Haber Ekonomi

Haberler > Ekipman Başlıkları

Tekser, ‘SGB’ Tank Kaçak Algılama Sistemleriyle Sıfır Kaçak Prensibine Devam Ediyor

Güncelleme :20.02.2015

SGB tank kaçak algılama sistemimiz basınçlı ve vakumlu olmak üzere iki tiptir diyen Anıl Altun, SGB ürünleri Alman son teknolojisi ile üretilir. Bu sayede yakıt sızıntısını haber vermekle kalmaz sızıntı oluşmadan önlem alınmasını ve yakıt kaybının önüne geçilmesi sağlanır dedi.
 

Tekser Elektrik Elektronik departman sorumlusu Anıl Altun temsilcisi oldukları Alman markası SGB tank kaçak algılama sistemine dair bilgiler verdi.
Bir akaryakıt istasyonunda kaçak oluşması her zaman ihtimal dahilinde bulunan bir durumdur. Bu kaçaklar, tesisatta veya akaryakıt tanklarında oluşabilir. Tesisatta ve tanklarda oluşabilecek kaçaklar için farklı çözümlerimiz mevcut. Bilindiği üzere tesisatlarda oluşabilecek kaçakları Incon ELLD(Elektronik hat kaçak algılama) sistemiyle tespit ediyoruz. Çift cidar tanklarda ise Alman SGB tank kaçak algılama sistemleri ile çözüm sunuyoruz.
SGB tank kaçak algılama sistemimiz basınçlı ve vakumlu olmak üzere iki tiptir. Gerek maliyet gerekse kurulum kolaylığı açısından basınçlı sistemler daha ergonomik olarak kabul edildiğinden, Tekser olarak müşterilerimize basınçlı sistem SGB ürünlerini tavsiye ediyoruz.   
 

Uzun Ömürlü ve Kolay Kullanım


Basınçlı sistemlerde tank kaçak algılama sistemi temel olarak dört bölümden oluşuyor. Bunlar, konsol ve hava kompresörü, manifold, kuru hava filtresi ve hava kanalları. SGB DL 330 konsolun içindeki düşük kuvvetli hava kompresörünün ürettiği hava, manifoldlar üzerinden geçerek ve hava borularının yardımıyla tank cidar arasına veya çift cidar tesisat borusu cidar arasına ulaşır ve sistem belli bir basınca ulaştıktan sonra kompresör kendini durdurur. Bu saatten sonra tank veya tesisat cidar arasındaki hava basıncının sabit kalması beklenir. Eğer bir basınç düşüşü yaşanıyorsa sistem alarm konumuna geçer. Tank veya tesisat cidar arasında oluşabilecek herhangi bir kaçak, kaçak algılama sistemi sayesinde anında tespit edilir ve sistem alarm vererek gerekli önlemlerin alınmasını sağlar.
 

Diğer ürünlere karşı avantajları


SGB ürünleri Alman son teknolojisi ile üretilir. Bu sayede yakıt sızıntısını haber vermekle kalmaz sızıntı oluşmadan önlem alınmasını ve yakıt kaybının önüne geçilmesi sağlanır. Cidar arasında sıvı bulunduran sistemler kaçak oluştuktan sonra haber vermekte veya kaçak iç cidarda meydana geldiyse sıvı yakıta karışarak akaryakıt ziyanına neden olmaktadır. Fakat SGB sisteminde iç veya dış cidarda oluşabilecek kaçak henüz oluşmadan basınç kaybı fark edildiği için yakıt kaybının da önüne geçilir.
Kullanılan son teknoloji kuru hava filtreleri sayesinde en üst düzey güvenlik uzun yıllar sağlanır
Kaçak algılama sistemlerinde önemli olan bir diğer konu ise kuru hava filtresidir. Bu noktada yüksek kalitede kuru hava filtreleri SGB tarafından üretilir. Kuru hava filtreleri basınçlı tank kaçak algılama sistemlerinin olmazsa olmazıdır.   


Çevre bilinci ve ekonomik boyutu


    Çevresel konuların önemini her geçen gün arttırdığı bir dönemde gelişen teknoloji ile tanklardan toprağa karışabilecek yakıt ve/veya zararlı kimyasalların önüne SGB tank kaçak algılama sistemiyle geçiyoruz. Akaryakıt fiyatlarının el yaktığı bir dönemde anında fark edilmeyen küçük ölçekli sızıntılar bile istasyon sahibine ve dağıtım firmalarına büyük maddi kayıplar yaratmaktadır. Özellikle çevreye karşı verilen zararlarda, devlet yaptırımlarının ağırlaştığı günümüzde bu tür kaygıların önüne geçebilmek SGB tank kaçak algılama sistemiyle mümkün.

 

Bu haber 3470 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
AKO Grup Üretime Yaptığı Yatırımla Büyüyor... 22.01.2022
Karsan’dan Kuzey Amerika Pazarı İçin Stratejik İş Birliği!... 22.01.2022
Kademeli Tarifede Günlük Enerji Tüketimine Dikkat Çekildi... 22.01.2022
BOTAŞ’tan sanayi tarifesine ay ortasında gizli zam... 21.01.2022
Doğalgaz Depolama Tesisleri Bu Günler İçin Var... 21.01.2022
Kimya Sektöründe Ar-Ge’yi Güçlendirecek İş Birliği Protokolü İmzalandı... 21.01.2022
"Yılın En İtibarlıları" ödüllerine kavuştu... 21.01.2022
Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor... 21.01.2022
Almanya doğal gaz stoklarını artırmayı hedefliyor... 21.01.2022
Fransız Enerji Şirketi "TotalEnergies" Myanmar'dan çekiliyor... 21.01.2022
Zorlu Elektrik Perakende Satış Şirketi’nden Plastik Kapak Toplama Kampanyasına destek... 21.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.