Haber Ekonomi

Haberler > Elektrik Başlıkları

SEDAŞ’a Bakanlık Teşekkürü

Güncelleme :07.03.2016

2015 yılında vergi rekortmenleri içinde üçüncü  sırada yer alan SEDAŞ’a Maliye Bakanı Naci Ağbal adına, imzalı bir teşekkür belgesi verildi.
 
 

SEDAŞ’a Sakarya İlinde 2015 yılında Kurumlar Vergisinde en yüksek beyanda bulunan üçüncü  mükellef olması nedeniyle Maliye Bakanı Naci Ağbal imzalı teşekkür belgesi verildi. AGDAŞ Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğünde yapılan törenle verilen teşekkür plaketini SEDAŞ Dağıtım Direktör Vekili Ersan Şentürk teslim aldı.
Gelir ve kurumlar vergisi ilk 10 vergi rekortmenine yönelik olarak Sakarya Valisi Hüseyin Avni COŞ'un katılımıyla AGDAŞ konferans salonunda düzenlenen  törende vergi rekortmenlerine Maliye Bakanı Naci Ağbal imzalı teşekkür belgeleri ayrı ayrı takdim edildi.
 
Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü adına Maliye Bakanlığı’nın teşekkür belgesini alan Ersan Şentürk, “SEDAŞ’ın yarattığı katma değerin bölgemiz ve ülkemiz için fayda sağlayacağını biliyor ve bununla gurur ve onur duyuyoruz.” dedi.
 
SEDAŞ Dağıtım Direktör Vekili Ersan Şentürk’e Teşekkür ödül belgesini teslim eden Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik; ödül töreni sırasında yaptığı açıklamada; “SEDAŞ bölgemizde elektrik dağıtım hizmeti veren güçlü bir şirketimiz. Ülkemizde kurumsal firmaların her geçen gün daha da çok artması en büyük dileğimizdir. Hedefimiz; etkin idare, bilinçli mutlu mükellef ve güçlü bir Türkiye’dir. 2015 yılı vergi yılına ilişkin olarak beyanda bulunan mükelleflerimizin ilk 10’a girenlerine bakanlığımızın hazırlamış olduğu teşekkür belgelerini vermekten bizlerde mutluluk duyuyor, SEDAŞ çalışanlarına da teşekkür ediyoruz.” dedi.
 
Sakarya Valisi Hüseyin Avni COŞ, “Ülkemizin gelişmesine vergilerle katkı sağlayan tüm kişi ve kuruluşlarımız gibi, SEDAŞ’a da  kazançlarının bir bölümünü vergi olarak ödemenin huzuru içinde, sağlıklı ve bol kazançlı daha nice yıllar temenni ediyorum. Gelir İdaresi çalışanlarına, yeminli mali müşavirlere, vergisini ödeyen tüm mükelleflere, ödül alan firmaların çalışanlarına ve sermayedarlarına, ülkemize kazandırdıkları katma değer nedeniyle teşekkür eder, en derin sevgi ve şükranlarımı sunarım.” dedi.
 
SEDAŞ İcra Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven de yayımladığı bir mesajla SEDAŞ çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür etti. Güven, “Maliye Bakanlığınca kurumumuza takdim edilen bu belge, hiç şüphesiz ki siz değerli çalışma arkadaşlarımızın emek ve başarısının bir karşılığı. Bu güzel vesile ile hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, SEDAŞ ailesi olarak yeni başarılara yine hep birlikte imza atmayı diliyorum.”dedi.

Bu haber 2705 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Habur Sınır Kapısı Pandemiye Rağmen, Tır Giriş-Çıkışlarında Türkiye Rekoru Kırdı!... 02.12.2021
OPEC+ grubunun petrol üretimi artışında 'temkinli' yaklaşımını sürdürmesi bekleniyor... 02.12.2021
Türkiye Rüzgar Enerjisinde Rekor Bir Yılı Daha Geride Bırakıyor... 02.12.2021
UTİKAD Mersin’de Üyeleri İle Bir Araya Geldi... 02.12.2021
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de Görev Değişimi... 02.12.2021
Anadolu Isuzu’dan Anex Tour’a 17 yeni NovoLux otobüs teslimatı... 02.12.2021
Mercedes-Benz Türk, Dünya Şoförler Günü’nü kutluyor... 02.12.2021
Jeotermal enerjide 2 bin megavatlık potansiyel kapasite yatırıma dönüşmeye hazır... 02.12.2021
Sanko Enerji Grubu ‘Güneydoğu Enerji Forumu’nun Ana Sponsorluğunu Üstlenecek... 02.12.2021
CK Enerji Boğaziçi Elektrik, 24 Akülü Sandalye Şarj İstasyonu İle Engelli Vatandaşların Yanında... 02.12.2021
Rüzgar Enerjisi Türkiye Elektrik Üretiminin %22,3’ünü Sağladı... 02.12.2021
AB farklı çıkarlar nedeniyle enerjide birlik olamıyor... 02.12.2021
Petrol Ofisi’nde CHRO’luk görevine Burcu Yüksel Kocagöz atandı... 02.12.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.