Haber Ekonomi

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

EPDK Başkanı Yılmaz: Tavan fiyat uygulamasının hedefine ulaştığı yönünde kanaat sahibiyim

Güncelleme :22.04.2015

Tavan fiyatta hedefe ulaştığımız yönünde kanaat sahibiyim diyen Mustafa Yılmaz, fiyatları yine takip edeceğiz. Fiyatlarla ilgili inceleme sürecini başlatacağız dedi.
 

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, bir televizyon kanalında tavan fiyat uygulamasının kalkmasından sonra dağıtım şirketlerinin fiyatlarını arttırmasına ilişkin değerlendirmede bulundu:
Yılmaz, akaryakıt şirketlerinin tavan fiyat uygulamasının kalkmasından hemen sonra yaptığı zamlarla ilgili şöyle konuştu:
”Akaryakıta tavan fiyatını şubat ayında getirmiştik, durup dururken fiyatlara müdahale etmiyoruz. Tavan fiyatta hedefe ulaştığımız yönünde kanaat sahibiyim. Fiyatları yine takip edeceğiz. Fiyatlarla ilgili inceleme sürecini başlatacağız. 4 ile 6 kuruş 3 ile 5 kuruş arasında zam görüyorum. Bugünkü zamlar sağlıksız fiyatlama değil. Mevzuata uymazlarsa titizlikle inceleriz. Zalim olunmasını da istemiyoruz tüketiciye haksızlık yapılmasın.”
Yılmaz, “TEİAŞ’tan bugün tatmin edici cevap bekliyoruz. İletim sistemi çöktüğünde, bir bina çökmesin diye en ucuza verilmeyen işi, enerji sektöründe de dikkate alınması gerekir. Bunun için kuralların belki ihdas edilmesi gerekir diye düşünüyorum. Bunların hepsini araştırıyoruz nereden kaynaklandığını” şeklinde konuştu.
EPDK Başkanı, doğalgaz kullanımıyla ilgili olarak da konuştu:
“Bugün itibariyle 70 vilayetimizde doğalgaz konforunu bütün vatandaşlarımız yararlanıyor. 70 ile 12 senede gelmek ciddi bir rakam. 6 ilimiz de inşaat aşamasında. Yani 76 ilimize 2015’in sonuna kadar gelmiş olacak. Kaldı 5 ilimiz. Bunlar da bizden kaynaklanmadı, özel sektör oraya yatırım yapmak istemediler. Üç kez yaptık kimse fiyat vermedi. Buralara BOTAŞ iletim hattı verecek ve doğalgaz yatırımı veya dağıtımı imkanı sağlanacak.”
 

 

Bu haber 2437 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Sanko Enerji Grubu Mut Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesine Robotik Kodlama Sınıfı Yaptırdı ... 29.11.2021
Shell & Turcas’da Üst Düzey Atama... 29.11.2021
Otokar, kara sistemlerindeki kabiliyetlerini Güney Amerika'da tanıtacak... 29.11.2021
PETRONAS, bir kez bile yağ değişimine ihtiyaç duymadan 11.927 km’lik PETRONAS Urania ROADSHOW'unu tamamladı... 29.11.2021
Ahlatcı Holding, Enerji Dağıtım Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü’nü kazandı... 29.11.2021
Cumhuriyet’in Yetiştirdiği İş İnsanları Hayallerindeki Türkiye’yi Anlattı TÜRKONFED 17’nci Yılında ATA’nın Huzuruna Çıktı... 29.11.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.