Haber Ekonomi

Haberler > Madeni Yağ Başlıkları

Castrol Ford Team Türkiye’den Kıbrıs Zaferi!

Güncelleme :17.10.2015

 Türkiye’de aralıksız olarak ralli parkurlarında sayısız zafer ve şampiyonluklara imza atan Castrol Ford Team Türkiye, Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6’ncı ayağı Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde de ilk sırayı aldı. Castrol Ford Team Türkiye’den Orhan Avcıoğlu ve Burçin Korkmaz ikilisi,  üç gün süren yarışlar sonunda en yakın rakiplerine 10.4 saniye fark atarak pilotlar klasmanında ikinciliğe yükseldi. Daha önce takımlar şampiyonluğunu da garantileyen Castrol Ford Team Türkiye, bu sonuçlarla pilotlar şampiyonasında duble yapmaya çok yaklaştı. 

 

Türkiye’de motor sporlarında 40. yılını tamamlayan Serdar Bostancı’nın başında olduğu Castrol Ford Team Türkiye, Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6’ncı ayağı Kuzey Kıbrıs Rallisi’ni zirvede tamamladı. Türkiye’den 16 ekibin yanı sıra 13 de Kıbrıslı Türk sporcunun katılımıyla 3 günlük bir organizasyonla yapılan rallide 20 ekip finiş görürken, Orhan Avcıoğlu – Burçin Korkmaz ikilisi en yakın rakiplerinin 10.4 saniye önünde zafere ulaşmayı başardı.

 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne birincilik için geldiklerini belirten Orhan Avcıoğlu, istediklerini aldıklarını ifade ederken; “Bu yarışa takım olarak büyük bir özveri ve emekle hazırlandık ve yarışta da gerçek bir takım olduğumuzu gösterdik.  Co-pilotum Burçin ile teknik ekibimize ve bize destek olan herkese teşekkür ederiz” açıklamasında bulundu. Yarış genelinde hızlı ama güvenli bir tempoda gittiklerini vurgulayan Avcıoğlu, “Cumartesi etaplarında lastik patlatmamız nedeniyle 45 saniye kaybederek günü ikinci sırada bitirmemize rağmen Pazar günü tempomuzu artırdık ve finalde en yakın rakibimize 10.4 saniye fark yaptık. Sezon sonu yaklaşırken Castrol Ford Team Türkiye’nin kazanma geleneğini sürdürmek büyük mutluluk” dedi.  Castrol Ford Team Türkiye’nin 2015 yılına da damga vurduğunu ifade eden takım direktörü Serdar Bostancı da şunları söyledi: “Bu yıl tüm ekibimiz takım olma ruhunu ortaya koydu. Takımlar şampiyonluğunu garantilememizin ardından pilotlar sıralamasında da ilk iki sırayı alarak duble yapmaya çok yaklaştık. Her parkurda, her kilometrede emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Türkiye’de motor sporlarında en iyiyi yapmak için durmaksızın çalışıyoruz. Emeklerimizin karşılığını almak bizim için büyük mutluluk ve gurur.”  

Bu haber 5550 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Brisa’dan 3 yeni elektrikli araç şarj istasyonu daha... 07.12.2021
ASİS Otomasyon, OSB Yıldızlarında Üç Kategoride Derece Kazandı ... 07.12.2021
Akaryakıtta denetimler EPDK'nin yetkilendirdiği şirketler aracılığıyla yapılacak... 07.12.2021
ExxonMobil, Permiyen Havzasında net sıfır emisyon elde etme sözü verdi... 07.12.2021
Sanko Enerji ‘Marka Görünümü’ Yenilendi ... 07.12.2021
Enerjide Kooperatif Çalışmaları Önem Kazanıyor... 07.12.2021
SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi: Türkiye 2050’de Yeşil Hidrojen İhraç Edebilir... 07.12.2021
UYGAR Tora Malatya Bölge Servisini Tanıyalım... 07.12.2021
TÜBİTAK SAGE ve DASAL Havacılık Teknolojilerinden Önemli İş Birliği... 07.12.2021
Mercedes-Benz Türk, eğitim programı ile EGO sürücülerini ve teknik personelini yeni araçlara hazırlıyor... 07.12.2021
Saudi Aramco, doğalgaz boru hattı ağındaki %49 hissesini sattı... 07.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.