Haber Ekonomi

Haberler > Elektrik Başlıkları

Akenerji Akıllı Elektrik ile maliyetleri düşürüyor

Güncelleme :17.11.2014

Akenerji’nin Akıllı Elektrik yaklaşımı, müşterilerinin faaliyet gösterdikleri sektörlerdeki, rekabet güçlerini artırmalarına yardımcı olmak amacıyla oluşturuldu.

25 yıllık uzman, yenilikçi ve güvenilir kimliği ile Türkiye enerji sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan Akenerji, müşterilerinin ihtiyaçlarına özel geliştirdiği Akıllı Elektrik ürün ve hizmetleri ile optimum çözümler sunuyor.

Akenerji’nin Akıllı Elektrik yaklaşımı, müşterilerinin faaliyet gösterdikleri sektörlerdeki, rekabet güçlerini artırmalarına yardımcı olmak amacıyla oluşturuldu.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını sektör ve işletme özelinde değerlendirdiklerini belirten Akenerji Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Selim Güven, “Akıllı Elektrik yaklaşımı ile enerjinin ekonomik ve doğru tüketilmesine yönelik yeni ürün ve hizmetler geliştirdik. Bu kapsamda Enerji Verimliliği Danışmanlığı hizmeti ile sanayi ve ticarethane müşterilerimizi enerjinin verimli bir şekilde kullanımı konusunda bilgilendiriyor, ilgili projelerin etüt, analiz ve uygulama süreçlerinde onlara destek oluyoruz. Akenerji olarak, bu hizmetimizle müşterilerimizin maliyetlerinin önemli bir bölümünü oluşturan enerji tüketim kalemini azaltarak karlılıklarının artmasını amaçlıyoruz” dedi.

Akıllı Elektrik yaklaşımı ile sunduğu reaktif enerji yönetim hizmetleri sayesinde Akenerji’nin, firmalara reaktif enerji tüketimlerini izlemeleri ve yönetebilmeleri olanağını sağladığına işaret eden Güven, “Böylece, müşterilerin aylık faturalarının önemli bir bölümünü oluşturan reaktif ceza kaleminin etkin ve sürekli kontrolüne imkan vererek, ceza miktarını sıfırlama fırsatı sunuyoruz” dedi.

Ayrıca Akenerji, elektrik kullanımı sebebiyle oluşan karbon ayak izini sıfırlayan emisyon azaltım sertifikalarını sunduğu Karbon Nötr Elektrik ürünü sayesinde, müşterilerinin sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını desteklemektedir. Akenerji, yenilenebilir enerji yatırımları vasıtasıyla elde ettiği, uluslararası kurumlardan onaylı emisyon azaltım sertifikalarını, her türlü faaliyetlerinden oluşabilecek karbon ayak izini azaltmak veya sıfırlamak isteyen firmalara elektrik tedariğinden bağımsız olarak da sunabilmektedir.

Bu haber 2485 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Habur Sınır Kapısı Pandemiye Rağmen, Tır Giriş-Çıkışlarında Türkiye Rekoru Kırdı!... 02.12.2021
OPEC+ grubunun petrol üretimi artışında 'temkinli' yaklaşımını sürdürmesi bekleniyor... 02.12.2021
Türkiye Rüzgar Enerjisinde Rekor Bir Yılı Daha Geride Bırakıyor... 02.12.2021
UTİKAD Mersin’de Üyeleri İle Bir Araya Geldi... 02.12.2021
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de Görev Değişimi... 02.12.2021
Anadolu Isuzu’dan Anex Tour’a 17 yeni NovoLux otobüs teslimatı... 02.12.2021
Mercedes-Benz Türk, Dünya Şoförler Günü’nü kutluyor... 02.12.2021
Jeotermal enerjide 2 bin megavatlık potansiyel kapasite yatırıma dönüşmeye hazır... 02.12.2021
Sanko Enerji Grubu ‘Güneydoğu Enerji Forumu’nun Ana Sponsorluğunu Üstlenecek... 02.12.2021
CK Enerji Boğaziçi Elektrik, 24 Akülü Sandalye Şarj İstasyonu İle Engelli Vatandaşların Yanında... 02.12.2021
Rüzgar Enerjisi Türkiye Elektrik Üretiminin %22,3’ünü Sağladı... 02.12.2021
AB farklı çıkarlar nedeniyle enerjide birlik olamıyor... 02.12.2021
Petrol Ofisi’nde CHRO’luk görevine Burcu Yüksel Kocagöz atandı... 02.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.