Haber Ekonomi

Haberler > Ekipman Başlıkları

Teksergaz, yeniliklerini Gas Turkey Fuarı’nda tanıttı

Güncelleme :06.07.2015

CNG alanında Türkiye’nin en tecrübeli firması olduklarını belirten Fatih Fincan, yeni projelerde de yer alarak CNG alanında adımızdan daha çok söz ettirmek istiyoruz dedi.

          1996 yılında kurulan ve Petrol, CNG ve LPG ekipmanları alanında saygın bir değere sahip olan Tekser Şirketler Grubu sunduğu ürünler ve verdiği hizmetlerle çözüm üretmeye devam ediyor. Tekser, Türkiye, Kafkasya, Orta Asya ve Orta doğu ülkelerinde yüksek kalitede akaryakıt, LPG ve CNG dolum istasyonları ekipmanları sağlama konusunda lider bir şirket konumunda bulunuyor. Orta Asya ve Türkiye’de birçok akaryakıt, CNG ve LPG istasyonları kurulumunu başarıyla tamamlayan Tekser Şirketler Grubu müşteri taleplerine 4000 metrekare kapalı alanda 70 kişiden oluşan konusunda uzman mühendis ve teknisyen kadrosuyla hizmet vermektedir.

           11-14 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Gas Turkey Fuarı’nda Teksergaz markası ile katılarak yeniliklerini ve sundukları hizmetleri fuar süresince sektöre tanıtan Tekser Şirketler Grubu birçok alanda yenilikçiliğini ve öncülüğünü devam ettirmekte. Çalışmaları ve fuarda sergiledikleri ürünlerle ilgili gazetemize açıklama yapan Tekser Şirketler Grubu Genel Müdürü Fatih Fincan, 5 yıllık intifalardan dolayı bu senenin çok yoğun geçeceğini beklerken seçim, uluslararası piyasalarda yaşanılan durgunluğun Türkiye’ye yansıması ve EPDK’nın bazı uygulamalarından dolayı şuana kadar istediğimiz yoğunluğu yakalayamadık. Bu yoğunluğun bundan sonra artarak devam edeceğini düşünüyorum diyerek açıklamalarında şu bilgilere yer verdi.
            Genel olarak sektörü değerlendirecek olursak 2015 yılı akaryakıt ve LPG’de intifaların olduğu bir yıl. Bu intifalardan dolayı bu seneden oldukça ümitliydik. Özellikle Tavan Fiyat Uygulamaları, sektörel gelişmeler, EPDK’nın aldığı kararlar sektörü olumsuz etkiliyor. Sektörde önemli bir yeri bulunan Total gibi uluslararası bir yatırımcının Türkiye piyasasından çıkma söylentileri sektörde birtakım huzursuzluklara neden oldu. Bir seçim süreci yaşadık ve şuan koalisyonlar konuşuluyor. 2015 yılı ümitli olduğumuz bir yıl olmasına rağmen şuana kadar tam anlamıyla yeterli randımanı alamadık. Koalisyon sürecinin olumlu bir şekilde sonuçlanmasının ardından 2015 ve 2016’ya da sarkacak şekilde önümüzdeki dönemden ümitliyiz.
         Tekser Şirketler Grubu olarak son yıllarda özellikle CNG piyasasının gelişimi  ile birlikte CNG istasyonları yapımında referanslarımızın sayısını arttırdık. Bu yılbaşı itibariyle Türkiye’nin ilk yerli doğalgaz kompresörünün yapımını gerçekleştirdik ve teslimatını da yaptık. Şuan bu ürünümüz 6 aydır sıkıntısız ve başarılı bir şekilde çalışmakta. Bunun akabinde Düzce Belediyesi’ne bir adet CNG istasyon kurulumunu gerçekleştirdik. Bu istasyonun ardından Diyarbakır Belediyesi’nin doğalgaz istasyonu projesinin sözleşmesini yaptık. Çok yeni olan bu anlaşmanın sonucunda bu alandaki çalışmalarımıza ağırlık verdik. Konya Belediyesi, İzmit Belediyesi, Antep Belediyesi’nin doğalgaz kurulumu ile ilgili çalışmalarının başlaması ile biz de bu projelerde yer almak istiyoruz. Toplu taşımanın ötesinde özel sektörde de CNG istasyonları sayısı her geçen gün artmakta. Akaryakıttan sonra LPG ciddi anlamda varlığını korumayı devam ettirse de ülkemizde CNG her geçen gün varlığından daha fazla söz ettirecektir. Bu da bizim gibi 13 yılı aşkın süredir CNG’ye yatırım yapan bir firma için olumlu bir gelişmedir. Bu anlamda geçtiğimiz 13 yıl içinde yaptığımız yatırımların meyvelerini önümüzdeki dönemde toplamak istiyoruz. Burada önemli olan sektörün sağlam ve doğru kişilerin elinde başlamasıdır. Bir işin başlangıcında ne kadar kötü örnek olursa bu durum o sektörün gelişmesini negatif anlamda çok daha fazla etkilemekte. Sektördeki olumlu örneklerin sayısı arttıkça CNG istasyonlarının sayısı daha da artacaktır. Bu anlamda özellikle Tekser Grubu’nun CNG Grubu Teksergaz olarak çok daha ümitli olduğumuz bir döneme girmekteyiz. CNG istasyonlarının kurulumu arttıkça Teksergaz olarak bizim de yatırımlarımız artacaktır. CNG alanında son 2 yılda yaptığımız yatırımlarla 2014 sonu itibariyle Türkiye’nin ilk yüksek basınçlı yerli doğalgaz kompresörünü tamamladık. CNG alanındaki gelişmeleri çok önceden fark ederek bu alandaki yatırımlarımızı başlatmıştık. CNG istasyonlarının artmasıyla bu alandaki yatırım kararımızın doğruluğu daha da ortaya çıkacaktır.
         Katıldığımız Gas Turkey Fuarı ile ilgili bir değerlendirme yapacak olursak daha önceki yıllara göre daha durgun ve sönük geçti. Katılımcı firma sayısından bu açıkça belli. Buna rağmen istediğimiz oranda ziyaretçi olmasa da yeniliklerimizi ve çalışmalarımızı fuarı ziyaret eden sektör yetkilileri ile paylaşma imkanı bulduk.
        Fuarda Wayne CNG dispenser ile beraber, temsilcisi olduğumuz Fornovogas kompresör teknolojisini tanıtmak amacıyla kompresör gövdesini sergiledik. Bunun yanında yağ-yakıt emici ürünümüz olan Alman teknolojisi OILEX'in tanıtımını gerçekleştirdik. Çok geniş yelpazede kullanım alanı olan bu rürnün gaz fuarında da sergilenmesini uygun gördük. Aynı zamanda araç yıkama sistemlerinde Alman teknolojisi Christ ürünlerini sergiledik. Sebebi ise Christ’in özellikle otobüs firmalarına yönelik araç yıkamadan, tren, kamyon, minibüz yıkamaya kadar geniş yelpazesinin bilinirliliğini arttırmaktır. Ayrıca LPG pompamızı da bu fuarda sergiledik. LPG ve CNG Fuarı uygun geniş ürün yelpazemizi ziyaretçilerimizle buluşturduk.
        Biz Tekser olarak 20 yılı yakın bir süredir akaryakıt piyasasında çalışmalar yapıyoruz. Akaryakıt piyasası ile birlikte özellikle son 10 yıldır gerek yurt içi ve gerekse de yurt dışı projelerle akaryakıt, LPG ve CNG piyasasında ciddi anlamda adımızdan söz ettirdik. Özellikle CNG alanında Türkiye’nin en tecrübeli firmasıyız. Yeni projeleri de alarak CNG alanında adımızdan daha çok söz ettirmek istiyoruz.

 

Bu haber 2961 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Toyota Tokyo Auto Salon’da Motorsporları Ruhunu Yollara Taşıdı... 18.01.2022
OPEC'in petrol üretimi geçen ay arttı... 18.01.2022
Michelin Ay’a Gitmeye Hazırlanıyor... 18.01.2022
Continental kış lastikleri bir ilke imza atarak Kars’ta snowboard’a meydan okudu!... 18.01.2022
CLECAT, Denizyolu Lojistiği Tedarik Zincirinde Adil Rekabet ve Eşit Şartlar İçin Çağrıda Bulunuyor... 18.01.2022
Renault Trucks, Buyruk Otomotiv İle Türkiye’nin Kesişim Noktası Konya’da ... 18.01.2022
Gizli enerji maliyetlerini Hager ile keşfedin ... 18.01.2022
“Lassa ile Yine Bekleriz”, ikinci sezonuyla izleyicisi ile buluşuyor... 18.01.2022
Ekvator Enerji'den hidroelektrik santrali yatırımı... 18.01.2022
Mercedes-Benz Türk’ün uzun dönem staj programı PEP için başvurular başladı... 18.01.2022
Almanya Başbakanı: Kuzey Akım-2 projesi durdurulabilir... 18.01.2022
Türkiye'den 83 ülkeye 1,3 milyar dolarlık 'otobüs-minibüs-midibüs' ihracatı yapıldı... 18.01.2022
Asis, Yetkili Servisleri İle Yeni Döneme Hazır... 18.01.2022
Aydem Enerji’nin İSG ve Çevre Grup Direktörlüğü’ne Hatice Çinar Atandı... 18.01.2022
Enerjisa ‘Küsmesin Yıldızlar’ Tiyatro Oyunu ile Sömestr Tatilinde Öğrencilerle Buluşuyor ... 18.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.