Haber Ekonomi

Haberler > Ekipman Başlıkları

Tekser A.Ş., 2016 yılı bayi toplantısını Antalya’da gerçekleştirdi

Güncelleme :24.02.2016

Türkiye genelindeki 30 bayisi ile Antalya’da bayi toplantısını gerçekleştiren Tekser, 3 gün boyunca çok başarılı geçen bayi toplantısı ile geleceğe daha güvenli bakmakta.

  

Türkiye’de ve yurt dışında akaryakıt sektörüne yönelik başarılı çalışmalar gerçekleştiren Tekser Akaryakıt, 2016 yılı bayi toplantısını Antalya’da gerçekleştirdi. 18-21 Şubat tarihleri arasında Antalya Sherwood Resorts and Hotels’de gerçekleştirilen bayi toplantısına Tekser’in Türkiye genelinde bulunan 30 bayisi katıldı. Bayilerin aileleri ile birlikte bir hafta sonu tatili şeklinde planlanan ve katılımın yüksek olduğu Tekser’in 2016 yılı bayi toplantısında Tekser’in ürünleri, yenilikleri, ürün fiyatları, servisler, SEÇ performansı ve değerlendirilmesi, satış olanakları, inşaat, CNG, Christ yıkama makinaları, SGB Kaçak Algılama Sistemleri, Hectronic-Otomasyon sistemleri, pompa ve altyapı, Tekser’in servis yapılanması, Roll-Out Projeler gibi birçok alanda sunumlar gerçekleştirilerek bayilere bilgi verildi. Aynı zamanda Tekser’in yeni çözüm ortakları da ürünleri ve çalışmaları ile bayilerle tanıştırıldı. Tüm bu alanlarda bayilerin beklentileri, yaşanılan sorunlar ve bu sorunlara dönük çözümler 3 gün boyunca devam eden bayi toplantısında görüşüldü. Aynı zamanda bayilerin satışları ve gösterdikleri performanslar, bu doğrultuda her iki tarafında beklentileri interaktif olarak paylaşıldı. Bayilerinin Tekser Merkez çalışanları hakkındaki ulaşılabilirlilik ve sorunu çözme yönündeki görüşlerini içeren anket de kapalı zarf usulü yapılarak toplantı sonunda bayilerle paylaşıldı.  Çok başarılı bir şekilde gerçekleştirilen Tekser’in bayi toplantısı 3. günün akşamı verilen gala yemeği ile sona erdi.
    Tekser’in 2016 yılı bayi toplantısı ile ilgili gazetemize değerlendirmelerde bulunan Tekser A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ata ALTUN, “Türkiye genelinde bulunan 30 bayimizin tamamı eksiksiz olarak bu toplantıya katıldı. Bayilerimizle beraber, bayilerin eşleri ve 17 kişilik Tekser A.Ş. merkez ekibi ile birlikte bayi toplantımıza toplam 85 kişi katıldı. Bu yılki bayi toplantımız benim 20 yıllık Tekser hayatım boyunca yaptığımız en verimli toplantı oldu. Çok başarılı bir dönemin ardından konferansa katılan tüm bayilerimizin motivasyonun yerinde olduğunu görmek bizi ayrıca heyecanlandırdı. . Bundan sonra bu toplantılara benzer ara toplantılar da yaparak bu motivasyonu 2016 yılından itibaren daha da arttıracağımızı söylemek isterim. Bu işin başında bulunan Genel Müdürümüz Sayın Fatih Fincan’ın bunu başarıyla yöneteceğine inancım tam. Bundan sonraki bütün çalışmaları ve planlamaları Fatih Bey ve ekibi gerçekleştirecek. Bu alanda daha da başarılı olacaklarına inanıyorum.” dedi.
    3 gün boyunca devam eden bayi toplantısı ile ilgili görüşlerini aldığımız Tekser Genel Müdürü Fatih FİNCAN ise, “Bu toplantıda mevcut ürünlerimizle ilgili bayilere bilgi verdik. Mevcut ürün gamımıza yeni katılan ürün ve hizmetlerin tanıtımını gerçekleştirdik. 2015’in sonuna doğru organizasyonel anlamda yapılan iyileştirmeler, çalışmalarımız ve hedeflerimiz hakkında bayilerimizi bilgilendirdik. Bunların yanında önümüzdeki yıl ve diğer yıllarda şirketimizin odağının hangi yöne doğru olacağı, potansiyel iş imkanlarının hangi alanlarda daha çok yoğunlaşacağına yönelik bayilerimize vizyon katmaya çalıştık. Tabi ana fikirlerden birisi de Ata Bey’in de girizgâh olarak başlattığı sadakat konusudur. Günümüz koşullarında her ne kadar Tekser gibi bu konuda ciddi kadrolar kurup yatırımlar yapmış şirketler olsa da, bunun yanında bu kadar geniş kadroya sahip olmayıp pastadan hak etmediği şekilde pay almaya çalışan firmalar da var. Bu noktada her ne kadar kağıt üzerinde bazı yaptırımlar olsa da işin perakende pazarda kağıt üzerindeki gibi olmadığı herkesin malumudur. Her zamanki gibi günümüzde de bu noktada ikili ilişkilerin ön plana çıktığını görüyoruz. Dolayısıyla Ata Bey’in de sürekli üzerinde durduğu gibi sadakat ve samimiyet yine bu noktada ön plandadır.” şeklinde konuştu.
   Bayilerinin toplam satışlar içindeki payının 2015’de arzuladıkları seviyede olmadığını söyleyen Fatih FİNCAN, bayi toplantımızdaki geri bildirimler ve genel havadan anladığımız kadarıyla bayi satışlarımızın her geçen yıl artarak devam edeceği yönündedir. Toplantının verimliliğini göz önünde bulundurduğumuzda bizim açımızdan bunun geri dönüşlerinin gayet olumlu olacağının sinyallerini aldık.
Bugün itibariyle bayilerin toplam satışları içindeki payının %25 civarında olduğunu söyleyen Ata ALTUN,  “Bizim bu noktadaki beklentimiz minimum %50 olmasıdır. Bunu da 2016’nın içinde yakalayacağımızı, 2017’lerde ise %60’lara çıkacağını tahmin ediyoruz. Bayileri iyi bir şekilde yönlendirdiğiniz takdirde ulaşabileceğiniz en yüksek nokta %60’tır ve biz bunu 2017’ye kadar sağlamak istiyoruz. Tüm hedefimiz de bu yöndedir. Bugüne kadar biz insan yetiştiren bir ekip olduk ve bütün başarıları da bu ekipler sayesinde elde ettik. Bayilerimize vereceğimiz desteklerle bu alandaki hedeflerimize de kısa sürelerde ulaşacağımızı düşünüyorum. Tekser’in kendi bünyesinde birçok işi yürütecek 5 ayrı ekibi de bulunuyor. Bu ekiplerimizin de yardımıyla Tekser olarak kendimize belirlediğimiz hedeflere daha kısa sürelerde ulaşabileceğimizi düşünüyorum.” dedi.
    2015 yılını önceki 3-4 yıla göre çok daha iyi kapattıklarını belirten Fatih FİNCAN, bunun nedeninin 5 yıllık intifalardan dolayı 2015 yılında gerçekleştirilen istasyon transferleri olduğunu belirtti. “2015 yılını, birçok alanda elde ettiğimiz başarılardan dolayı Tekser tarihinin rekorları ile kapattık. Bizim için başarının sınırı yoktur. Her zaman daha da iyi olmak için çalışıyoruz. Geçici kontratlardan dolayı 2 bine yakın istasyonun kontrat yenilemelerinin bu seneye sarkması sebebiyle bu senenin de 2015’in seviyelerinde hareketli bir yıl olacağını düşünüyorum.”
       Petrol şirketlerinin kaliteyi arttırmak için kendileri gibi kaliteye önem veren firmalarla iş birliği yapması gerektiğinin altını çizen Ata ALTUN, “Hedef, sektörün kalitesini ve sektörün gücünü arttırmak yönünde olmalıdır. Biz Tekser Grubu olarak buna çok önem veriyoruz. Fakat çok kıymetli mallarımız sahada yetkisiz ve bilgisiz insanlar tarafından heder edilmektedir. Bunların önüne ancak petrol şirketleri, PETDER ile ortak çalışmalar yaparak geçebiliriz. Burada Tekser üzerine düşeni en iyi şekilde yapacaktır. Bilgi birikimimizi şirketlere bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da aktarmaya devam edeceğiz. Sektörün gelişmesi adına her türlü desteği vermeye de hazırız. Yeter ki akaryakıt sektörünün altyapısı çok kaliteli, çok sağlam ve Avrupa’nın en iyi sistemine ulaşması için herkes üzerine düşen görevi yapsın. İstasyonların altyapısı kaza riski oluşturmayacak şekilde oluşturulursa firmalar istasyon transfer ettiklerinde, transfer ettikleri istasyonun kalitesinden hiç şüphe duymayacaktır. Bu kalite seviyelerine ulaşmak benim en büyük beklentimdir.” şeklinde konuştu.
  Önümüzdeki süreçte Tekser’in taahhüt grubunun yükselen bir grafiğinin olacağını düşündüklerini belirten Fatih FİNCAN, bunun yanında elektrik veya mekanik bazlı Roll-Out Projelerin daha çok gündeme geleceğini düşünüyorum. Yıllarca sattığımız ürünlerin yanında ürün gamımıza yeni giren ürünler çalışmalarımıza ve satışlarımıza pozitif yönde katkı sağlayacaktır.  CNG alanında sektörde çok ayrıcalıklı bir konumdayız. Bu alanda sektörde daha da aktif rol alacağımızı düşünüyorum.
   Bayi toplantısının çok verimli geçtiğini söyleyen Fatih FİNCAN, “Özellikle bu birliktelik havasının ve sektördeki potansiyellerin bayiler tarafından gayet iyi anlaşıldığını düşünüyorum. Son dönemde yaşadığımız organizasyon değişikliğinin de bu olumlu havanın oluşmasında büyük etkisi var. Bundan sonraki bayi toplantılarımızın her defasında daha da iyi olacağını düşünüyorum. İnşallah her şey planladığımız çerçevede ilerler.” şeklinde sözlerini tamamladı.
 

 

 

 

 

 

Bu haber 6322 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
AKO Grup Üretime Yaptığı Yatırımla Büyüyor... 22.01.2022
Karsan’dan Kuzey Amerika Pazarı İçin Stratejik İş Birliği!... 22.01.2022
Kademeli Tarifede Günlük Enerji Tüketimine Dikkat Çekildi... 22.01.2022
BOTAŞ’tan sanayi tarifesine ay ortasında gizli zam... 21.01.2022
Doğalgaz Depolama Tesisleri Bu Günler İçin Var... 21.01.2022
Kimya Sektöründe Ar-Ge’yi Güçlendirecek İş Birliği Protokolü İmzalandı... 21.01.2022
"Yılın En İtibarlıları" ödüllerine kavuştu... 21.01.2022
Schneider Electric ve BP düşük karbonlu enerji çözümleri konusunda iş birliği yapıyor... 21.01.2022
Almanya doğal gaz stoklarını artırmayı hedefliyor... 21.01.2022
Fransız Enerji Şirketi "TotalEnergies" Myanmar'dan çekiliyor... 21.01.2022
Zorlu Elektrik Perakende Satış Şirketi’nden Plastik Kapak Toplama Kampanyasına destek... 21.01.2022

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.