Haber Ekonomi

Haberler > Ekipman Başlıkları

Tora Petrol’ün 9. Geleneksel SEÇ Haftası Etkinlikleri Gerçekleştirildi

Güncelleme :09.03.2015

 Periyodik sağlık taramaları, teorik ve uygulamalı ilkyardım & yangın eğitimleri, İSG-SEÇ eğitimleri ile LPG Teknik personel eğitimlerini kapsayan Tora Petrol’ün 9. Geleneksel Seç Haftası Etkinlikleri 18-20 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirildi.
 

Geleneksel hale gelen 9. TORA SEÇ Haftası Etkinlikleri 18 - 20 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Tüm personellerin katılımı ile etkinlik 3 gün sürdü. Bu  kapsamda periyodik sağlık taramaları, teorik ve uygulamalı ilkyardım&yangın eğitimleri ve İSG-SEÇ eğitimleri yapıldı. Ayrıca Kimya Mühendisleri Odası tarafından LPG Teknik personel eğitimleri yenilendi.


Günümüzde SEÇ bilinci ve farkındalığın geliştirilmesi için uzun yıllara yayılan periyodik çalışmalar yapmak gerekmektedir. Katılımcıların da bu yönde olumlu görüşleri alındı. Yapılan bu çalışmaların sadece Tora için değil insana yapılan yatırımlar olduğundan uzun vade de her zaman toplum için faydalı olacağı kanısındayız.

Periyodik Sağlık Taramaları


Gerçekleştirilen sağlık taramaları kapsamında tüm saha ve merkez personelinin akciğer filmleri çekildi, tam kan sayımları yapıldı. Yüksek risk grubunda ve akaryakıt temas halinde bulunan saha ekiplerine ayrıca kanda kurşun, fenol, TCA (Triklorik asit) ve solunum fonksiyon testleri yapıldı.
Gürültü’ye maruz kalan saha ekipleri öncelikli olmak üzere risk altında ofis ve saha ekiplerine işitme testleri gerçekleştirildi. Yapılan taramalar ve iş yeri hekimi muayenesi sonucu herhangi bir rahatsızlığa ve hastalığa rastlanılmadı.

Yangın Eğitimleri


Yangın eğitimleri de yine her sene olduğu gibi HASSA firması tarafından teorik ve uygulamalı olarak verildi. Eğitmen Ayhan Sağ tarafından verilen eğitimler sonucunda tüm personele bire bir uygulamalı yangın söndürme eğitimine katıldı. Uygulamalı eğitimler Tora merkez önü otopark sahası boşaltılarak gerçekleşmiştir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri


Eğitimler Kalite&SEÇ departmanı bünyesinde 5 kişilik İş sağlığı ve güvenliği uzmanları tarafından yapıldı.
Eğitimler iki kısma ayrıldı. İlk etapta verilen eğitimlerde sektörde,  dünyada ve Türkiye’de yaşanan kazalar, emniyetsiz durum ve olaylar incelenmiştir. İkinci etapta ise, müşteri SEÇ şartları ve çalışma izin Formları, genel tehlikeler ve risk değerlendirmesi, portatif gaz dedektörü kullanımı ve önemi, acil durumlar ve müdahale yöntemleri, Saha denetlemelerimizde tespit edilen eksikler 2014 yılına ilişkin değerlendirmeler anlatılmıştır.

 

Bu haber 3145 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
AKO Grup Üretime Yaptığı Yatırımla Büyüyor... 22.01.2022
Karsan’dan Kuzey Amerika Pazarı İçin Stratejik İş Birliği!... 22.01.2022
Kademeli Tarifede Günlük Enerji Tüketimine Dikkat Çekildi... 22.01.2022
BOTAŞ’tan sanayi tarifesine ay ortasında gizli zam... 21.01.2022
Doğalgaz Depolama Tesisleri Bu Günler İçin Var... 21.01.2022
Kimya Sektöründe Ar-Ge’yi Güçlendirecek İş Birliği Protokolü İmzalandı... 21.01.2022
"Yılın En İtibarlıları" ödüllerine kavuştu... 21.01.2022
Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor... 21.01.2022
Almanya doğal gaz stoklarını artırmayı hedefliyor... 21.01.2022
Fransız Enerji Şirketi "TotalEnergies" Myanmar'dan çekiliyor... 21.01.2022
Zorlu Elektrik Perakende Satış Şirketi’nden Plastik Kapak Toplama Kampanyasına destek... 21.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.