Haber Ekonomi

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Castrol Ford Team Türkiye’den Bir Şampiyonluk Daha!

Güncelleme :07.11.2014

 Buğra Banaz, Türkiye Ralli 2 Çeker Kupası Şampiyonu Oldu! Ülkemize yeni ralli pilotları kazandırma konusunda önemli bir misyona sahip olan “şampiyonlar yurdu” olarak anılan Castrol Ford Team Türkiye, 2014 sezonunda elde ettiği şampiyonluk sayısını 3’leyerek büyük bir başarıyla tamamladı. 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası kapsamında hem takımlar hem de pilotlar klasmanında şampiyon tamamlama başarısını gösteren Castrol Ford Team Türkiye, 2 çeker kupasını da evine götürmeye hak kazandı. 2014 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası 7. yarışı ve Türkiye Ralli Şampiyonası son yarışı Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde şampiyon takım adına yarışan Buğra Banaz-Burak Erdener ikilisi, aldıkları puanlarla sezonu lider olarak tamamlayarak kupanın sahibi oldular. 

Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, takım olarak ilk günden bu yana genç ve yetenekli pilotları Türk motor sporlarına kazandırmak için çaba sarf ettiklerini ve çok önemli isimleri kazandırdıklarını mutlu olduklarını ifade etti. Serdar Bostancı “21 yaşındaki genç pilotumuz Buğra Banaz’ın elde ettiği şampiyonluk, kendisinin gelecek yıllarda gerçekleştirmesini hedeflediğimiz daha büyük başarıların habercisidir. 2014 sezonunu Castrol Ford Team Türkiye olarak 3 şampiyonluk ile tamamladık, gelecek sene ise başarılarımızı bir üst seviyeye çıkartmayı hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son yarışı olan Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde güçlü rakiplerine karşı İki Çeker ikincisi olmayı başaran Buğra Banaz-Burak Erdener ikilisi, “2014 Türkiye Ralli 2 Çeker Kupası Şampiyonu” unvanını elde etti. Bu sonuçla Castrol Ford Team Türkiye, hem takımlar hem de pilotlar klasmanında şampiyon olma başarısına ek olarak “2 Çeker Kupası” şampiyonluğunu da ekleyerek bir sezonda “hat-trick” yapma başarısı gösterdi. 2014 sezonunda Ford Fiesra R2’siyle şampiyona klasmanında aynı zamanda 44,7 puan toplayarak sezonu 10. sırada tamamlama başarısını gösteren Buğra Banaz-Burak Erdener ikilisi, gelecek sezonlarda Castrol Ford Team Türkiye adına daha büyük başarılara imza atabileceklerini de kanıtlamış oldular. 

Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, takım olarak ilk günden bu yana genç ve yetenekli pilotları Türk motor sporlarına kazandırmak için çaba sarf ettiklerini ve çok önemli isimleri kazandırdıklarını mutlu olduklarını ifade etti. “ Castrol Ford Team Türkiye adına bu sezon şampiyon olan Murat Bostancı ve şampiyona üçüncüsü Orhan Avcıoğlu bizim kendi yetiştirdiğimiz pilotlardır. Bununla birlikte sezonu ikinci sırada tamamlayan Yağız Avcı’da yine eski bir Castrol Ford Team Türkiye pilotudur. Burak Çukurova ve Emre Yurdakul gibi daha pek çok önemli isimlerin zamanında yer aldığı Castrol Ford Team Türkiye, ülkemize yeni ralli pilotları kazandırma konusunda önemli bir misyona sahip olduğu için adeta “şampiyonlar yurdu” olarak anılmaktadır. 21 yaşındaki genç pilotumuz Buğra Banaz’ın elde ettiği şampiyonluk, kendisinin gelecek yıllarda gerçekleştirmesini hedeflediğimiz daha büyük başarıların habercisidir. Elbette Buğra Banaz’ın bu başarılı sonucu elde etmesindeki en önemli etkenlerden birisi de co-pilotu Burak Erdener’in tecrübesi ve Buğra’yı doğru bir şekilde yönlendirmesidir. 2014 sezonunu Castrol Ford Team Türkiye olarak 3 şampiyonluk ile tamamladık, gelecek sene ise başarılarımızı bir üst seviyeye çıkartmayı hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

Bu haber 3059 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Brisa’dan 3 yeni elektrikli araç şarj istasyonu daha... 07.12.2021
Atık Yağlar Ormana Dönüşüyor!... 07.12.2021
Akaryakıtta denetimler EPDK'nin yetkilendirdiği şirketler aracılığıyla yapılacak... 07.12.2021
ExxonMobil, Permiyen Havzasında net sıfır emisyon elde etme sözü verdi... 07.12.2021
Sanko Enerji ‘Marka Görünümü’ Yenilendi ... 07.12.2021
Enerjide Kooperatif Çalışmaları Önem Kazanıyor... 07.12.2021
SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi: Türkiye 2050’de Yeşil Hidrojen İhraç Edebilir... 07.12.2021
UYGAR Tora Malatya Bölge Servisini Tanıyalım... 07.12.2021
TÜBİTAK SAGE ve DASAL Havacılık Teknolojilerinden Önemli İş Birliği... 07.12.2021
Mercedes-Benz Türk, eğitim programı ile EGO sürücülerini ve teknik personelini yeni araçlara hazırlıyor... 07.12.2021
ASİS Otomasyon, OSB Yıldızlarında Üç Kategoride Derece Kazandı ... 07.12.2021
Saudi Aramco, doğalgaz boru hattı ağındaki %49 hissesini sattı... 07.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.