Haber Ekonomi

Haberler > Ekipman Başlıkları

Tekser Oilex ile birlikte çevre duyarlılığı konusunda popüleritesini arttırmaya devam ediyor

Güncelleme :07.05.2015

Oilex'in tanıtımına ağırlık veren Tekser, 16-18 Nisan tarihleri arasında Ankara IFAT 2015 EURASIA Çevre Teknolojileri İhtisas Fuarı’nda Oilex ile birlikte ziyaretçileriyle buluştu.
 

Geçtiğimiz aylarda Türkiye münhasır distrübütörlüğünü aldıktan sonra Oilex'in tanıtımına son sürat devam eden Tekser, 16-18 Nisan tarihleri arasında Ankara IFAT 2015 EURASIA Çevre Teknolojileri İhtisas Fuarı2nda Oilex ile birlikte ziyaretçileriyle buluştu. ATO Congresium'da düzenlenen fuara ilgi oldukça yoğundu. IFAT'ın  uluslararası bir fuar olması ve Türkiye'de ilk defa gerçekleştiriliyor olması bakımından sektör adına önemi büyüktü.
Ürün hakkında kısaca bilgi veren Çevre Mühendisi Nihan Yavuz Şu şekilde konuştu:
'Oilex,hidrokarbon kökenli ve alkol merkezli tüm sıvıların yanı sıra, herbisitler, pestisitler, hayvansal ve bitkisel yağlar,ham petrol ve birçok kimyasalı absorbe etmesi özelliği ile ön plana çıkıyor. Oilex, hidrofobik olması özelliği sayesinde toprak ve kuru zeminlerin yanında su yüzeyinde de etikili bir çözüm sunuyor. Etki süresinin çok kısa olması hem durgun, hem de hareketli su kütlelerinde kolayca uygulanabilmesini sağlıyor.Böylece zararlı kimyasallar ve yağların çevreye verdiği zararları, gerek toprakta gerekse denizlerde en düşük seviyeye indiriyor. %100 organik olması, uygulandıktan sonra ilk 24 saat su emmemesi ve her yüzeyde kullanılabilmesi özellikleri ile Oilex, fuara gelen ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.'
Fuar genel değerlendirmesi olarak Nihan Yavuz, Türkiye’de ilk defa düzenlenen IFAT  Çevre Teknolojileri İhtisas fuarına rağbetin beklentilerin  üzerinde olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Ürünle ilgili gerek özel sektörden gerekse devlet kurumlarından aldıkları olumlu dönüşlerden oldukça umutlu olduklarını belirten Nihan Yavuz, Oilex’i ilerleyen zamanlarda birçok yerde göreceğimizden şüphemiz yok diyerek sözlerini tamamladı.
Devlet kurumları tarafından da yoğun katılımın olduğu fuarla ilgili konuşan Oilex yönetim kurulu başkanı Christian Rotthaus, Türkiye’de ilk kez düzenlenen IFAT Çevre Teknolojileri İhtisas fuarında gördükleri ilgi karşısında çok memnun olduklarını ve Türkiye’deki çevre duyarlılığının kendilerini çok motive edici seviyede olduğunu belirtti. Tekser’le işbirliği içinde olmalarından büyük memnuniyet duyduklarını belirtten Rotthaus gerek akaryakıt gerekse diğer sektörlerde Oilex’in popüleritesinin gittikçe artacağından emin olduklarını belirtti.
 Başarılı geçen fuarın ardından Tekser A.Ş ve Oilex yetkilileri düzenlenen yemekte fuar ile ilgili izlenimlerini paylaştılar.  11- 13 Haziran tarihleri arasında Tüyap'ta gerçekleşecek olan REW İSTANBUL fuarında tekrar buluşacak olan Tekser A.Ş. ve Oilex yetkilieri aynı ilgiliyi gelecek fuarda da göreceklerinden emin olduklarını dile getirdiler.

 

Bu haber 3120 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Toyota Tokyo Auto Salon’da Motorsporları Ruhunu Yollara Taşıdı... 18.01.2022
OPEC'in petrol üretimi geçen ay arttı... 18.01.2022
Michelin Ay’a Gitmeye Hazırlanıyor... 18.01.2022
Continental kış lastikleri bir ilke imza atarak Kars’ta snowboard’a meydan okudu!... 18.01.2022
CLECAT, Denizyolu Lojistiği Tedarik Zincirinde Adil Rekabet ve Eşit Şartlar İçin Çağrıda Bulunuyor... 18.01.2022
Renault Trucks, Buyruk Otomotiv İle Türkiye’nin Kesişim Noktası Konya’da ... 18.01.2022
Gizli enerji maliyetlerini Hager ile keşfedin ... 18.01.2022
“Lassa ile Yine Bekleriz”, ikinci sezonuyla izleyicisi ile buluşuyor... 18.01.2022
Ekvator Enerji'den hidroelektrik santrali yatırımı... 18.01.2022
Mercedes-Benz Türk’ün uzun dönem staj programı PEP için başvurular başladı... 18.01.2022
Almanya Başbakanı: Kuzey Akım-2 projesi durdurulabilir... 18.01.2022
Türkiye'den 83 ülkeye 1,3 milyar dolarlık 'otobüs-minibüs-midibüs' ihracatı yapıldı... 18.01.2022
Asis, Yetkili Servisleri İle Yeni Döneme Hazır... 18.01.2022
Aydem Enerji’nin İSG ve Çevre Grup Direktörlüğü’ne Hatice Çinar Atandı... 18.01.2022
Enerjisa ‘Küsmesin Yıldızlar’ Tiyatro Oyunu ile Sömestr Tatilinde Öğrencilerle Buluşuyor ... 18.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.