Haber Ekonomi

Haberler > Ekipman Başlıkları

Mepsan'ın TANAP Projesi kurulumları hazır!

Güncelleme :03.12.2015

TANAP projesinde Mepsan, Industex taşınabilir akaryakıt istasyonları ve yenilikçi çözümler sunan Stawiz taşıt tanıma sistemleriyle projenin yakıt ikmal destek görevini yerine getirdi.
 

Mepsan, TANAP projesi kapsamında taşıt tanıma sistemine sahip Industex taşınabilir akaryakıt istasyonlarının kurulumlarını tamamladı.

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi, TANAP, Azerbaycan'ın Hazar Denizi’ndeki Şah Deniz 2 Gaz Sahası ve Hazar Denizi’nin güneyindeki diğer sahalarda üretilen doğal gazın öncelikle Türkiye’ye, ardından Avrupa’ya taşınmasını amaçlayan bir projedir.

Haziran 2012'de imzalanan anlaşmayla temeli atılan TANAP bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük enerji yatırımı olma özelliğini taşıyor. Mühendislik, satın alma, inşaat, üretim süreçlerinde alanlarında lider konumda olan önemli yerli ve yabancı firmaların yer aldığı TANAP projesinde Mepsan, Industex taşınabilir akaryakıt istasyonları ve yenilikçi çözümler sunan Stawiz taşıt tanıma sistemleriyle projenin yakıt ikmal destek görevini yerine getirdi.

Sistem, iki lokasyona yerleştirilen on adet Industex taşınabilir akaryakıt istasyonlarıyla yakıt ikmali yapılırken aynı zamanda online kontrole de olanak sağlıyor.

Türkiye'de, Avrupa enerji güvenliğini sağlayan proje kapsamında hizmet verecek 400'e yakın aracın üzerine takılan ID chip'le, yakıt ikmal ünitelerinde UHF teknolojisi kullanılarak online yakıt takipleri yapılabilmesine imkân sağlanıyor.

 

Bu haber 3091 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Schneider Electric, Geleceğin Şebekeleri için Geliştirdiği Yeni Nesil Teknolojileri Tanıttı... 28.01.2022
SEDAŞ’ın Kadın Enerjisi “Next” projesinde başvurular devam ediyor... 28.01.2022
Karsan, Otonom e-ATAK ile Kuzey Avrupa’ya Giriş Yaptı! ... 28.01.2022
SENTRUM projesi Küçükköy'de yeşil çözümler ve enerji verimli yatırımları teşvik ediyor... 28.01.2022
Otonom sürüş: Bosch ve Volkswagen’in yan kuruluşu Cariad, kapsamlı ortaklık konusunda anlaştı... 28.01.2022
Akaryakıt Bayileri, Kriz Haline Gelen Marj Sorununu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'la görüştü ... 28.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.