülkelerin toplumlarına gösterdiği duyarlı yaklaşımla, sürdürülebilir gelişimi hedeflediğini belirten BP Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Murat LeCompte, “BP olarak enerji üretimi ve kullanımının yanı sıra kalkınma, istihdam, kapasite geliştirme, çevre, tarım, aile, sağlık ve yol güvenliği gibi pek çok farklı konuda yüzlerce projeye önderlik edip, bu projeleri paydaşlarımızla birlikte hayata geçirdik. Uzun soluklu projelerimizi halen sürdürülebilir bir şekilde uygulamaktayız. Bu zamana kadar yaptığımız çalışmaların uluslararası arenada önemli bir kurum olan Stevie Uluslararası İş Ödülleri tarafından ödüllendirilmesi hem BP ailesini hem de BTC Boru Hattı’ndaki iş ortaklarımızı onurlandırdı. Ayrıca sağladığı yüksek motivasyon sayesinde, BP olarak, yaptığımız her projede topluma karşı olan sorumluluk bilincimizin katlanarak arttığını düşünüyoruz” dedi.

 BP’nin ‘Yol Güvenliği Projesi’ ödüllendirildi

Avrupa Kıtası Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi dalındaki bronz ödül, BP Türkiye’nin Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu’na verildi. BP Türkiye’nin çocuklarda trafik  bilinci oluşturma hedefiyle 16 yıldır sürdürdüğü BP Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu, 4-8 yaş grubuna yönelik yol güvenliği konusunda 1,5 milyonun üzerinde öğrenciye ulaştı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen proje kapsamında, Afajans Görsel ve Sanatsal İletişim Danışmanlığı tarafından, eğitimde tiyatro uygulamaları tekniğiyle hazırlanan “Konuşan Trafik” oyunu Türkiye’nin dört bir tarafında sahnelendi.

İskenderun’daki toplumsal yatırım Paris’te ödüllendirildi

Avrupa Kıtası Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi ödülünü alan BTC’nin, Bölgesel Kalkınma Girişimi kapsamında destek verdiği İskenderun Körfezi’nde Endüstriyel Simbiyoz Projesi sayesinde, şirketler arasında ortak risklerin yönetilmesi için işbirliği ve dayanışmayı amaçlayan yenilikçi bir yaklaşım hayata geçirildi. Proje kapsamında sekiz örnek uygulamayla, yılda ortalama 330 bin ton endüstriyel atığın değerlendirilebileceği görüldü. Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ortaklığı ile İskenderun Körfezi’ndeki Sanayi bölgesinde gerçekleştirilen projede, yılda 280 bin ton ürün üretilerek 6 milyon ABD doları net kazanç sağlanabileceği ortaya kondu. 27 farklı kuruluş çalışmalara dahil olurken, beş üniversite projeye doğrudan katkı verdi. Proje sayesinde yıllık 37 bin ton karbon azaltımının yanısıra 6 bin 500 metreküp su tasarrufunun mümkün olduğu görüldü. Projenin başarısı endüstriyel simbiyoz yaklaşımın bölgesel kalkınma ajanslarının programlarına girmesini sağladı.

Bakü Tiflis Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı’nın 10 yıllık hikayesi

Video dalında ise bronz ödül alan, BTC Boru Hattında Değişen Yaşamlar belgeselinde, boru hattı güzergahındaki 10 il ve 330 yerleşimde yöre halkının yaşamını iyileştiren ve 126 yerel örgütle işbirliği yaparak ön plana çıkarılan projelerin hikayeleri ele alındı. Encore İletişim Danışmanlığı tarafından koordine edilen belgesel, 10 yıllık projenin tarihi görsel belgesi olarak arşivlere geçti.

Bu haber 3321 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Sanko Enerji Grubu Mut Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesine Robotik Kodlama Sınıfı Yaptırdı ... 29.11.2021
Shell & Turcas’da Üst Düzey Atama... 29.11.2021
Otokar, kara sistemlerindeki kabiliyetlerini Güney Amerika'da tanıtacak... 29.11.2021
PETRONAS, bir kez bile yağ değişimine ihtiyaç duymadan 11.927 km’lik PETRONAS Urania ROADSHOW'unu tamamladı... 29.11.2021
Ahlatcı Holding, Enerji Dağıtım Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü’nü kazandı... 29.11.2021
Cumhuriyet’in Yetiştirdiği İş İnsanları Hayallerindeki Türkiye’yi Anlattı TÜRKONFED 17’nci Yılında ATA’nın Huzuruna Çıktı... 29.11.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.