Haber Ekonomi

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Castrol EDGE ve TeknoSA’dan Sanal Dünyada Gerçek Heyecan!

Güncelleme :22.07.2015

Castrol ve TeknoSA, teknoloji ve performans tutkunlarına sıra dışı bir sanal sürüş deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor. Dünyada kendi alanında birçok teknolojik gelişmenin simgesi olan Castrol’ün Titanium FST teknolojisi ile geliştirilmiş, bugüne kadar ürettiği en güçlü motor yağı olan Castrol EDGE için tasarladığı dünyanın ilk sanal sürüş deneyimi, teknolojinin merkezi TeknoSA mağazalarında yer alacak. 10 ilde 11 TeknoSA mağazasında gerçekleşecek etkinlikte, üç boyutlu sanal gerçeklik cihazı kullanılarak Castrol EDGE’in güçlendirdiği bir Ford Mustang ile gerçek ve sanal dünyalar arasında geçen benzersiz bir co-drive deneyimi yaşanacak.  

 

Dünyanın lider ve öncü madeni yağ üreticilerinden Castrol ve Türkiye’nin lider teknoloji perakende şirketi TeknoSA, teknoloji ve performansı sevenler için Türkiye’nin farklı illerinde sanal sürüş deneyimi yaşatacak. Castrol’ün Titanium FST teknolojisi ile geliştirilmiş, şimdiye kadar üretilen en güçlü motor yağı olan Castrol EDGE ürününün özelliklerini kişilerin günlük yaşamıyla birleştiren dünyanın ilk sanal sürüş deneyimi, Türkiye’de TeknoSA mağazalarında tüketicilerle buluşacak. Yaklaşık 2 dakika boyunca gerçeklik ile sanal dünya arasındaki sınırlarını kaldıran sürüşlerde, katılımcılar Castrol EDGE’in güçlendirdiği bir Ford Mustang ile benzersiz bir Virtual Drift (Sanal Drift) co-drive heyecanını tadacaklar.  

Castrol EDGE’in tasarladığı “Sanal Sürüş Deneyimi”, Temmuz ayının ikinci yarısında başlayıp 27 Eylül’e kadar Türkiye çapında 10 ilde 11 TeknoSA mağazasında gerçekleşecek. Katılımcılar, hem dünya ile aynı zamanda farklı bir deneyimi test edecek hem de arasından seçilecek bir kişi Ekim ayında Atina’da efsane pilot Ken Block ile sürüş deneyimi yaşayacak. Ayrıca, her mağazada deneyimleyen bir kişi, toplamda 11 kişi, Iphone 6 kazanma şansını da yakalayacak.  

Castrol EDGE’ tarafından üç boyutlu bilgisayar oyunu teknolojisiyle gerçek sürüşü birleştiren özel prodüksiyonda  Ford Mustang aracı kullanan Formula Drift pilotu Matt Powers, üç boyutlu sanal dünyanın hızla değişen ortamına tam olarak uyum sağlarken, gerçek dünyayı görmeden otomobil kullanmanın benzersiz olduğunu ifade etti. Düşen kayalar, çatlayarak yarılan pist, tüneller ve dik uçurumlar gibi pek çok heyecan verici ayrıntının yer aldığı sanal dünyadaki deneyimi diğer üç boyutlu etkinliklerden farklı kılan ise, sürücünün sabit bir konum yerine gerçek bir aracı kullanması. Aracın adeta bir oyun konsoluna dönüştüğü özel 360 deneyimi sunan video ve sanal sürüş deneyimi http://edgetitaniumtrials.castrol.com/tr/virtualdrift#trial adresinde meraklılarla buluşuyor.

Etkinlik Takvimi ve Yerleri:

17-19 Temmuz -  İstanbul – Cevahir AVM TeknoSA  mağazası
24-26 Temmuz – İstanbul - Maltepe Park CarrefourSA TeknoSA mağazası
31 Temmuz-2 Ağustos – Bursa - Kent Meydan TeknoSA mağazası
7-9 Ağustos – İzmir – Forum Bornova TeknoSA mağazası
14-16 Ağustos – Denizli – Forum Çamlık TeknoSA mağazası
21-23 Ağustos – Antalya – Mark Antalya TeknoSA mağazası
28-30 Ağustos – Konya – Kulesite TeknoSA mağazası
4-6 Eylül – Kayseri – Kayseri Park TeknoSA mağazası
11-13 Eylül – Adana – Adana M1 TeknoSA mağazası
18-20 Eylül – Ankara – Cepa TeknoSA mağazası
25-27 Eylül – Samsun – Samsun Bulvar TeknoSA mağazası

Castrol EDGE Titanium FST Hakkında
Titanium FST ile güçlendirilmiş Castrol EDGE, eşsiz titanyum katkılı formülasyonu sayesinde 2 kata kadar daha güçlü yağ filmi tabakası oluşturur. Yapılan araştırmalarla da Castrol EDGE’in kritik motor parçalarına zarar verebilecek metal yüzeyler arasındaki sürtünmeyi azalttığı kanıtlanmıştır. Sonuç olarak, Titanium FST ile güçlendirilmiş Castrol EDGE motorun maksimum performans sergilemesine yardımcı olur.

 

 

Bu haber 2789 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Brisa’dan 3 yeni elektrikli araç şarj istasyonu daha... 07.12.2021
Atık Yağlar Ormana Dönüşüyor!... 07.12.2021
Akaryakıtta denetimler EPDK'nin yetkilendirdiği şirketler aracılığıyla yapılacak... 07.12.2021
ExxonMobil, Permiyen Havzasında net sıfır emisyon elde etme sözü verdi... 07.12.2021
Sanko Enerji ‘Marka Görünümü’ Yenilendi ... 07.12.2021
Enerjide Kooperatif Çalışmaları Önem Kazanıyor... 07.12.2021
SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi: Türkiye 2050’de Yeşil Hidrojen İhraç Edebilir... 07.12.2021
UYGAR Tora Malatya Bölge Servisini Tanıyalım... 07.12.2021
TÜBİTAK SAGE ve DASAL Havacılık Teknolojilerinden Önemli İş Birliği... 07.12.2021
Mercedes-Benz Türk, eğitim programı ile EGO sürücülerini ve teknik personelini yeni araçlara hazırlıyor... 07.12.2021
ASİS Otomasyon, OSB Yıldızlarında Üç Kategoride Derece Kazandı ... 07.12.2021
Saudi Aramco, doğalgaz boru hattı ağındaki %49 hissesini sattı... 07.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.