Haber Ekonomi

Haberler > Otomotiv-Lastik Başlıkları

Akıllı Akü’ye Almanya’da Yoğun İlgi

Güncelleme :24.09.2014

Otomotiv sektörünün en güçlü ülkesi Almanya-Frankfut’ta düzenlenen, Uluslararası Otomotiv Yedek Parça ve Aksesuarları Fuarı Automechanika’da, Türk firmaları gövde gösterisi yaptı. Fuarda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteklediği Ar-Ge Merkezi’nde sektörde fark yaratan birçok proje üreten Yiğit Akü de yer aldı. Yiğit Akü’nün Türk mühendisler tarafından tasarlanan Prestij V3 ‘Akıllı Akü’ ürünü, fuarda en dikkat çeken ürünler arasındaydı.

Yedek parça, otomobil aksesuarları, otomotiv donanımları gibi otomotiv yan sanayi sektörüne dair birçok yenilikçi ürünün sergilendiği Automechanika Frankfurt Fuarı’nda yenilikçi ürünleriyle Yiğit Akü de yer aldı. Yiğit Akü’nün, fuarda sergilediği, cep telefonu ile bluetooth üzerinden bağlantı kurulabilen, şarj durumunu göstermesinin yanı sıra en yakın servis ve bayi noktalarına da erişimi kolaylaştıran Prestij V3 ‘Akıllı Akü’  ürünü ziyaretçilerden tam not aldı.  Bunun yanı sıra Jel Akü de ziyaretçileri standına çekti.

Teknolojik Başarılarıyla Sektörde Fark Yaratıyor…

Yiğit Akü dünyanın otomotiv yan sanayine yön veren fuarlarından olan Automechanica Frankfurt’a katılarak ürünleri uluslararası arenada tanıttı. 71 ülkeden 5 bine yakın katılımcıdan biri olduğu fuarda, dünyada patenti sadece Yiğit Akü’ye ait olan Prestij V3 ürünü ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Akıllı Akü, akünün mevcut şarj durumunu ve kullanıma uygun olup olmadığını, Bluetooth teknolojisi aracılığıyla akünün araca takılmasının ardından mobil uygulama üzerinden sürücülere anında bildirme özelliğine sahip. Bunun yanı sıra çevreci Jel Akü de fuarda dikkat çeken ürünler arasındaydı. Yiğit Akü, her yıl en az bir inovatif ürünü sektöre kazandırarak, ürünlerini dünya çapındaki müşterilerine tanıtmaya, teknolojik başarılarıyla sektörde fark yaratmaya devam edecek.

Bu haber 2370 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Mercedes-Benz Türk’ün yılın en büyük kamyon teslimatı Hüner Grup’a yapıldı ... 29.09.2020
Petronas Pist Laboratuvarı Yarış Dünyasına Katkı Sağlıyor!... 29.09.2020
Sanko Enerji Salihli’de Robotik Kodlama Sınıfı açtı... 29.09.2020
Mobil Oil Türk A.Ş. ile WEConnect International’dan Şirket Sahibi Kadınlara Network Desteği!... 29.09.2020
CW Enerji, Karadeniz’in en büyük Güneş Enerji Santrali’ni kurdu... 29.09.2020
Otopratik’ten Araç Sahiplerine Özel İndirim Kampanyası... 29.09.2020
IVECO’dan Kormad’a 3 adet Trakker Teslimatı... 29.09.2020
UTİKAD Tarihinde Bir İlk… ... 29.09.2020
Allison otobüs filolarına eGen Flex'i sunuyor... 29.09.2020
Doğalgaz Yerine Isı Pompası Kullanmak Isıtma Masrafını Azaltır Mı?... 29.09.2020
Akaryakıt Pompasına Kadın Eli Değdi... 29.09.2020

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.