Haber Ekonomi

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

60 ülkede 200’den fazla ortaktan oluşan ABT ağı Mobil 1’i tavsiye ediyor

Güncelleme :17.11.2014

Mobil 1, ABT “Hepsi Bir Arada Seti” tuning yaklaşımının bir parçası olarak ABT Sportsline akıllı tuning sürecine entegre oldu

Kempten, Bavyera’da geliştirilen tüm motorlar sadece Mobil 1 motor yağı ile dolduruluyor ve sonraki tüm servis dolumlarında Mobil 1 tavsiye ediliyor.

Mobil 1, motorunuz için kalite, ileri teknoloji, en iyi koruma ve yakıt tüketimini artırmadan daha iyi performans sağlaması nedeniyle tercih edildi.

Dünyanın önde gelen sentetik motor yağı markası Mobil 1™ ve Volkswagen Group araçlarının dünyadaki en büyük tuning şirketi olan ABT Sportsline başarılı ortaklıklarına Kempten’de tuning işlemi yapılan tüm ABT araçlarına Mobil 1 motor yağı doldurarak devam ediyorlar. Bu ortaklık, ABT’ın dünya çapında 60 ülkede 200’den fazla ortaktan oluşan ağını kapsıyor ve Volkswagen Group tarafından üretilmiş ve ABT tarafından tuning işlemi yapılmış VW Golf’ten Audi R8’e uzanan geniş bir yelpazede yüksek performanslı modelleri içeriyor.

Üstün performans sunmak amacıyla teknoloji geliştirmeye yönelik ortak bir tutku ve bağlılığa sahip olan ABT teknisyenleri ve mühendisleri, geliştirdikleri ve tuning işlemi yaptıkları tüm motorlara Mobil 1 yüksek performanslı tam sentetik motor yağı dolduruyorlar ve sonraki servis dolumlarının tamamında özellikle Mobil 1’i tavsiye ediyorlar.

ABT Sportsline CEO’su Hans-Jürgen Abt, “Yüksek kaliteli motor yağı otomobillerimiz için çok önemli. Mobil 1 sürtünmeyi azaltıp dayanıklılık sağlıyor, bunlar her koşulda performansı garantilemek için temel konular. Müşterilerimize en iyisini vermek istiyoruz ve konu motor yağıysa, tercihimiz Mobil 1.” diyor.

ABT’ın felsefesi, performansı maksimuma çıkarmaya ve motor verimini optimize etmeye dayanıyor. 730 beygir gücü üreten ABT RS6-R gibi üst düzey motorlarla yağ mükemmelliğinde yeni bir seviyeye çıkma gerekliliği ortadaydı.

Mobil 1, kalıntı oluşumunu azaltarak ve yüksek performanslı motorların güvenilirliğini ve dayanıklılığını artırarak en zorlu koşullarda bile kritik motor parçalarını koruyabildiği için ABT tarafından seçildi. Madeni yağlarla kıyaslandığında Mobil 1 sentetik motor yağı önemli motor parçalarını korumak için aşırı sıcaklıklarda hızla akar ve motor performansını maksimuma çıkarmak ve motor ömrünü uzatmak amacına yönelik tasarlanmıştır.

Stratejik Küresel Ortaklıklar (SGA) Yöneticisi Hauke Braack “ABT, ikisi de Volkswagen Group bünyesinde olan Audi ve VW’in uzun zamandır ortağı. Biz de kusursuz teknoloji sağlayıcısı, yağ pazarlamacısı ve tedarikçisi geçmişimiz sayesinde Mobil 1 yağlarının kazandıran teklifini sunmak üzere ABT ile çalışmalarımızı sürdürmek istiyoruz” diyor.

Bu haber 2939 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
“Türkiye’nin En İtibarlı İş Ortakları” açıklandı... 03.12.2021
Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’den kamyon modellerinde Aralık ayına özel fırsatlar... 03.12.2021
Çevreci, yenilikçi, genç ve dinamik Milangaz, yenilenen kimliği ile tüketicilerinin karşısında... 03.12.2021
Koç Tora Uşak Bölge Servisini Tanıyalım... 03.12.2021
Rüzgar Enerjisi Başkenti İzmir’de Büyük Buluşma ... 03.12.2021
Karbonsuz ekonomi için ilk adım enerji verimliliğinden geçiyor... 03.12.2021
Türkiye'nin yenilenebilir enerji kapasitesi 2026 sonuna kadar yüzde 53 artacak... 03.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.